WorkPlace360 Masaüstü Yönetimi Kurumları Dünyaya 360⁰ Bağlıyor

Cengiz Yeker

HP WorkPlace360 hizmetlerini kullanan şirketler masaüstü bilgisayarlarla diğer masaüstü donanımlarını otomatik olarak en basit şekilde kuruyor ve yönetiyor. WorkPlace360, dış kaynak kullanımına dayalı masaüstü yönetimi çözümleriyle işyerlerinde çevikliği ve performansı artırıyor.

25 Temmuz 2011 Artık şirketler masaüstü bilgisayarları ve diğer masaüstü donanımları ile uzak bilgisayarlarını kendi başına yöneterek yüklü kurulum ve bakım masraflarını üstlenmek zorunda değiller. HP WorkPlace360 hizmetlerini kullanan kurumlar masaüstü yönetimini HP uzmanlarına devrediyor.

Herkesin internete, birbirine ve diğer bilgisayarlara bağlı olduğu dijital dünyada gelişmelere anında cevap vererek rekabet edebilmek için ofislerin de en verimli şekilde yönetilmesi gerekiyor. Şirketlere bu konuda avantaj sağlamak için geliştirilen HP WorkPlace360 hizmetlerinden yararlanan kurumlar ofiste masaüstü yönetimini dış kaynak kullanımı ile HP uzmanlığına emanet ediyor. HP WorkPlace360 yalnızca ofisteki masaüstü donanımlarını yönetmekle kalmıyor, ofis dışındaki “uzak bilgisayarları” da yöneterek kurumlara hem merkez ofiste hem şubelerde hem de sahada 360 derece esneklik sağlıyor.

Masaüstü sistemlerinin ihtiyaca göre satın alınmasını, kurulmasını, yapılandırılmasını ve teknik desteğini üstlenen HP WorkPlace360, kurumsal masaüstü yönetimini bir bütün halinde basitleştiriyor, işyerinde performansı ve hızı arttırarak BT maliyetlerini düşürüyor. HP WorkPlace360 hizmetleri ile kurumlar masaüstü bilgisayarları satın almak yerine kiralayabiliyor, böylece eskiyen sistemler için yenileme garantisinden de yararlanıyor. Uygun ödeme seçeneklerine sahip HP WorkPlace360 hizmetleri, tam kapsamlı çözümleri en iyi uygulamalara dayalı standart paketler halinde sunarak kurumlara önemli maliyet avantajları sağlıyor.

Ofise 360⁰lik bakış

HP Kurumsal Hizmetler portföyündeki WorkPlace360, kurumlara ihtiyaca göre ölçeklenebilen, pratik bir masaüstü yönetimi çözümü sunuyor. Yeni hizmetin en önemli özelliği ise masaüstü bilgisayarları ofis dışındaki sistemlere bağlaması ve bu çözümü de standart bir hizmet paketiyle sunması… HP WorkPlace360, masaüstü altyapısının kurulumunu, bakımını ve işletimini basitleştirerek IT kaynaklarının ihtiyaca göre kullanılmasını ve böylece inovasyon yoluyla iş geliştirmeye kaynak yönlendirilmesini sağlıyor. Organizasyonları 7/24 dijital dünyaya bağlayan WorkPlace360 hizmetleri, kurumsal ofislere çeviklik kazandırıyor.

strong>HP WorkPlace360’ın diğer avantajları şunlar:

Çalışanların şirketteki görevine özel olarak eşleştirilmiş donanımlarla hızlı masaüstü kurulumu ve performans artışı.

Otomasyon sonucu sürüm yükseltme ve güncellemelerle yazılımların uyumlu çalışması.

Güvenlik yazılımları ve ofis dışından teknik izleme ile saldırılar, bilgisayar virüsleri, izinsiz erişimden korunma; veri güvenliğini sağlama.

HP garantisi ile donanım yenilemede esneklik.

Her zaman en yeni çevre dostu teknolojileri kullanarak enerji tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltma. Eski donanımları mevzuata göre, çevreyi kirletmeden elden çıkarma.

Kullandıkça öde sistemi ile yalnızca ihtiyaç duyulan çözümlere yatırım yaparak hesaplı abonelik.

HP Türkiye Kurumsal Hizmetler Ülke Müdürü Cengiz Yeker WorkPlace360 ile ilgili olarak şunları ifade etti: “Birbirinden çok farklı kaynaklar kullanan organizasyonlar bunları olumsuz etkileyebilen ve maliyetleri artırarak verimi düşüren BT karmaşıklığını azaltmanın yollarını arıyor. HP WorkPlace360 hizmetleri ile şirketler, BT bütçesi ve iş yükünü daha fazla artırmadan kurumsal masaüstü sistemlerinin sınırlamalarını tam kapsamlı, 360 derece bir işyeri hizmeti ile aşabilirler.”

HP WorkPlace360 hizmetleri donanım, yazılım, BT hizmetleri ve küresel operasyonlarda uzun yıllara dayalı tecrübeye sahip HP güvencesi ile sunuluyor. Bugün ABD ve Avrupa dahil, dünyanın 18 ülkesinde güvenle kullanılan HP WorkPlace360 hizmetleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/go/workplace360 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir