Yeni Bosch H.264 Dinion ve Flexidome IP kameralar en iyi kalitede H.264 video sunuyor

Bosch Güvenlik Sistemleri, çok satan 2X ürün ailesini yeni H.264 Dinion ve Flexidome IP kamera serisi ile genişletti. Bu eklenen ürünlerle Bosch, standart kutuda H.264 tabanlı IP kamera ve dayanıklı dış mekan sabit dome kamera modellerinde en geniş ürün yelpazesine sahip firmalardan biri oldu.

– Hareketli nesnelerin bulanık görüntülenmesini engelleyen ve keskin görüntü sağlayan Progressive tarama özelliği
– H.264 Main Profile kullanımı ile yüksek kalitedeki video, düşük gecikme süresi ve daha az veri depolama gereksinimi
– Kamera üzerindeki donanım hızlandırıcı ile Bosch Akıllı Video Analiz desteğine göre tasarım
– Tamamen ONVIF uyumlu

Bosch 2X video işleme teknolojisinin 2009 yılında pazara sunulmasından sonra, Dinion 2X ve Flexidome 2X kameralar, gece gündüz en iyi görüntü sunan bir kalite damgası haline geldi. Analog Dinion 2X ve Flexidome 2X sektörde 20bit veri işleme yapabilen ilk kamera olma özelliği taşıyorlar. Bununla birlikte, kameraların akıllı arka ışık dengelemesi (Smart BLC), geniş dinamik aralık (WDR) ve süper gece performansı gibi özellikleri, zor ışık koşullarındaki video güvenlik uygulamalarında tercih edilmelerini sağlıyor.

Kameraların H.264 sıkıştırma özelliği, MPEG-4 gibi geleneksel sıkıştırma teknolojileriyle karşılaştırıldığında network üzerindeki yükü %30 azaltmaktadır. Ayrıca, Bosch’un düşük gecikmeli ana profil H.264 uygulaması canlı görüntüde görüntü kalitesinden taviz vermeden sıkıştırmanın tüm üstünlüklerini sunuyor. Tüm H.264 IP kameralar, her kamerada tam resim sayısı hızında ve tam çözünürlükte (25IPS@4CIF) birbirinden bağımsız iki adet video akışı sağlıyor. Bu sayede yüksek seviyede yedeklilik ve esneklik sağlanarak, iki video akışı aynı anda farklı ortamlarda kaydedilebiliyor. Örneğin, kayıtlar Bosch VRM (Video Recording Manager) yönetiminde merkezdeki iSCSI diskler üzerinde yapılabiliyor.

Network üzerinde fazla yük oluşturmadan ve fazla veri depolama kapasitesi gerektirmeden daha iyi görüntüler elde edilmesine yönelik pazar talebini karşılamak amacıyla bu ürünler, “uçta akıllı analiz” yeteneğine sahip olmalarını sağlayan IVA destekli sürüme sahip. Tüm video sinyalini canlı olarak analiz edebilen IVA 4,0 görüntü analiz yazılımı, kamera üzerinde ve bu iş için ayrılmış FPGA (Field Programmable Gate Array) donanım hızlandırıcısı üzerinde çalışıyor.

Ayrıca bu IP kameralar, kullanıcılara Bosch Video Yönetim Yazılımı veya ONVIF uyumlu başka bir video yönetim yazılımı seçme serbestliğini sunan Açık Network Video Arayüzü Formu (ONVIF) standardı ile uyumlu.

Estetik tasarıma ve dayanıklı mekanik yapıya sahip olan bu kameralar, daha önceki modellere göre daha yüksek ortam sıcaklıklarında sorunsuz çalışabiliyorlar. Sabit dome kameralar aynı zamanda IP 66 koruma sınıfında korunaklı saldırıya-dayanıklı (vandal-proof) muhafaza ile birlikte geliyor. Asma tavan veya sert zemin yüzey montaj gibi sahadaki ihtiyaçlara uygun montaj seçeneklerine sahip olan kameralar, zor ışık koşullarında gece/gündüz çalışacak güvenlik uygulamalarında veya çok ayrıntılı görüntü alınması gereken durumlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Örnek olarak, çevre güvenliği, trafik izleme, tünel, otopark, gazino, oyun salonu gibi uygulamalar sayılabilir.

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir