Yeni Dell Precision İş İstasyonları ile Olağanüstü Performans

Precision Workstation Family

Dünyanın en kapsamlı iş istasyonu çözümleri yelpazesine yeni ürünler ekleyen Dell; mühendislik, üretim, medya ve eğlence gibi yoğun bilgi işlem gücü gerektiren alanlarda, müşterilerin önemli gereksinimlerini karşılayacak, kule ve raf iş istasyonları Dell Precision Tower 5810, Tower 7810, Tower 7910, Rack 7910 ürünlerini tanıttı. Intel’in en yeni Xeon işlemcileri ile birlikte, DDR4 bellek, NVIDIA ve AMD tarafından sunulan grafik teknolojisi ile güncellenen ve önceki nesil iş istasyonlarında kullanılan bellek miktarının iki kat artırıldığıbu güçlü sistemler, en zorlu uygulamaları çalıştıracak şekilde optimize edildi. Bağımsız yazılım satış kurumu (ISV) sertifikalı olan seri, Dell uygulama performansını en üst düzeye çıkarmak için iş istasyonu ayarlarını otomatik olarak yapılandıran Dell Precision Optimizer v2.0’ın[1] yeni sürümünü de içeriyor.

Dell EMEA Kurumsal Ürün Pazarlama Müdürü Burak Ereren, yeni seriyle ilgili olarak; “Dell Precision müşterileri, karmaşık görsel efektlere sahip projeler yaratırken, Dell’in güçlü iş istasyonlarına güveniyor. Yeni iş istasyonlarımızın tüm önemli bileşenleri güncellendi. Üstün performansa sahip bu yeni seriyle, müşterilerimizin sınırlamalar olmaksızın özgürce tasarım yapabilmelerine yardımcı olacak, olağanüstü performans kazanımları elde ettik” dedi.

Precision T7810 Workstation

Üst düzey performans ve ölçeklendirilebilirlik

Güncellenen Dell Precision kule iş istasyonu portföyünde, her ikisi de kompakt bir alan içerisinde yenilikçi tasarım özellikleri sunan tek soketli Tower 5810 ile yüksek güce sahip çift işlemcili Tower 7810 yer alıyor. Ek olarak, en üst düzeyde iş istasyonu performansı ve ölçeklendirilebilirlik sunan, genişletilebilir Tower 7910 da portföyün diğer üyesi.

Yenilikçi kasa tasarımıyla hemen çıkarılabilen disk sürücüler, ek aparat gerektirmeden dışarıdan erişilebilen güç kaynağı ve daha fazla güvenlik için kilitlenebilir ön kenarlar, sistemin önemli unsurları arasında yer alıyor.

Tower 7910, Citrix XenServer ve VMware ESX hipervizörleri ile iş istasyonu sanallaştırması için kapsamlı bir destek sunuyor. Dell, 2U raf form faktörünün tüm özelliklerini sunan yeni Dell Precision Rack 7910’un satışa sunulmasıyla, son teknoloji raf iş istasyonunda güncellemeler yapıldığını da duyurdu. Sistem aynı zamanda, “ışıkların kapalı” olduğu bir ortamda, kapsamlı uzaktan veri merkezi yönetilebilirliği sağlayarak güvenliği artıran entegre bir Dell Uzaktan Erişim Denetleyicisi’ne (iDRAC) sahip ilk Dell Precision iş istasyonu olma özelliğine sahip.

Olağanüstü performans kazanımları sağlayan yeni kule ve raf iş istasyonları, yeni nesil Intel Xeon işlemcilerle birlikte, en yeni AMD FirePro ve NVIDIA Quadro profesyonel grafik teknolojilerine sahip. Yeni iş istasyonları, kullanıcıların karmaşık veri setlerini hızla ve kolayca yönetmelerini sağlayan ve 1TB’a kadar[2] yükseltilebilen DDR4 RDIMM bellek sayesinde, geliştirilmiş G/Ç performansı ve veri kullanılabilirliği de sunuyor. Yeni kulelerde Thunderbolt 2 teknolojisinin kullanılması da iş akışı verimliliğini artırıyor. Ek olarak, 20Gb/s’ye varan veri aktarım hızlarını destekliyor ve eş zamanlı olarak 4K video dosyası aktarımı sağlıyor.

Precision T7910 Workstation

Dell Precision Optimizer v2.0 ile verimlilik ve uygulama performansı artıyor

Yeni sistemlerde Dell’in performans artırma yazılım aracının en son sürümü olan Dell Precision Optimizer v2.0 (DPO) da yer alıyor. Bu araç 4 Eylül tarihinden itibaren indirmeye başlanabilecek ve Eylül ayının ortasından başlayarak, fabrika çıkışında ürünlere yüklenecek. DPO v2.0, uygulamaya göre iş istasyonu sistem ayarlarının otomatik dinamik performans ayarını yapıyor. Ayrıca birleştirilmiş sistem kullanım takibi, raporlama ve sistem güncellemelerini de sunuyor. Dell Precision Optimizer v2.0, endüstri standardı karşılaştırma testlerine göre, uygulama performansını yüzde 121’e kadar artırıyor.[3]

Dell Precision Optimizer v2.0 ile kullanıcılar, gelişmiş kullanılabilirlik için güncellenmiş bir grafik kullanıcı arayüzüne, gelişmiş sistem yönetim özelliklerine ve genişletilmiş dil desteğine de erişebiliyor. Güncelleme ile birlikte, Autodesk 3DS Max ve Inventor için yeni performans profilleri de dahil olmak üzere, aralarında Adobe Creative Cloud (PhotoShop, Premier Pro, After Effects, Media Encoder), Autodesk (AutoCAD, Maya), Dassault Systèmes (CATIA, Solidworks), PTC Creo ve Siemens NX’in de yer aldığı toplam kullanılabilir profil sayısı 13’e yükseltmiş oldu.

Sistemde ayrıca daha yüksek performans için depolama hızlarını artıran bir önbellekleme çözümü olan Dell Intel Cache Acceleration Software for Workstations (Intel CAS-W) çözümü de yer alıyor.

Precision T7810 Workstation

Güvenli, yönetilebilir ve güvenilir iş istasyonları

Dell Data Protection; kötü amaçlı yazılım, yetkilendirme, şifreleme ve uç nokta güvenlik çözümleri sunuyor. Ayrıca Dell sınırlı donanım garantisi[4]ve Dell ProSupport ile birlikte isteğe bağlı kurumsal destek hizmetlerine 7×24 erişim olanağı da sistemin özellikleri arasında yer alıyor.

Dell’e özel, patentli “Reliable Memory Technology – Güvenilir Bellek Teknolojisi (RMT)”, yıkıcı bellek arızalarını proaktif bir şekilde önleyerek bellek ömrünü uzatırken, Intel vPro uzantıları sistemler çevrimdışıyken dahi uzaktan BIOS yönetimi ve sabit disk silme olanağı sağlıyor. Dell Client Command Seti, karmaşık BT ortamlarında sistem dağıtımının, takibinin ve güncellemesinin otomatik hale getirilmesine ve düzene sokulmasına yardımcı olurken, ücretsiz otomasyon araçları da sağlıyor.

Yeni sistemlerdeki bir diğer yenilikçi özellik Dell Quick Resource Locator (QRL) ise akıllı telefon ve modele özgü QR kodu ile erişilebilen, müşterilerin donanım yönetme konusunda daha etkili ve verimli olmalarına yardımcı olan, kapsamlı sistem bilgilerine anında erişim sağlıyor.

Dell’in Teradici ile olan ortaklığını geliştirecek şekilde, hareket halindeki çalışanlar için zengin uzaktan bilgi işlem deneyimine anında erişim sağlayan yeni yazılımları da sistemle birlikte tanıtıldı. Yeni “Teradici PCoIP Workstation Access Software”, uzaktan birkaç dakika içerisinde erişim sağlanabilen, ultra güvenli bir çözüm. Yeni ve dağıtımı kolay yazılım istemcisi, Tower 5810, Tower 7810, Tower 7910 ve Rack 7910 ile olduğu kadar, eski Dell Precision iş istasyonu sistemleriyle de uyumlu çalışıyor.

[1] Önceki sürümdeki Dell Precision Performance Optimizer (DPPO) v1.09 olan adlandırma kuralı Dell Precision Optimizer v2.0 olarak değiştirilmiştir.

[2]Tower 7910 ve Rack 7910’da RTS sonrası kullanılabilir 1TB bellek; lansmanda kullanılabilir 512 GB bellek. GB 1 milyar bayt,
TB ise 1 trilyon bayta eşittir, gerçek kapasite önceden yüklenen yazılımlarla çalışma ortamına bağlıdır ve daha düşük olacaktır.

[3] Windows 7 64-bit Professional SP1’de PTC Creo 2.0 kullanan, E5-1620 v3 4C 3.5GHz, 4x4GB 1600, Quadro K4200 340.52, 500GB 7200, A00 BIOS özelliklerine ve Dell Precision Optimizer PTC Creo Performans Profiline sahip Tower 5810 sistemi ile varsayılan fabrika ayarlarına sahip aynı sistem arasındaki WireFrame Graphics Composite sonuçlarını karşılaştıran SPECapc Creo 2.0 karşılaştırması kullanılarak ölçüldüğü şekilde.

[4]Sınırlı Donanım Garantisi’nin bir kopyasını edinmek için aşağıdaki adresi ziyaret edin: www.dell.com/warranty.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir