Yeni mobil gücünüz Sony VAIO S ile verimliliğinizi artırın

Sony’nin incecik, çok şık 13 inçlik dizüstü bilgisayarı VAIO S Serisi, hem daha hafif hem daha güçlü. Yenilikçi akıllı pil konsepti ile daha uzun süre çalışmanıza ya da oyun oynamanıza olanak tanıyor. Hızlı sistem açılışı ve web erişimi, zaman tasarrufu sağlayıp verimliliğinizi artırırken, arkadan aydınlatmalı klavye ve ortam ışığı sensörü, gece ya da gündüz fark etmeksiniz çok rahat yazmanıza olanak tanıyor.

(03.03.2011 – İstanbul) – Güç, tasarım ve mobilite, Sony’nin 13.3”lik (33.7cm) yeni VAIO® S Serisi ile hoş bir yapıda bir araya geliyor. İncecik şık tasarımı ve eşsiz özellikleri ile yeni ultra-mobil VAIO S Serisi Mart 2011’in sonu itibariyle satışta olacak.

İnce ve hafif VAIO S Serisi, güç, kullanışlılık ve görünüm açısından geniş bir alüminyum avuç alanı ile magnezyumdan oluşturulmuş yeni düz ve şık bir tasarıma sahip. Ekran görüş açısını bozmayan akıllıca gizlenmiş bir menteşe sistemi de bulunuyor. Genel incelik 24 mm’ye kadar indirilmişken, ağırlık da yaklaşık 1.75 kg kadar olduğundan seyahatlerde hiçbir şekilde taşıma sorunu yaratmıyor.

Yepyeni bir akıllı pil kavramı ile tanışmaya hazır mısınız?

VAIO S Serisi, gece ve gündüz durmaksızın çalışmanıza izin veren yeni harici akıllı bir pil kavramı da getiriyor. Dahili lityum polimer pil, bilgisayarı dışarıda kullanırken, Stamina modunda, 7 saat kadar güç sağlıyor. Bunun yanı sıra pil ömrü ikinci bir isteğe bağlı ince, yatay lityum polimer harici pil ile uzatılabiliyor. Bu harici pil PC’den ayrı olarak şarj edilebiliyor ve dahili pil çıkarılmadan PC’ye takılıyor. İkinci pil PC kapanmadan takılabiliyor, şebeke gücünden uzakta olunduğunda çalışma süresini 14 saate çıkarıyor.

Performans ve pil ömrü hiç bu kadar dengeli olmamıştı

Dinamik Hibrit Grafik teknolojisi, çalışmakta olan  görevlere göre entegre grafik işlemci birimi ve yüksek performanslı AMD Radeon™ HD 6000 Serisi harici grafik kart (512MB’lık veya 1GB’lık VRAM) arasında sorunsuz olarak sürekli geçiş sağlıyor. İster işlemciyi yoğun kullanan HD videoları seyredin isterseniz sadece basit bir şekilde not alın, her zaman performans ve pil gücü arasındaki uygun dengenin keyfini çıkaracaksınız.

Bu mükemmel genişlikteki ekranda yan yana iki farklı web sitesinde dolaşılır

13.3” (33.7cm) VAIO Display Plus, bütün dokümanlarınızı mükemmel parlaklığı, renk kontrastı, netliği ve detayları ile canlandırıyor. LCD’nin gelişmiş düşük yansıtmalı kaplaması, görüntülerin netliğini sürdürürken yansımaları en uygun şekilde bastırarak, herhangi bir ışık koşulunda kolayca izlemeye olanak tanıyor. 1366×768’lik bir çözünürlükle, gerçekten geniş en-boy oranına sahip bir ekran, yan yana çift web sayfasında dolaşmak için mükemmel bir oran sunuyor.

Yazıyorum gündüz-gece

Arkadan aydınlatmalı klavye, gündüz veya gece rahat yazmaya imkan tanıyor. Ayrıca, ışıklar az olduğunda gücü korumak amacıyla yüksek kaliteli VAIO ekranının parlaklığını otomatik olarak azaltan bir ortam ışığı sensörü de bulunuyor.

13 inçte Blu-ray Disc™ ile Eğlenceye adım atın

VAIO yeni S serisi, belirli modellerinde bulunan entegre Blu-ray Sürücüsü ile ultramobil diz üstü bilgisayarlar kategorisinde eğlence deneyimini de en üst seviyede yaşamanıza olanak sağlıyor. Blu-ray filmleri PC’nizde yüksek görüntü kalitesiyle izleyebilir ya da HDMI çıkışı sayesinde evinizdeki Full HD televizyonda keyfini sürebilirsiniz.

Klasik dizüstü bilgisayarlara göre yüzde 50 daha hızlı

VAIO S Serisi, günlük verimlilik düşünülerek tasarlandı. Orijinal Windows® 7 yüklendiğinde, Fast Boot özelliği sizi, klasik dizüstü bilgisayarlara göre yüzde 50 daha hızlandırıyor. Yetişmesi gereken bir iş veya havaalanı için acele ediyorsanız, bu hız size çok önemli bir zaman tasarruf sağlar. PC’nizi birkaç saniyede İnternet’e eriştiren gücü sağlayan, uygun bir şekilde yerleştirilmiş Web düğmesi de bulunuyor. Bu düğme, bir kafede veya bekleme salonunda otururken, son dakika e-postalarınızı kontrol etmek için son derece ideal bir çözüm sağlıyor.

Belirli modellerde hazır olan, entegre3G modem, yoldayken, mobil geniş bant operatörünüz aracılığıyla 7.2Mbps’e kadar hızlarda İnternet’e bağlanmanıza olanak tanıyor.

Opsiyonel olarak uyumlu şık aksesuarlar, kendi şarj adaptörü ile gelen BPSC24 harici akıllı pili de içeriyor. VAIO S’e takılabilen yeni bir düz tasarımlı port çoklayıcısı da bulunuyor. Bu da, bir yandan takılı olan BPSC24 pil şarj edilirken bir yandan sizin çalışmanıza izin veriyor. VAIO yeni S serisi 2.499 TL’den başlayan fiyatlarla Mart sonu Türkiye’de satışta…

Teknik Özellikler


Model
VPCSB1A9E/B
İşlemci Intel® Core™ i7-2620M
İşletim Sistemi Genuine Windows® 7 Professional (64bit)
Bellek 8GB DDR3 1333Mhz SDRAM
Sürücü 128GB SSD Flash bellek
Ekran 33.7cm (13.3”) VAIO Display Plus (1366×768), geniş (16:9) en-boy oranı ile
Karma grafikler AMD Radeon™ HD 6630M + Intel® HD Graphics
Optik sürücü Blu-ray Disc™ ROM Drive, DVD SuperMulti ile
Diğerleri WLAN 802.11b/g/n; 3G WWAN; Bluetooth® 2.1; Hi-Speed USB 2.0 (x2), SuperSpeed USB 3.0 (x1); “Exmor” tarafından desteklenen HD web kamera; VAIO Assist and Hybridgrafik geçiş tuşları; Hızlı Açılış
Boyutlar (DxYxG) 224.5 x 23.9 x 331mm (yaklaşık)
Ağırlık 1.75kg (yaklaşık), sağlanan pil ile

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir