Youtube erişim engellendi

youtube

Artık bir gelenek haline geldi diyebiliriz Youtube video gösterim sitesinin kapanması. Türkiye’deki tüm internet  kullanıcılarının her ne kadar canını sıksa da bu durum normal şartlarda pek yapacak birşey yok. Tabi artık bu kapanmalar olağan hale geldiği için, ülkede birşeye kıza üst yönetim hemen elindeki sihirili değneği Telekomun potlarına bir değdiriyor sonrası malum; eski çağlarda bile yaşanmayan, engisizyon mahkemelerinde bile verilemeceyecek kadar ağır bir karar. Bu ülkede artık herşey keyfe kade olmuş. Mesele Atatürk’e hakaret ile başlıyor ama bana göre altında son zamanlarda yaşanan gizli çekimler, ses kayıtları ve bilumum buna benzer öğeler yer almakta. Bu youtube kapanmalarını basit bir kapama kararı dışında iyi tahlil edip yorumlamakta fayda var. Bugun gözleriniz  ile izlediğiniz, kulaklarınızla duyabildiğiniz şeyleri yasaklamaya çalışan zihniyet arın birgün gerçek gözleri kör edecek ve gerçekleri duyan kulakları tırmalayacak bir yapıya girebilir. Bu yazıyı okuyan kullanıcılarını Youtube kapatmalarının basit bir Sulh Ceza Mahkemesi kararı olduğunu düşünmemeye; farklı bir pencereden olaylara bakıp tahlil etmeye davet ediyorum.

Video paylaşım sitesi YouTube’ erişim engellendi. Bu defa neden engellendiğini merak ediyor musunuz? Video paylaşım sitesi www.youtube.com internet sitesine erişim, Ulu Önder Atatürk’e hakaret içeren görüntüler nedeniyle Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla engellendi.  Atatürk’e hakaret içeren videoların yer alması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı www.youtube.com adresli internet sitesine erişimin engellenmesini istedi. Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, bu siteye erişimin engellenmesi yönünde karar aldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, alınan karar doğrultusunda, siteye hem IP, hem de alan adı yönünden erişimi durdurdu.

youtube

Kaynak: A.A.

4 yorum

  1. ahm3t YazarYanıtla

    Merhaba Ahmet Bey;
    Paylaşımınız için teşekkür ederiz. Ama artık bu şekilde proxy kullanarak değil de özgür bir şekilde Youtube ‘a girmek istiyoruz:)

  2. mehmet klnç Yanıtla

    merhaba dostlar:
    bende sizin gibi artık youtube a girmek istiyorum çözüm için gayretlerinizden dolayı tesekkürler özellkikle de ahmet bey size sukranlarımızı duyuruyoruz saolun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir