Youtube yasaklı günlere merhaba

youtube

Yotube yine kapandı! Artık youtube ve kapanmak kelimelerini yanyana görmeye o kadar alıştık ki; bu durum bize hiçde anaromal gelmiyor. Ülkemizdeki tekenolojik sansürün uygulamasıda bu şekilde ya dediğimi yapıcan sözümü dinleyeceksin yada keserim kablonu kapanırsın oturursun aşağı. Bu kapanma durumundan hem biz vatandaşlar hem de youtubedaki yetkililer muzdarip. Neden derseniz cevabımız şu olacaktır. Ülkemizde internet trafiğinin büyük bir kısmını video bant genişliği oluşturmakta ve bu video paylaşım sitelerinin de başını Youtube çekmektedir. Yani oldukça fazla kullanıcı yotubeyi takip ediyor; dosya upload ediyor, izliyor vs..Yotube’nın kapanması biz kullanıcıları bu yönde etkilemekte, youtube yetkililerinide etkileyen kısmı imaj yönünden. Sanırım dünya üzerinde hiç bir site yotube kadar kapanmamıştır:) buda bizim ülkemize özgü bir mevzu olsa gerek. Yotube’nın bu seferki kapanma nedeni henüz bilinmiyor. Google avukatları durumu Türk yetkilere iletmiş durumdalar. Kısa sürelide olsa bu youtube yasağı can sıkacağa benziyor. Bundan sonraki dönemde de bu kapanmaların ardı arkası kesileceğe benzemiyor. Herekese yasaksız günler dileriz.

Yotube girebilmek için aşağıdaki adrese girip yönergelrei ve adresleri takip etmeniz yeterlidir:

YettiBe

Ulaştırma Binali Yıldırım’ın youtube kapanası hakkında konuşması:

“Bakan Yıldırım, “Bu olayın arkasında kayıtsız kazanç elde etmek var. Bir ülkede yayın yapıp para kazanıyorsan oranın kanunlarına uyacaksın. Gelip güvenlik belgesi almaları gerekiyor. Diğer ülkelerde hem bu belgeyi alıyor, hem de onların dilinde içerik sağlıyorlar. Bize gelince eyvallahı yok. Ama düzeldi iş, anlaştık. Baktılar ki kafalarına göre iş yapamıyorlar. Üçüncü dünya ülkesi Youtube‘u kapatıyor demek bu işin fiyakası. Burada yasak değil, faaliyet gösterilen ülkenin kanunlarına uymak var” diye belirtti.”

6 yorum

 1. hasan tutak Yanıtla

  özgür bir ülkede yaşıyor olabiliriz ama bu sadece hukuksal anlamda
  gerçekler hep acıdır ,malesefki bu da bir örnek…
  artık sesimizi duyuralım burası olur veya olmaz
  bu yasaklamaların önüne geçelim …

 2. Sinyorrrrr Yanıtla

  Yaw kardeşim yetti pe yaw ne etcemizi şaşırıyoz youtube olmadan kapanmasın kapanmasın artık yawwwww..

  KAPANMASIN YOUTUBE ARTIKKKKKKK

 3. Adem Dalıcı Yanıtla

  Katılıyorum arkadaşlar bu ne saçma ya o yasak bu yasak bunların önüne geçmessek yakında hiç biryere giremicez buna birinin dur demesi lazım…

 4. ahm3t YazarYanıtla

  Artık geleneksel hale gelen youtubu kapanmalarının en uzun soluklu olanı bu son sefer oldu. Burada kapatılma nedeni tam bilinmemekle beraber aldığımız duyumlara göre son yotube kapanmasının nedeni ülke gündemine yönelik bazı olaylar. Bunlar neler derseniz öncelikle hükümet kanadını ilgilendiren bazı videolar ve son dönemde terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlara yönelik sergilenen duruşlar ve sonraları hakkında çekilen bazı gizli videolar olduğu düşünülmekte. Bu kayıtların kimler tarafından ne maksatla yapıldığı belli olmamakla beraber bazı kesimlerde ciddi soğuk duş etkisi yaptığı kesin. Buda biz sade vatandaşlara kapanma olarak geri dönmektedir. Dikkat ederseniz bu son kapanma en uzun olanıydı:) ee insan bir noktadan sonra işin içinde ciddi birşeyler, baskı unsurları olduğunu düşünmeden edemiyor. Ama bizlere göre sebep ne olursa olsun kişilerin bilgi alma özgürlüğü engellenmemelidir. Baskıcı, sansürcü bir politika ile insanları bir yere kadar zorlarsınız ve bastırırsınız. Bugun internet kanalı ile ifade edilen şeyler ileride belki yasaklanması ve sansürlenmesi imkansız olan şeylerle üçüncü kişilerle paylaşılacak ozaman bakalım kim kimi kapatacak..Özgürlüğün sonuna kadar olduğu bir ülkeye doğru hep birlikte diyoruz..yettibe.

  ARTIK YOUTUBE KAPANMASIN…

 5. ahmet Yanıtla

  kapansa bile proxy sitelerinden girip video izleyebiliyoruz gizlen.net i tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir