Yüksek Performans ve Görsel Şov İsteyenlere AMD’den A10-7800

AMD Logo

12 işlem çekirdeği ile fark yaratan A10-7800, AMD’nin Yüksek Performanslı Hızlandırılmış İşlem Ünitesi (APU) ürün portföyünün en yeni üyesi…

AMD, sektörde büyük ses getiren A-Serisi 4’üncü nesil Hızlandırılmış İşlem Ünitesi (APU) ürün portföyünün yeni üyesi AMD A10-7800’ü pazara sundu. 4 CPU + 8 GPU olmak üzere toplam 12 işlem çekirdeği ile fark yaratan bu model, “Heterojen Sistem Mimarisi” (HSA) teknolojisine de sahip. Özellikle yüksek performans seven kullanıcıların ilgisini çekecek bu model, AMD Radeon™ R7 Serisi grafiklerini güçlendirerek uygulamalar arası en yüksek performans değerini sağlarken[1], AMD’nin hayranlık uyandıran “Mantle API” teknolojisi ile birlikte kullanıldığında, “AMD Gaming Evolved” platformundaki oyunlarda hızlandırılmış bir performans deneyimine imkan sağlıyor.

Bu yeni teknolojiyle ilgili açıklama yapan AMD Türkiye Ülke Müdürü Ömer Çelebioğlu; “AMD’nin A Serisi APU’ları şu ana kadar AMD tarafından pazara sunulan en ileri teknolojiye sahip ürünler olarak dikkat çekiyor’’ diyor.  Çelebioğlu ayrıca, “APU’larımızda kullanılan işlem ve grafik teknolojileri, kullanıcıların oyun, ofis ve multimediya uygulamalarında en yüksek performansa ulaşmalarını sağladığı gibi, masaüstü bilgisayar deneyimlerinde de çıtayı yükseltiyor’’ diye ekliyor.

ULTRA GÖRSEL DENEYİM 

Görsel deneyimi bir adım öteye taşıyan AMD A10-7800 APU, UltraHD (4K) çözünürlük desteği vermesinin yanı sıra, 1080p videoların UltraHD özellikli TV ve monitörlerde muhteşem görünmesini sağlayan yeni video işlem sonrası geliştirme özelliği de sunuyor. Ayarlanabilir ısıl tasarım enerjisi seçeneği (cTDP) ile A10-7800,  meraklıların maksimum performans için ince ayar yapmalarına da imkan veriyor. AMD A10-7800 APU, Temmuz sonu itibariyle tüm dünyada kullanıcılarla buluşacak.

AMD ayrıca, masa üstü bilgisayarlarda uygulama ve ofis deneyimlerini yükseltmek isteyen kullanıcılar için ideal olan AMD A6-7400K ve AMD A4-7300 APU’nun da yakında raflarda olacağı müjdesini de verdi. AMD APU’lar için birleştirici özellik sağlayan FM2+ altyapısı ile kullanıcılar, oyun ve ev sineması bilgisayar sistemlerinde (HTPC)  çok daha az güç tüketirken yüksek performans sunan daha küçük form faktörleri oluşturabilme olanağına kavuşuyor. AMD Radeon™ belleğine ek olarak kullanıcılar, AMD A10 APU’ları için test edilip onaylanmış AMD Radeon™ R9 2400 Oyuncu Serisi Belleği ile oyun deneyimlerini güçlendiren AMD AMP Teknolojisinden de faydalanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir