ZyXEL, akıllı ev ve ofis teknolojileriyle Bilişim Zirvesi’nde!

Bağlantı teknolojileri alanında dünya lideri olan ZyXEL, 4-5 Ekim tarihlerinde düzenlenen Bilişim Zirvesi 2010’da “Akıllı Ev-Ofis Çözümleri” oturumunu gerçekleştirdi. Oturum, ağ teknolojileri üzerinden birbiriyle konuşan ev ofis cihazları, kablosuz erişim olanakları ve hatta internet üzerinden yönetilebilen mekanlar hakkında ilgi çekici teknolojilere sahne oldu.

Dünyanın lider bağlantı çözüm ve teknoloji sağlayıcılarından ZyXEL, 4-5 Ekim tarihlerinde düzenlenen Bilişim Zirvesi 2010’un “Akıllı Ev-Ofis Çözümleri” oturum sponsoru oldu. ZyXEL, zirve çerçevesinde 5 Ekim Salı günü 13.30-14.30 saatleri arasında Galata Salonu’nda düzenlenen oturumla katılımcıları akıllı ev ve ofis konsepti ve yararlanılan teknolojiler konusunda bilgilendirdi. Bilişim Zirvesi 2010, Harbiye’de bulunan Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ziyaretçilerini ağırladı.

Geleceğin ev ve ofislerine davetlisiniz

Ağ teknolojileri üzerinden birbiriyle konuşan cihazlar, kablosuz erişim olanakları ve hatta internet üzerinden yönetilebilen mekanlar. Geniş bant internetin hayatımıza girmesiyle gündelik alışkanlıklarımız ve ihtiyaçlarımız hızla değişiyor. Üretilen tüm cihazlar artık yalnız değil, bir iletişim ağının parçası olarak dizayn ediliyor. Kullanımları sabit niteliklerden ziyade esnek ve her an her yerden yeniden programlanabilir nitelikte hayatımızı renklendiriyor. Diğer taraftan dijital veriye hızlı ve kolay ulaşım yüksek boyutta verinin depolanması, paylaşılması ve oynatılması ihtiyacını beraberinde getiriyor. ZyXEL’in dijital ev konseptinde yer alan çözümleri tüm bunlara yanıt olurken bulundukları mekanları da dijital eğlence merkezine dönüştürüyor. OSGI teknolojisi sayesinde ise kullanıcılar ev ve ofislerinde kullandıkları cihazları internet üzerinden yönetirken, servis sağlayıcılar da hizmetleri ücretli olarak sunarak gelirlerini artırıyor.

İşte ZyXEL, tüm bu teknolojilerin geleceğin ev ve ofislerinin yaratılmasında nasıl kullanılacağını Bilişim Zirvesi’ndeki “Akıllı Ev ve Ofis Çözümleri” oturumunda anlattı. Oturum, ZyXEL Türkiye Tüketici Elektroniği Ürün Müdürü Şamil Doğan ve ZyXEL Türkiye Telco Ürün Müdürü Yasin Batmaz’ın sunumlarıyla renklendi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir