Zyxel P-660HW-T1 v2 Kablosuz Modem Resimli Anlatım

zyxel

Aşağıda Zyxel P-660HW kablosuz (wireless) adsl modeme ait resimli anlatım mevcuttur. Modem kurulumuna başlamadan önce bilgisayar-modem-telefon arasındaki kablolamaların doğru olduğundan emin olun. Bu kurulum webarayüz kullanarak yapılmıştır. Resimli anlatımın dışında ilgili PDF dökümanında kurulumun tamamı mevcuttur. Kolay kurulumlar diliyorum. Kurulum hakkındaki problemlerinizi yorum kısmında belirtirseniz en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

zyxel

zyxel

1. Internet Explorer veya kullandığınız tarayıcınız açınız ve adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basınız.

2. Açılan flifre akranında şifre yazan kısma 1234 yazınız.

3. fiifrenizi yazd›ktan sonra Sisteme Girifl butonuna tıklayınız.

Not: fiifrenizi klavyeden girmezseniz modemin WEB arayüzü açılmayıp sadece Durum ekran› görüntülenecektir.

4. Aç›lan Ekranda Yeni flifrenizi iki kez giriniz. En az 6 karakter.

Önemli Not: Bilgisayar›n›za bulaflan virüslerin modem ayarlarınızı bozmaması için lütfen modem flifrenizi değiştirip başkaları tarafından tahmin edilemeyecek yeni bir filifre belirleyiniz.

5. Uygula butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydediniz. Ayarlar kaydedildikten sonra modem yeni flifrenizle girmeniz için sizi tekrar bafla döndürecektir, yani yukarıdaki ekran tekrar açılacaktır. 2 ve 3 no’lu adımlarda da anlatıldığı gibi, yeni belirlediğiniz flifreyle modeme girifl yapınız.

zyxel

6. Sol tarafta yer alan Ağ menüsünden Genifl Alan Ağı linkine tıklayınız.

7. Sağ taraftaki Internet Bağlantısı sayfasındaki değerleri şu şekilde değiştiriniz.

Mod: Yönlendirme

Kapsülleme: PPPoE

Kullanıcı Adı: kullaniciadiniz@ttnet (TTNeT Kullanıcı Adınız).

şifre: şifreniz (TTNeT fiifreniz)

Çoklama: LLC

8. Uygula butonuna t›klayarak ayarlar›n›z› kaydediniz. Bu ifllemin ardından modeminizi kapatıp açınız, kısa bir süre sonra modeminiz TTNet den IP Adresi alacak ve PPP ışığınız sabit yanacak.

zyxel

Kablosuz Ağ Ayarları

1. Modemin kablosuz bağlantı ayarlar› için modeme web ara yüzünden bağlantınız.

Bunun için web tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari) adres satırına http://192.168.1.1 yazınız. Sol panelden “Ağ” bölümünden “Kablosuz Yerel Alan Ağ›” linkine tıklayınız.

2. Güvenlik Modu kısmını WPA-PSK olarak seçiniz. Diıer flifreleme yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Ön Paylaşımlı Anahtar kısmına en az 8 haneli kablosuz ağ şifrenizi yazınız, flifre oluştururken harf, rakam ve standart sembollerin birçoğunu kullanabilirsiniz. Burada belirledi¤iniz flifreyi bilgisayarınızla internete bağlanmak için kullanacaksınız. Ağ Adı(SSID) alan›na modeminizin kablosuz bağlantı ismini yazabilirsiniz. Kablosuz kart takılı bir bilgisayardan ortamdaki kablosuz bağlantı noktaları arandığında modeminiz “ZyXEL” ismiyle görülecektir.

3. Uygula butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydediniz.

zyxel

zyxel

zyxel

PORT YÖNLENDİRME (Uzak masaüstü, Kamera Portu Açma, Web-ftp-mail server, Online Oyun, E-mule, Peer to Peer Download)

Kullanıcıların en çok yapmak istedikleri uygulamaların başlığında Modem(Router)arkasındaki bir bilgisayara web server, mail server kurmak, kamera bağlı bilgisayardaki görüntüyü Internet üzerinden izlemek, online oyunlar oynamak ve e-mule gibi programlarla peer to peer paylaşım yapmak gelir. Veya modemin arkasındaki bir bilgisayarın masaüstüne RDP(Uzak Masaüstü) bağlantısı yapılmak istenir.

Örnek Uygulama

Örneğin Web server için 80 no’lu portu, mail server için 25 ve 110 no’lu portu, uzak masaüstü (RDP) bağlantısı için 3389 no’lu portu arkadaki PC’ye yönlendirmek gerekir. Bu işlemleri aşağıdaki IP adreslerine sahip bilgisayarlar için düşünürsek;

192.168.1.2 IP adresli bilgisayarda web server

192.168.1.3 IP adresli bilgisayarda mail server

192.168.1.4 IP adresli bilgisayarda ftp server

192.168.1.5 IP adresli bilgisayarda da Terminal server (uzak masaüstü bağlantısı yapmak için) 192.168.1.6 no’lu bilgisayara da kameraları bağladığımızı farz edelim. Bunlar bizim kabul ettiğimiz örnek değerlerdir. Cihaza web ara yüzünden bağlanarak “Ağ” menüsü altındaki “Ağ Adresi Çeviricisi” linkine tıklayınız. Sağ tarafta açılan menüden “Port Yönlendirme” butonuna tıklayınız. Burada “Servis ismi” kısmındaki seçeneklerden web server için WWW, ftp server için FTP yi mail server için ise E-mail(SMTP) ve E-mail(POP3) ü seçin, “Sunucu IP adresi” kısmına ise yönlendirmenin yapılacağı bilgisayarlar›n IP numaralarını giriniz. Her girdinin ardından sağ taraftaki “Ekle” butonunu tıklayarak açtığınız portları listeye ekleyiniz. Eğer bütün portları cihazın arkasındaki bir makineye yönlendirmek isterseniz “Varsayılan Sunucu” kısmına yönlendirme yapılacak bilgisayarın IP’si girilir.

Uzak masaüstü kamera veya başka uygulamaların portlarını yönlendirmek için(emule,bittorrent vs) “Servis Adı” menüsünden “User Define” seçeneğini seçiniz. Açılacak ekranı aşağıda görebilirsiniz. Açılan bu pencerede “Aktif” seçeneğini işaretleyiniz, Servis Adı kısmına belirlediğiniz bir ismi yazınız. Başlama portu ve Bitiş portu kısımlarına açacağınız portları giriniz. Örneğin 9991 ile 9999 arasındaki portları açarken “Start Port: 9991” ve “End Port:9999” olmal›. Eğer tek bir port açacaksanız start ve end kısımlarına aynı port numarasını yazmalısınız. “Sunucu IP Adresi” Kısmına kameranızın IP adresini veya kameranızın görüntülendiği bilgisayarın IP adresini giriniz. Ayarlarımızı yapıp “Uygula” düğmesine tıkladğımızda konfigürasyon kaydedilecek ve yaptığımız ayarlar yukarıdaki menüde görülebilecektir.

PDF formatındaki kurulum dosyası: indir

ZYXEL KABLOSUZ MODEMLER İÇİN  FIRMWARE (Güncel Yazılım) DOWNLOAD

385 yorum

 1. rugzo Yanıtla

  iyide 80 nolu port router ın web arayüzü
  onu nasıl değistirceksin
  disardan http://www.xxxyy.com girdiinde routerın web arayüzü gelecek yada acılmıcak.
  80 portunu yonlendırmıs olsan bile.

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Sorunuzun cevabı Modemin PDF dosyasında yer alan şu şıkta olabilir:

  13) ZyXEL router’da port yönlendirmesi yapt›m. LAN networkümde web
  server’im var. http://www.abc.com isimli web sayfama dışarıdan ulaşılabiliyor ama
  lokaldeki kullanıcılar ulaşamıyor. Sebebi nedir?
  Cevap: ZyXEL ADSL routerlarda port yönlendirmesi yaptıktan sonra lokalda ki
  PC’ye(port yönlendirmesi yap›lm›fl PC’ye) d›fl ip adresini (veya domain ad›n›)
  yazarak eriflmek istiyorsanız;
  Menu 24.8’e gidiniz.
  “sys edit autoexec.net” yazınız. Seçenekler ç›kacaktır
  “i” harfine basınız. Daha sonra “ip nat loopback on” yazınız. “x” tufluna basıp save ediniz.
  “sys view autoexec.net” yaz›p yazd›¤›m›z komutun eklendi¤ini görürsünüz.
  Değişikliklerin aktif olması için cihazı kapatıp açınız.

 3. ahm3t YazarYanıtla

  Evet bu modem kurulumu biraz aceleye geldiği için resimleri scannerdan tarama yaparak aktardık. Bu yüzden görüntü kalitesi biraz düşük. Fakat resimleri bilgisayarınıza indirdiğiniz ve biraz boyutunu yükselttiğiniz zaman okunaklı hale gelecektir.

 4. iBRAHİM CAVLAK Yanıtla

  Modemem ayarlarını belirtilen şekilde yaptım ama kurulum cd sinde kurulumunu yaparken internet bağlanma ayarlarını yaparken ADSL için gerekli olan kullnıcı adı ve şifre istiyor, elimizde olan kullanıcı adı ve şifresini giriyorum bir süre beklediktensonra tekrar aynı işlemi yapmamı istiyor. Ne yapmam gerekir.=

 5. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba İbrahim Bey;
  Modeminizi CD ile kurmanıza gerek yoktur. Webarayüz kullanarak kurulumu rahatlıkla yapabilirsiniz. Cd ile kurulumlarda yazılımsal problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden modeme ait kurduğunuz yazılımı uninstall edin ve daha sonra webrayüz kullanarak modem kurulumunu gerçekleştiriniz.

 6. iBRAHİM CAVLAK Yanıtla

  Merhaba ilk mesajıma cvp verdiğniz için tşk ederim.
  Bir sorum daha olacak.Explorer sayfasını açtığımda TTNET in sayfası geliyor ve buralara gerekli bilgileri giriyorum sonra hata sayfası önüme çıkıyor bunun sebebi nedir?

 7. ahm3t YazarYanıtla

  Tekrar merhaba İbrahim Bey;

  Kurulum aşamasını geçtikten sonra telekomun 173 veya 172 ile başlayan kullanıcı ekranına giriş yapıyorsanız ve sizden müşteri numaranızı istiyorsa kurulum aşamasında bir sorun oluşmuştur. Kullanıcı adı ve parolanızı tekrar kontrol ediniz.
  Örnek olarak aşğıdaki gibi alınmalıdır.

  kullanıcı adı: örnek@ttnet

  İyi kurulumlar.

 8. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emre Bey;
  Rica ederiz. Buradaki anlatımlar siz kullanıcılarımıza faydalı olduğu müddetce bizler her türlü paylaşımı sizlere zevkle sunarız. Modem kurulumları ve diğer teknik konulardaki sorularınız için haber başlıklarının “Yorum Bırakın” kısmını kullanabilirsiniz. En kısa sürede cevap alacaksınız.

 9. Ahmet Yanıtla

  Arkadaşım ben locali hallettimde bu 192.168.1.2 ye nasıl yönlendiririm modemin ön yüzü çıkıyot ip adresinide sabitledim. bana bi çözüm göster.

 10. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ahmet Bey;
  Sorunuzu tam olarak anlayamadım? Neyi, nereye, nasıl yönlendirmek istiyorsunuz? Sorunuzu biraz daha detaylandırırsanız sevinirim.

 11. İbrahim Yanıtla

  merhaba abi ben sıemns laptop kullanıyorum kablosuz bağlantı ayrlarını yaptım fakat hala internete erişemiyorum öte yandan gidip bi arkımdan us. robotıks modem ve airties modem istedim hemen ayarlarını yapmadan internet çalıştı yani bu konuda yardımcı olrsan çok sevinirim eksionsekiz@hotmail.com

 12. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba İbrahim Bey;
  Öncelikle şunu belirteyim bir başka kullanıcının ayarları ile kendi hattınız üzerinden internete çıkamazsınız. Çünkü o modem içerisindeki kullanıcı adı ve paroal bilgileri arkadaşınızın sahip olduğu ADSL hattına aittir. Yani siz arkadaşınızdan modemi direkt alıp sizin hatta taksanız çalışmayacaktır. Sizi telekomun 172-173 numaralı ip ile başlayan yönlendirme sayfasına akataracaktır. İnternete çıkışınız mümkün değildir. Bağlantı ayarlarını tekrar gözden geçiriniz. Karşınıza herhangi bir hata iletisi çıkıyor mu? Ayrıca modem üzerinde yer alan adsl hat ışığı sabit yanıyor mu?

 13. Erhan Yanıtla

  telekomun kampanyası ile almış olduğum zyxel Ru-660 model kablolu modemi iki gün öncesine kadar sorunsuz kullanıyordum. iki gündür “sınırlı bağlantı veya bağlantı yok” uyarısı vermeye başladı. telekom ile görüşmemde “192.168.1.1” nolu adreside açamıyor. ve bilgisayar tamircisinden destek almam gerektiği söylendi. modemi kaldırıp yeniden kurmak istedim, “ip ediniliyor” kısmında “telnet bağlanma hatası” veriyor. şu an modemin dsl dahil 3 ışığı yanıyor. “ppp” ışığı yanmıyor. bir arkadaşım modemi değiştirmem gerektiğini söyledi. ama dsl ışığı yanıyorsa nasıl modem bozuk olabilir? yeni modem almam gerikir mi???

 14. ahm3t Yanıtla

  Merhaba Erhan Bey;
  Modeminizde geçici bir problem oluşmuş olabilir bu yüzden modeminizi resetlemenizi ve kurulumu yeniden yapıp modeminizi baştan yapılandırmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca bilgisayarınızda güncel bir antivirüs programı var ise ve ekstra trojan programı bu programlar ile bilgisayarınızdaki tüm diskleri tarayıız.

 15. Erhan Yanıtla

  merhaba Ahmet bey,
  dediğiniz gibi modemi resetledim, kaspersky daha sonra nod 32’nin deneme sürümü ile bilgisayarı tarattım. fakat değişen bir şey olmadı. hala “sınırlı veya bağlantı yok” uyarısı devam ediyor.

 16. Erhan Yanıtla

  merhaba ahmet bey,
  dediğiniz gibi modemi resetledim, ayrıca kaspersky ve sonra nod 32’nin deneme sürümü ile tarattım fakat değişen bir şey olmadı hala “sınırlı veya bağlantı yok” uyarısı vermeye devam ediyor.

 17. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Erhan Bey;

  Modeminizi başka bir bilgisayara bağlamayı deneyiniz. Eğer bu bilgisayarda da ip alma sorunu yaşıyorsanız modeminizi teknik servisine götürüp değişimini talep ediniz.

 18. erhan Yanıtla

  tekrar merhaba,
  modem başka bilgisayarda sorunsuz kuruldu. şimdi ne ne yapmam gerekiyor?
  format mı atmalıyım? veya önceki bir tarihe geri mi alsam işe yarar mı?

 19. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Erhan Bey;
  Öncelikle bilgisayarınızda varolan tüm tanımlı kablosuz bağlantıları siliniz. Daha sonra modeminizi şifresiz konuma getiriniz. Bu şekilde bağlanmayı deneyiniz. Kablosuz Ağları Yönetimini de windows olacak şekilde yapılandırınız. Bu arada modemi başka yerde denediniz ise ordaki kayıt bilgileri olacağı için sorun yaşayabilirisiniz. Ayarlarınız tekrar sizin bilgileriniz geçerli olacak şekilde yapılandırınız. Sorun çözümünde yine sıkıntılar yaşıyorsanız Teknik Servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz

 20. mustafa Yanıtla

  Merhaba ben mustafa;
  zyxel p-660hw modem kullanıyorum. kablou olarak internete bağlanabiliyorum ama wireless kurulumu yapmama ragmen kablosuz olarak internete giremiyorum. Cevredeki kablosuz ağları tarayıp kendi ağımı buluyorum ve baglanıyorum ama internet yok yani ethernet kablosu takınca internete girmeme ragmen neden kablosuz baglanamıyorum? laptop ta problem yok. yardımcı olursanız sevinirim

 21. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mustafa Bey;
  Modeminizi şifrelediniz mi? WEP yada WPA tekniklerini kullanarak modemi şifrelemeniz gerekebilir.

 22. mustafa Yanıtla

  mustafa;
  evet şifrelemiştim. Yeniden wireless kurmayı denedim.modemin arayüzüne girip ilkinde64 ikinci denemede128bit şifreleme yapmayı denedim ve ilerle dedim, sonrasında hep error mesajı verdi ve ing. uyarı yazıları çıktı işlemi tamamlayıp kablosuz agıma baglandım yine int. yok. Ethernet kablosu takınca int geliyor, garip bir durumla karşı karşıyayım. Yani modem bozuk desem kabloluda internet var ve kablosuzda sinyal var, yinede modemi servise götürmelimiyim yada bu problemin çözümü mümkünmü?
  yardmlarınızı bekliyorm, tşkrler

 23. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mustafa Bey;
  Uyarı yazılarını gönderme şansınız varmıdır? Şifreleme tipini wep yapıp 10 haneli sayısal karakter kullanarak şifreleme yapınız. Çözüm için sıkıntı yaşamamak için bizden Teknik Servis Hizmeti talep edebilirsiniz.

 24. mustafa Yanıtla

  ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO… The range of start of Fragment Threshold is between 256 and 2432

  şeklinde uyarı mesajı alıyorum aceba hata nedir

 25. Ercan Yanıtla

  Merhaba modemimim herşeyi normal fakat laptoptan bağlandığımda wireless ı arada görmüyor modemi tekrar vaşlatmak zorunda kalıyorum resetleyip tekrar yaptım durum aynı herseferinde bunu yapmam normalmi arada kopmalar oluyor

 26. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mustafa Bey;
  Modeminizi teknik servisine götürünüz. Kablosuz modülünde bir arıza olablir. Frekanslar ile ilgili bir durum söz konusu. Modem-Bilgisayar arasındaki mesafede buna neden oluyor olabilir.

 27. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ercan Bey;
  Öncelikle Kablosuz Ağları nasıl görüntülüyorsunuz? Windows ile mi yoksa wireless adaptörünüze ait yazılım ile mi? Modem-Bilgisyar arasındaki meafe standartlara uygun mu? Bu durumları kontrol ediniz.

 28. Hasan Emre AKYEL Yanıtla

  sayın pc dostu; yardım ıcın sımdıden tesekkurler.benım sorunum laptop a kablosuz modem zyxel 660 hw i tanıtamamak.cd den kurulum yapmak ıstedıgımde network karınız yok dıyıp kurulumu sonlandırıyo.hasta ettı benı kac gundur.acil yardım.

 29. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hasan Emre Akyel;
  Zyxel modeminizi kurmak için herhangi bir cd kullanmanıza gerek yoktur. Kurulumu yukarıdaki anlatımdaki gibi webarayüz kullanarak yapabilirsiniz. Webarayüz ile kurulum yaparken ilk olarak ethernet kablosu ile modem-bilgisayar bağlantısını kurunuz. Daha sonra işlemleriniz bitince ve modeme WEP yada WPA şifrelem yaptıktan sonra kablosuz erişimi deneyiniz.

 30. Cenk Yanıtla

  Merhabalar.
  Ben Zyxel P-660HW-T1 v2 modem aldım.Kurulumu başarıyla tamamladım.WEP şifrelemede verdim.Evde kullandığım laptop ım dahil 3 bilgisayarım var 2 si vistalı biri xp li.Vista da yine zyxel marka adaptörümün programını kuramadığım için windows ile ağ arıyorum ve bağlanıyorum.Laptopda da aynı şey geçerli.Ama XPli makinamda programı kullanarak ağı buluyorum şifreyide doğru şekilde giriyorum ama intermet e erişemiyorum.IP alamıyor XP.Ayrıca; internet bağlantım sıklıkla kopuyor ve telefon hattımı çoğunukla kullanamıyorum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

 31. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Cenk Bey;
  XP işletim sisteminizde de aynı şekilde wireless usb dongle’ın sadece sürücülerini yükleyip kullanın. Yazılım birtakım problemlere neden olabilir. XP işletim sistemi ile uyuşmazlık yapabilir. Ayrıca XP işletim sisteminde varolan tüm kablosuz bağlantıları silip kendi modeminize yeniden bağlanıp vermiş olduğunuz wep şifresini girerek bağlantı kurunuz ve bu bağlantıyı oyomatik olarak belirleyiniz.(şifreyi birkez girmek yeterlidir). Bir diğer unsura da dikkat ediniz. Bağlantı kuramama nedeniniz kablosuz bağlantınızın TCP/IP kısmı manuel yapılandırılmış olabilir. IP ve DNS kısmının otomatik olarak yapılandırmada olduğundan emin olunuz. Bazı virüs ve trojanlar bağlantı problemi oluşturabildiği için XP işletim sistemi yüklü bilgisayarınızı güncel bir antivirüs programı ile virüs ve trojan (çeşitli zararlı uygulamalar) taramasından geçiriniz. Daha sonra bağlantınızı tekrar kontrol ediniz. Bunların dışında ekstra olarak aşağıdaki yöntemi izleyiniz.

  “ZyXEL ürünü arızalanırsa öncelikle ZyXEL Destek Hattı (0212 222 55 22 ) aranmalı
  ve arıza hakkında teknik destek personelimize danışılmalıdır. Arıza ve sorunların
  çoğunluğu telefonda teknik destek uzmanlarıyla görüşülerek çözülebilmektedir.”

 32. dize devrim Yanıtla

  merhabalar.ben de yıkarıda sözü geçen modeme sahibim.benim sorunum kablolu olarak internet e bağlanıyorum fakat laptop da internet bağlantısı yapamıyorum.diğer bir kaç arkadaşda daha aynı sorun olmuş cevap yazmışsınız fakat cevaplarınızda yazdığınız her türlü yöntemi denememe rağmen sorun çözülmüş değil. resetleyip tüm ayarları tekrar yaptım ve kablosuz ayarlarını kullanım kılavuzundaki gibi eksiksiz gerçekleştirdim ama sorun devam ediyor.aslında bir ağa bağlan dediğimde zyxel çıkıyor fakat bastığımda bu bilgisayarın güvenlik ayarları güvenli zyxel kullanımına ayarlı fakat bu ağ güvenli değil diyor ve güvenlik ayarlarından ne yaptıysam sorunu çözemedim.acil yardım lütfen.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler…

 33. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Dize Devrim;
  Kullandığınız işletim sistemi hakkında detaylı bilgi verirmisiniz. Vista işletim sistemi kullanıyorsanız eğer WPA şifrelemede bir takım sorunlar olabilmektedir. Öncelikle kurulumu şifresiz olarak yapılandırıp bağlantı kurmayı deneyiniz.

 34. sami can Yanıtla

  merhaba ahmet bey;
  bizde ofiste bu modemi kullanıyoruz. patronum modemi ilk aldığında şifre koydurmuş. yani kablosuz ağa bağlanmak isteyen herkesin önce şifreyi bilmesi gerekiyor. fakat patronum internetten gerektiği zaman yararlansınlar diye şifreyi yandaki bakkala da söylemiş. fakat kota her ay 10 gb lara kadar dayanıyor. patron hariç ofiste iki kişiyiz ve arkadaşla ikimizde o kadarlık veri indirmiyoruz. patron nezaketinden dolayı durumu bakkala söylemiyor. benim amacım şifreyi değiştirmek. bunun için tarama sayfasına 192.168.1.1 yazdığımda şifre paneli geliyor. sizin söylediğinize göre şifreyi klavyeden girmezsem durum ekranı geliyor. fakat ben klavyeden 1234 girmeme rağmen hala durum ekranı ile karşılaşıyorum. bunun nedeni ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim, saygılar…

 35. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Sami Bey;
  En kolay ve basit yöntem modemi resetleyip baştan kurulum yapmanız ve vermiş olduğunuz şifreyi değiştirmek olacaktır. Bu arada modemin webarayüz şifresini de değiştirmeniz sağlıklı olacaktır.

 36. esra Yanıtla

  iyi günler,
  hem kablolu hemde kablosuz olarak internete bağlanmak istediğimden dolayı yukarıda anlatımını yaptığınız modemden yeni aldım. kablo bağlantılarını yaptıktan sonra internete bağlanmak istedim ancak bağlanamadım. modem üzerindeki internet ışığı yanmıyor. kablolarda bir sorun olmadığından eminim çünkü eski modemi taktığımda sorunsuzca bağlanabiliyorum. ancak modemide aldıktan sonra denettirdim ve çalıştı. yani modemde de bir sorun yok. bu durumda ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  teşekkürler…

 37. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Esra Hanım;
  Modem yapılandırmasında sorun olmuş olabilir. Kullanıcı adı ve parolanızı doğru girdiğinizden eminmisiniz? Hangi servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz. Biliyorsunu hepsi için girilmesi gereken ekler farklıdır. VPI ve VCI ayarlarının 8/35 olduğundan emin olunuz.

 38. esra Yanıtla

  Sn. Ahmet Bey,
  öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. masaüstü bilgisayarımda modem yapılandırmasını tekrar yaptım ve şuanda sorunsuzca bağlanabiliyorum. ancak laptop için kablosuz ayarları yapmak istediğimde ‘çevrimdışı’sınız diye uyarı çıkıyor ve sayfa gösterilemiyor diyor.yukarıda anlatmış olduğunuz ayarları bu uyarı çıkmadan nasıl yapmam gerekiyor?
  teşekkürler

 39. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Esra Hanım;
  Kullanmış olduğunuz İnternet Explorer mı? Browserınızın çevrimiçi-çevrimdışı çalışma ayarlarından kaynaklanan bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Sizde de böyle bir durum söz konusu iye Çevrimdışı Çalış / Work Offline butonuna basarak yanındaki click işaretini kaldırıp bağlantı kurmayı tekrar deneyiniz.

  Work Offline / Çevrimdışı Çalış sorunu hakkında bilgi

 40. Barış Yanıtla

  Merhaba öncelikle çok yararlı bilgiler var burda ama benim istediğiö bilgi henüz yo, Benim Sorum ps3 sabit ip atadım ama bazı oyunlarda ve Ps3 de mecburi port açılması gerek, kendim modemden portları açtım ama bazı oyunlarda sorun yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 41. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Barış Bey;
  Öncelikle lütfen Türkçemizi doğru kullanalım. Yorumunuzu okurken insan zorlanıyor. Modeminizinde daha önce port yönlendirmesi yaptıysanız bu tüm diğer oyunlar içinde aynı şekilde geçerlidir. Hangi portun açılması gerektiği ise oyun klavuzunda muhtemelen belirtilmiştir. Yada internette arama yaparak oynadığınız oyuna ait gerekli port bilgilerini bulabilirsiniz. Bu arada şunu unutmayınız. Port açsanız bile bir şekilde windows firewall una yada kullanmış olduğunuz herhangi bir internet security programı varsa buna takılmanız olasıdır. Bu durumlarıda gözden geçiriniz.

 42. Uğurcan Yanıtla

  Selam. Bir problem var ;
  Internet Explorer açıldığında ttnet ‘ in verdiği bi uyarıyla karşılaşıyorum:
  “Alan adınızı hatalı girdiniz.”
  Alan adımı düzeltmek için 192.168.1.1 ‘ e girdiğimde solda “Durum” , onun altında modemimin modeli yazılı. Ayarları girebilmem için modelin yazılı olduğu kısmın altında bişeyler olması lazım. Ama bende gözükmüyor. Daha önce modemin arkasındaki o boşlukdaki kısma basılı tutma işlemini yaptım. Yinede olmadı. Yardımınız için şimdiden teşekkürler..

 43. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Uğurcan;
  Telekomun 173.x.x.x ile başlayan sayfasına yönlendirme yapıldıysa eğer kullanıcı adınız ve parolanızda problem var demektir. Buraya girilen bilgiler hatalı demektir. İlk kurulumdan bu yana bu sorun varsa girişler hatalı demektir. Sorun sizin yanlış bilgi girişinizden kaynaklanmaktadır. Diğer bir hususta modem sağlıklı çalıştığı durumda zaman zaman bu şekilde uyarılar alıyorsanız bu sorun telekom tarafından kaynaklanan geçicidi durumlardır. Herhangi bir ayar değişikliği yapmanıza gerek yoktur. Modem webarayüzüne ulaştığınız zaman ayarları yapacağınız bir ekran karşınıza mutlaka gelmelidir? Bahsettiğiniz durumu tam anlayamadım. Yakın bir teknik servisede başvurabilirsiniz.

 44. kemal Yanıtla

  ZyXSL-P-660HW-T1 v2 Modemin 40123 nolu portu nasıl açılır tarif ederseniz çok sevinecem saygılar

 45. tolga Yanıtla

  iyi günler.bu modemin firmwareini internetten buldm fakat nasıl entegre edeceğimi bilemiyorum.bu firmware hakkında kısa bi bilgi verebilirmisiniz?
  Şimdidien Teşekkürler

 46. dusunenkadin Yanıtla

  Merhaba Zyxel P-660HW-T1 v2 Kablosuz modem kurulumunda sorun yaşayanlardanım.KAblolu olarak bağlanabiliyorum.Fakat kablosuzda bilgisayar modemi görüyor tıkladıgımda kırmızı x işareti çıkıyor.Etraftaki tüm agları görüyorum.Ama ben modemden bağlanamıyorum.Vista işletim sis kullanıyorum.Wpa da şifrelemede sorun oluyor yazmışsınız.Modemi resetleyip tekrar kurulum yaptım ama sorun çözülmedi.Nasıl bir ilerleme yapmam gerekiyor.Yardımcı olabilirmisiniz?

 47. mete Yanıtla

  merhaba;
  Ben zyxel P-660HW-T1_v2 model modemi bu akşam satın aldım.Bilgisayarımın anakartı uzerindeki onboard wireless adaptörüm ile modemden wireless baglantısı yapıyorum.Modem ,bilgisayarıma yarım metre den daha yakın bir mesafede ancak sürekli baglantım kopuyor.hız 1Mbps ye kadar düşüyor.İnternet bağlantımda bir problem yok sürekli adsl ışıgım yanmakta ancak wireless kopuyor.Ne önerirsiniz?
  Biraz internete baktım modemle ilgili çok şikayet var ne yapmamı önerirsiniz.İade etsem aldıgım firma %15 kesinti yapacagını söylüyor yada servise gönderip servis raporu almamı istiyor.Modemi alalı saatler oldu ancak iade yada sorun belirlenmesi için bbir hafta internetsiz kalmayı göze alamıyorum.(Firma ürünü herhangi bir sorunda servise kendilerinin göndereceğini söylüyor)Antalyada oturuyorum.

 48. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mete;
  Öncelikle şunu deneyiniz; USB wireless dongle satın alınız yada bir yerden ödünç olarak alıp sisteminize kurunuz. Bu kurulumu yaptıktan sonra dahili wireless donanımızınızı disable konuma getiriniz. Sisteminize taktığınız USB dongle ile bağlantı kurmayı deneyiniz, sonuçlar dahili wireleesınızdan daha sağlıklı durumda ise kopmalar yaşanmıyorsa anakartınızı satın aldığınız yer ile görüşünüz. Şayet usb dongle yardımı ile de sağlıklı bir kablosuz bağlantı kuruyorsanız modeminizi değiştirmekten başka çareniz yok maalesef. Ayrıca şunuda belirtelim modeme şifre verdiğiniz zaman kapsama alanının düşeceğiniz unutmayınız. Özellikle WPA tekniği kullanılarak verilen şifreden sonra kapsama oranı %5o oranında düşmektedir. Size önereceklerim bu konular ile sınırlıdır. Umarım sorununuz çözülür.

 49. kemal Yanıtla

  Zyxel P-660HW-T1 v2 modelinden almış talihsizlerden biriyim.
  aylardın denemediğim şey kalmadı , hatta yetkili servis sorun yok demesine rağmen ısrarımla yenisiyle dğiştirdi ama yeniside aynı kablosuz bağlantı sorunlarını çıkarıyor. tavsiyem ; sinir hastası olmadan bu modemden vazgeçin, ya sadece kablolu olarak kullanın yada kablolu modeme ihtiyacınız varsa bunu pencereden dışarı atın ve kendinize Airties marka bir modem alın. ofisimde yıllardır Airties kullanıyordum, eve Zyxel aldım, 1000 kere pişman oldum . ben benimsini şimde sadece kablolu olarak kullanıyorum. kablosuz olarak ne zaman bağlanacağı ne zaman bağlanmayacağı hiç belli olmuyor.

 50. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Kemal Bey;
  Sorun bence donanımların birbirleri ile uyumsuz olarak çalışmasından kaynaklanıyor. Yani Zyxel de sağlam, sizin bilgisayarınız da sağlam. Fakat Modem ve bilgisayar arasındaki iletişim frekanslarında bir uyuşmazlık söz konusudur. Bu durum gayet doğal. Zyxel modemi bir çırpıda kenara atamazsınız. Yani çok amiyane bir tabir ile Airties yokken Zyxel vardı:)

 51. ferhat Yanıtla

  merhaba ben modemmi yukledim pc den gayet guzel baglanıyorum fakat laptop ağbaglantıları listesinde modem gozukmuyor etreftaki tum modemler var benimkisi yok neden ne olabilir yardımcı olursanız cok sevinirim.

 52. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ferhat;
  Modeminizin kablosuz modülü aktif durumda olmayabilir. Yeni modemler wep yada wpa şifreleme yapmadan aktif konuma geçmiyorlar. Modeminize şifre veriniz, ESSID yayınının gizli olup olmadığına dikkat ediniz. Bu durumları kontrol ediniz. Herhangi bir problem görünmüyorsa modeminizde teknik bir arıza var demektir.

 53. Memo Yanıtla

  Modemde kesinlikle wireless sorunu var. Internetin neredeyse hepsini dolaştım ama bu problemi efektif çözen bi şeye raslamadım. Sanırım sorun bir şekilde vista , intel wireless lan adaptörleri, zyxel modem uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Ama tabi sinir krizi geçiren yine bizler oluyoruz. Kablolu kullanımda da yıllar önce 30$ aldığım dandik loopcomm modemden çok süper de değil. (Daha iyi ama yine de sorunlu). Kesinlikle önermiyorum gidin paraya kıyın, interneti araştırın, öyle bir modem alın derim.

  Not: Sorun bazen modem reboot, bazen bağlantı var ama web arayüzüne bile erişim yok şeklinde kendini belli ediyor, vista sık sık yanlızca yerel internet bağlantısı gösteriyor vs. vs. … denemediğim numara kalmadı statik ip alma, modemin gücünü düşürme-artırma, kanal değiştirme, wireless lan adaptörün güç yönetimini açma-kapama-muhtelif ayarlarıyla oynama … hiç bi şey kar etmedi. Sonunda çöpe gidecek gibi gözüküyor, eh notebooku atamayacağıma göre …

 54. Selim Yanıtla

  Merhabalar,
  Bende aynen katılıyorum. Sistemim XP ve bende wireless olarak kullanıyorum. Modemi ilk açtığımda otomatik olarak bağlanmıyor. Fakat 2. kez kapatıp açtığımda otomatik olarak bağlanıyor. Gerçekten sinir bozucu. Umarım yakın zamanda birileri bunu çözer.

 55. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Memo ve Selim;
  Zyxel modemler hakkında bu konuda oldukça sorular gelmektedir. Muhtemeldir ki Windows XP, Zyxel ve İntel Wireless adaptörleri üçlüsünün çalışma satandartından doğan bir problem var ortada. Sorularınızı Zyxel’den yetkili kişilere aktaracağım. Konu hakkında yetkililerden gelen cevapları bu sayfadan sizlerle paylaşacağız.

 56. ahm3t YazarYanıtla

  Sevgili kullanıcılarımız;
  Zyxel hakkında son zamanlarda gelen yoğun sorunları Zyxel yetkili kişilerine aktardım. Zyxel Teknik personelinden aldığımız cevabı birebir sizler ile paylaşıyoruz. bilgisayar-destek sorun çözümünde herzaman sizinle beraberdir.

  Ahmet Bey Merhaba;
  Öncelikle modemde yüklü firmwave’yi kontrol etsinler.En güncel firmwave 3.40(AXD.1)D0’dır.Bu firmwave yüklü değilse firmwave güncellemesi yapsınlar.Güncel firmwave’yi http://www.zyxel.com.tr/web/support_download_detail.php?sqno=477731 ‘den download edebilirler.Daha sonra güvenlik modunu statik web olarak seçsinler.Sorunun devam etmesi durumunda bizlere 0 212 444 1 150 numaralı telefondan ulaşabilirler.

  Saygılarımla…

  Muhammet ÖZŞAHİN
  CSO/Teknik Destek
  ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş.

  Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı Ortadoğu Plaza No:14/13 Kat:6 Okmeydanı – Şişli 34384 İstanbul/Türkiye
  Tel +90 (212) 444 11 50 Faks + 90 (212) 220 25 26 http://www.zyxel.com.tr

  ———————————————————————————————–
  From: Ahmet ÇALIŞ [mailto:admin@bilgisayar-destek.com]
  Sent: Sunday, December 07, 2008 2:23 AM
  To: destek
  Subject: ADSL Destek

  Merhaba Sayın Yetkili;

  http://www.bilgisayar-destek.com sitesinin yöneticisiyim. Sitemize ürünleriniz hakkında oldukça fazla soru gelmektedir. Aşağıda belirtilen adresteki 58. ve 59. numaraları yorumlarda belirtilen sorulara cevap verirseniz sevinirim. Bu sorun sanırım işletim sistemi, modem ve kablosuz adaptör arasındaki hatalı veri iletişimlerinden kaynaklanıyor. Konu çözümü hakkında acil destek olmanızı diliyorum. Kullanıcılarımızın bu sorularına vereceğiniz cevap diğer zyxel kullanıcılarına da faydalı olacaktır. Yardım ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 57. Fatih Yanıtla

  Merhabalar,

  Zyxel 660hw t1 v2 modem kullanmaktayım. Yaklaşık 5 ay önce, modem bilgisayarla bağlantısını kısa aralıklarla kesmeye başladı. Öyle
  bir şey ki; güç, dsl ve internet ışıkları sabit fakat ethernet ışığı kesilme sırasında sönüyor, 1 sn. içinde yanıyordu. Bu durum dakikada
  en az 5-6 kez tekrarlanmaktaydı. Öncesinde ve sonrasında IP.mi kontrol ettiğimde kesinlikle bir değişme olmuyordu. Bu kesilme sırasında, XP’de sağ alt köşede
  1-2 sn. süresince “Ağ kablosu takılı değil” mesajı, ethernet ışığı yandığında da “Bağlandı” mesajı görünüyordu. Bu durumun yazılım güncellemeyle
  düzeleceğini okudum ve en son yazılımı yükledim. Fakat modem hiç açılmadı sonrasında, sürekli güç ışığı yanıp sönüyordu. Servise verdim, yapıldı.
  Yanlış hatırlamıyorsam, “anakart değişti, yazılım güncellendi” yazıyordu servis fişinde. Yükledikleri yazılım V3.40(ACI.7). Bugüne kadar problemsiz çalıştı. Fakat şuan çok sinir bozucu bir hal aldı, 4-5 sn.de bir oluyor.
  Yazılım güncellemeye de çekiniyorum son deneyimimden dolayı. 6-7 tane ethernet kablosuyla denedim, sorun yine aynı. Umarım bir çözüm bulunur.

 58. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih;
  Sorununuz Zyxel yetkililerine iletilmiştir.Sorun çözümünü bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz.

 59. Emrah Yanıtla

  Merhabalar Ahmet Bey,
  Öncelikle modeminizin üzerindeki FW yazılımı (ACI.7) ise modeminizin modeli P-660HW-T1 dir. Bu tarz problemlerde yazılım güncellendikten sonra cihazı resetlemeniz gerekmektedir. İlgili linke tıklayarak http://www.zyxel.com/web/download.php?FileName=200409094732112004122110251120041105154230_20061110_3.40(ACI.7)C0-P-660HW-T1_V3.40(ACI.7)C0.zip yeniden (ACI.7) yazılımını indirip modeminiz güncelleyin güncelleme işlemi yapıldıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak modemi resetleyiniz. Probleminizin devam etmesi halinde donanımsal bir problem oluşmuş olabilir modemi servise göndermeniz gerekebilir.

  RESETLEME
  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiğ varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

 60. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serkan;
  Kullanmış olduğunuz modem bu sayfada kurulumu anlatılan modem mi?
  Sizden ricam webarayüze girdiğiniz zaman karşınıza gelen ekranı resimleyip bize göndermeniz. Problemi Zyxel yetkili kişilerine aktaracağım.

  admin@bilgisayar-destek.com adresine ekran görünütüsünü yollayabilirsiniz.

 61. Serkan Yanıtla

  Merhaba;

  Kurulumu yaptm ancak wirelesten bağlanınca masaüstü bilgisayarm we laptop netten düşüyüor.Birini kapatınca internet geri geliyor.Çözümünü anlatırsanız sewinirim.Teşekkürler.

 62. kadir Yanıtla

  Zyxel 660hw t1 v2 modem kullanıyorum reset tuşu bozuk ne yapmalıyım şifreyi bilmiyorum internete giremiyorum

 63. Murat Yanıtla

  merhabalar öncelikle benim modemim p 660 hw-t1. modemin çekim gücü çok düşük ve yan odadan bile bağlanmıyor.ayrıca 2 den fazla bilgisayar bağlanamıyor.ne yapabilriz ??

 64. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Kadir;
  Reset tuşu olmadan maalesef modem şifresini sıfırlayamazsınız. Ürün garantisi devam ediyorsa satıcınız ile görüşünüz. Eğer garanti süresi bitmiş ise cihazın vidalarını söküp reset tuşunun yerine denk gelen tuşa basmayı deneyiniz. Modem şifresini resetlemeden yapılandırma yapamazsınız.

 65. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat;
  Öncelikle modeminizin sinyal gücünü etkileyen faktörler olabilir. Modem yakınında olan elektronik cihazlar (telsiz, cep telefonu vs gibi) sinyal kalitesini düşürebilir. Bunun yanında modem ile bilgisayar ile modem yüksekliklerinin paralel olmasına özen gösteriniz. İkiden fazla bilgisayar ile bağlantı kuramamanızın nedenini bilemiyorum herhangi bir sınırlama yoktur modemlerde default ayarlarında. Modem sinyal seviyesini düşüren bir diğer neden ise kablosuz ağınıza verilen wep veya wpa şifrelerdir. %50 oranında sinyal kaybı yaşayabilirsiniz. Modeminizin elektrik beslemesinin sağlıklı olmasına dikkat ediniz. Elektrik hattınızda oluşan voltaj geriliminden dolayı sinyal kaliteniz düşüş gösterebilir. Bu durumları ortadan kaldırmak için modeminizi en yakın teknik servis noktasına götürünüz. Modem burada da aynı spesifikasyonları gösterirse satıcınız ile görüşünüz.

 66. oktay Yanıtla

  meraba benım leptobuma format atdırdım ama kablosuz ınternete baglanamıyorum eskıden baglanıyordum yardımcı olursanız sevınırım.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Oktay;
   Bağlantıda sorun yaşamanızın nedeni kablosuz modeminizde bulunan wireless şifresinden dolayıdır. Bu şifreyi bilmiyorsanız modeminizin webarayüzüne kablo bağlantısı ile erişmeniz ve öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra bağlantı kurmaya çalıştığınızda sizden şifre isteyecektir. Elinizdeki şifreyi buraya girerek (2 satırlık şifre ekranıdır) bağlantınızı yapabilirsiniz. Modem webarayüzüne erişmek için de şifre gerekmektedir. bu şifrede default ayarının dışında değiştirilmiş ise modeme reset atıp baştan kurmaktan başka çareniz yok maalesef.

 67. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih;
  76 numaralı yorum sizin adınıza yapılmıştır.

  Fatih;
  Merhabalar,

  Zyxel 660hw t1 v2 modem kullanmaktayım. Yaklaşık 5 ay önce, modem bilgisayarla bağlantısını kısa aralıklarla kesmeye başladı. Öyle
  bir şey ki; güç, dsl ve internet ışıkları sabit fakat ethernet ışığı kesilme sırasında sönüyor, 1 sn. içinde yanıyordu. Bu durum dakikada
  en az 5-6 kez tekrarlanmaktaydı. Öncesinde ve sonrasında IP.mi kontrol ettiğimde kesinlikle bir değişme olmuyordu. Bu kesilme sırasında, XP’de sağ alt köşede
  1-2 sn. süresince “Ağ kablosu takılı değil” mesajı, ethernet ışığı yandığında da “Bağlandı” mesajı görünüyordu. Bu durumun yazılım güncellemeyle
  düzeleceğini okudum ve en son yazılımı yükledim. Fakat modem hiç açılmadı sonrasında, sürekli güç ışığı yanıp sönüyordu. Servise verdim, yapıldı.
  Yanlış hatırlamıyorsam, “anakart değişti, yazılım güncellendi” yazıyordu servis fişinde. Yükledikleri yazılım V3.40(ACI.7). Bugüne kadar problemsiz çalıştı. Fakat şuan çok sinir bozucu bir hal aldı, 4-5 sn.de bir oluyor.
  Yazılım güncellemeye de çekiniyorum son deneyimimden dolayı. 6-7 tane ethernet kablosuyla denedim, sorun yine aynı. Umarım bir çözüm bulunur.

  Umarım sorun çözümünde faydalı olur. Kemal Bey’e desteği için teşekkür ederiz.

 68. Recep Yanıtla

  iyi Günler.
  Benim zyxel 600 modemım war.kurulumu cd den yapınca ”Telnet baglantı hatası” (konfigürasyon) hatası verıyor.192.168.1.1 den sayda görüntülenemiyor.Her yolu denedım ama olmadı.Bunun tek çözümü format mı ? Yada Xp mı kurcaz ..Modem dıger bılgısayarımda calısıyor.Su an dıger bılgsayardan baglanıyorum.Lütfen yardımcı olun..

  SaygılarımLa

 69. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Recep;
  Sorunuz Zyxel yetkililerine aktarılmıştır. Geri dönüş cevabını bu haber başlığı altından takip ediniz.

 70. Safak Yanıtla

  Selamlar. Yaklasik 3 aydir Zyxel P660-hw T1 v2 kullaniyorum. Modeme iki bilgisayar bagli. Biri masaüstü, kablolu baglanti, digeriyse HP notebook’um, kablosuz baglanti. Genel anlamda bir sorun yok, her ikisiyle de rahatca baglaniyorum. Fakat kablolu baglanti gayet duzgun calisirken, kablosuz baglantida soyle bir garip durum var en bastan beri:

  Asagi yukari 20 dakikada bir falan, baglanti kopmus gibi oluyor ve browser DNS hatasi veriyor. Ortalama 2-3 dakika sonra durum düzeliyor ve normale dönüyor. Ustelik, P2P yazilim, ftp vb gibi diger yazilimlar bu surede sorunsuzca calismaya devam ediyor. Yani baglanti kopmuyor, Internet’e bagliyim. Ama nedense http ile ilgili, birkac dakikalik bir DNS sorunu oluyor belli aralarla. Alistim ve aldirmayayim diyorum ama bazen cok sinir bozucu olabiliyor.

  Kurlumum sorunsuz. DNS ayarlarim dogru (zaten dogru olmasa hic baglanamam; ayrica farkli DNS sunucularla da denedim, degisen bir sey yok.) Bilmiyorum bu sorunu yasayan baskalari var mi? Ne onerebilirsiniz acaba? Tesekkurlerimle…

 71. Safak Yanıtla

  Bir noktayi belirtmeyi unutmusum: Notebook’u boyle durumlarda ethernet kablosuyla modeme bagladigimda, yine sorunsuz calisiyor. Yan apartmandaki komsumuzun Airties kablolu modemi uzerinden onun baglantisina da gayet normal bglaniyor ve bu sorun olmuyor hic. Yani notebook’ta bir sorun yok. Ayarlardan kuskulaniyorum ama isin icinden cikamadim bir turlu.

  Saygilar

 72. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Şafak;
  Sorunuz Zyxel yetkili kişilerine iletilmiş olup geri dönüş cevabını yine bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 73. ahmet Yanıtla

  bılgısayarıma format attım daha sonra ınternet baglantımda sorun yasadım acaba ne yapmam gerekır?modemı tekrar yuklemem gerekmez degıl mı?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba İsimsiz arkadaş:)
   Sayfamızda herhangi bir hata yoktur. Zyxel modem kurulumunu anlatırken kendi kurulum kitapçığından yararlandık. Kurulum kitapçığını scanera bir türlü düzgün oturtamadık ve böyle eğri büğrü görüntüler ortaya çıktı, bu yüzden siz kullanıcılarımızdan gözlerinize verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz:)

 74. avni m. topuz Yanıtla

  zyxel 660hw t1 v2 modemi vista’da calıştıramıyorum sürücüleri mevcutmudur?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Avni M. Topuz;
   Bahsettiğiniz durum Zyxel yetkililerine iletilmiştir. Konu hakkında gelen cevabı sizinle paylaşmak isterim:

  • Merhabalar Ahmet Bey,

   Bahsetmiş olduğunuz ürün modelini P-660HW series, Vista işletim sistemli bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Emrah Can
   CSO/Teknik Destek
   ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş.
   Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı Ortadoğu Plaza No:14/13 Kat:6 Okmeydanı – Şişli 34384 İstanbul/Türkiye
   Tel +90 (212) 444 11 50
   Faks + 90 (212) 220 25 26
   http://www.zyxel.com.tr

 75. Muhammet Yanıtla

  Avni Bey Merhaba;

  P-660HW-T1 v2 ürününüzün vista desteği vardır.Anladığım kadarı ile cd’den kurulum yapmaya çalışıyorsunuz.Vista’da telnet sunucusu kapalı olduğundan dolayı cd’den kurulum yapabilmeniz için telnet sunucusunu açmanız gerekmektedir.Yada kullanım klavunuzda da gösterdiği gibi modemin web arayüzünden kurulum yapabilirsiniz.

 76. Ahmet Yanıtla

  Merhabalar modem ayarları için 192.168.1.1 den girilen yerde şifreyi çok önceden değiştirmiştim ama şimdi hatırlamıyorum.Bu şifreyi nasıl öğrenebilirm?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ahmet;
   Bu şifreyi hatırlamıyorsanız öğrenmeniz teknik olarak çok zordur. En güzel çözüm modeminizi resetleyip yeniden kurulum yapmaktır. Kurulumu haberimizi okuyarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

 77. oktay Yanıtla

  arayüzde sadece durum çıkıyor şifreyide 1234 yazıyorum kabul etmiyor.
  20 kez denedikten sonra kendi açıyor. ama sadece durum var.

 78. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Oktay;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevapları aktarıyorum:

  Cevap 1

  “Merhabalar Ahmet Bey,

  1. Modem arayüz ekranında şifre kısmında yazan yazılırı silmeden giriş yaptığınızdan dolayı karşınıza DURUM ekranı gelmektedir DURUM ekranında modem üzerinde bulunan menüler gözükmezler. Modem arayüz ekranında şifre kısmında yazın noktaları silip modemin erişim şifresini giriniz modemin fabrika çıkış şifresi 1234 dür.

  Önemli Not: Modem TTNET kampanyasından alınmış P-2602HWL-D1A ise giriş şifresi ttnet tir.

  2.Explorer Vb. kullanmış olduğunuz browser programın geçmiş dosyalarını silin Araçlar>İnternet Seçenekleri>Geçmişi Sil yaparak silebilirsiniz. Bu işlem bittikten sonra yeniden şifre ile giriş yapmayı deneyiniz. Yine giriş yapamadıysanız Başlat>Çalıştır> cmd yazarak Tamama tıklayıp dos ekranına düşünüz ve telnet 192.168.1.1 (modemin ip adresini girin) yazarak enter basınız size şifre soracaktır şifreyi 1234 (ttnet kampanya modemi ise ttnet) yazarak giriş yapınız giriş yapabiliyorsanız explorer’ ınızda bir problem oluşmuş olabilir, telnet ekranında da giriş yaptığınız şifreyi kabul etmiyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak modemi resetleyip Ek’teki dokümanlardan yararlanarak yeniden kurunuz.

  RESETLEME

  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiğ varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

  Cihazın internet ayarlarını elinizdeki kullanım klavuzundan yapabilirsiniz bu klavuz sizde mevcut değilse http://ftp.zyxel.com.tr adresinden temin edebilirsiz.

  NOT: (Modeminiz resetlendiğinde tüm ayarlar silinecek ve modeminizi yeniden yapılandırmanız gerekicektir, ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız internet hizmetini aldığınız yerin çağrı merkezini arayıp öğrenebilir veya ADSL sözleşmenizden bulabilirsiniz.)

  Saygılarımızla,
  Emrah Can
  CSO/Teknik Destek”

  Umarım faydalı olur.

 79. ahm3t YazarYanıtla

  @oktay

  Ahmet Bey Merhaba;

  Modem ara yüzüne bağlandığınızda gelen şifre ekranında ki dört noktayı silip “1234” yazıp sisteme girişi tıklayınız.Eğer “1234” şifresi ile giriş yapılamıyorsa şifre değiştirilmiş demektir ve değiştirilen şifre hatırlanmıyorsa modemi resetlemek gerekmektedir.Modemi resetledikten sonra ürününüz fabrika ayarlarına dönecek ve “1234” şifresi ile giriş yapabileceksiniz.Resetleme işlemi aşağıda anlatıldığı gibidir;

  NOT: (Modeminiz resetlendiğinde tüm ayarlar silinecek modem fabrika ayarlarına geri dönecek ve modeminizi yeniden yapılandırmanız gerekecektir. ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız internet hizmetini aldığınız yerin çağrı merkezini arayıp öğrene bilir veya ADSL sözleşmenizden bulabilirsiniz.)

  RESETLEME
  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük,içe gömük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

  Saygılarımla,
  Muhammet ÖZŞAHİN
  CSO/Teknik Destek

  Zyxel yetkililerine sitemiz adına teşekkür ederiz.

 80. rıza Yanıtla

  arkadaşlar ben de aynı model modemi kullanıyorum gayet memnunum 100 metreye kadar sorun çıkarmıyor zaten alanı 100 metre laptopla baglanıyorum gayet verım alabiliyorum bence sisteminizi kontrol edin…

 81. ahm3t YazarYanıtla

  @rıza
  Merhaba;
  Zaten piyasadaki bir çok Kablosuz (wireless) modem standart olarak kapalaı alanda 100 metre, açık alanda ise 400 metreye kadar bağlanabilme özelliği sunuyor. Tabi kapsama alanları daha farklı olanlar veya arttırılabilenler mevcut. Ama Zyxel dediğiniz gibi dünya çapında kalitesini ispatlamış network çözümleri sunmaktadır.

 82. esra Yanıtla

  merhabalar

  zyxel marka modemimiz var. modeme şifre koymak istiyorum. ttnet müşteri servisini aradım. size yönlendiler. cep telefonumda tam 10 dk. 0212 444 01 40 olan hattınızı aradım fakat açan olmadı. şimdi sizden ricam 1921681.1 yazınca sol taraftaki menü ekranı gelmiyor.ve ben acilen pc me şifre koymak istiyorum. yardımlarınızı bekliyorum. teşkk..

 83. ahm3t YazarYanıtla

  @esra
  Merhaba;
  TTNET sizi bize nasıl yönlendirdi anlayamadım? Biz Zyxel’in herhangi bir kurumu değiliz. Sadece site üzerinden kullanıcılara bilgisayar ve bileşenleri konusunda destek vermekteyiz. Sorununuza gelince tavsiyem: Modemi arkasında yer alan reset butonu yardımı ile resetlemeniz ve kurulumu baştan yapmanız olacaktır. Bu konuda detaylı yardım almak için Teknik Servis linkimizi okuyunuz.

  RESETLEME
  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiğ varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

 84. Ferit Yanıtla

  Zyxel 660hw t1 v2 modem,Zyxel G-260 wıreless kullanmaktayım.Modeme wıreless şifresi ayarlarını yaptım fakat bilgisayarı her açtığımda bağlantı 2-3 saniye geliyor daha sonra kapanıyor bağlanmıyor.İnternete bağlanmak istediğim de her defasın da manuel deşifremi girerek baglanıyorum yada sağ alt köşede zyxel ikonunu kaldırarak baglanıyorum.Bense bilgisayarı her açtığımda otomatik bir şekilde internete bağlanmasını istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim…

 85. ahm3t YazarYanıtla

  @Ferit
  Merhaba;
  Zyxel yetkili kişisinden gelen cevabı aynen aktarıyorum:

  Merhaba Ahmet Bey;

  Bağlanılan kablosuz ağ’a her bağlantı yapacağı zaman şifre sormaması için G-260′ ın ZyXEL Utility yazılımı kullanılıyorsa profil oluşturarak bağlandığı ağı kaydetmesi gerekir.Windows üzerinden bağlantı kuruyorsa zaten “Bu ağı kaydet” seçeneği işaretli olması gerekir.G-260’ın kullandığı ZyXEL Utility yazılımındaki ayarları anlatan dökümanı aşağıdaki link’ten indirebilirsiniz.Dökümanda profil oluşturma işlemi de anlatılıyor.
  Daha detaylı bilgi için bizlere 0212 444 11 50 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  ftp://ftp.zyxel.com.tr/TEKNIK_BULTENLER/Zyxel_Wireless/ZyAIR_G-260_Kurulumu_ve_Konfigurasyonu.doc

  Saygılarımızla,

 86. Ömer Yanıtla

  merhabalar bn zyxel kablosuz modemini 4 senedir kullanıyorum bilgisyarımdaki lynksys modemi ile bağlantı kurarak tık diye internete giriyor fakat zyxel kablosuz modeminin buluduğu masa oynayınca veya benim lynksys bilgisyarımın yanındaki modem yerinden oynayınca sinyalda kopukluklar yaşanıyor internete giriyor ama çok yavaş oluyor kopuyor valla bir anlamadımki gitti bu olayı sinyal neden kopuyor veya şuan giriyorum ama açacağımsayfayı 15 saniye bekliyorum nasıl giderebilirim bu sorunu

 87. ufuk Yanıtla

  merhaba, modeme kablosuz bağlantı ile erişebiliyorum, ayarlarını değiştirebiliyorum. Fakat kablolu bağlantı ile bağlanmak istediğimde varsayılan şifreyi (1234) kabul etmiyor. Bir püf noktası var mı? teşekkür ederim.

 88. ahm3t YazarYanıtla

  @Ömer
  Merhaba;
  Kablosuz modeme verilen şifreler kapsama alanını düşürmektedir. Evinizdeki zyxel ve linksys arasındaki mesafe uzak olmamalıdır. Sinyal seviyesini düşürücü cihazlardan (cep telefonu, telsiz telefon, elektrik kablosu salataları) uzak tutulmalıdırlar.

 89. ahm3t YazarYanıtla

  @ufuk
  Merhaba;
  Bu sorun hakkında Zyxel yetkili kişisinden gelen cevabı aynen aktarıyorum:

  Cevap 1

  “Merhabalar Ahmet Bey,

  1. Modem arayüz ekranında şifre kısmında yazan yazılırı silmeden giriş yaptığınızdan dolayı karşınıza DURUM ekranı gelmektedir DURUM ekranında modem üzerinde bulunan menüler gözükmezler. Modem arayüz ekranında şifre kısmında yazın noktaları silip modemin erişim şifresini giriniz modemin fabrika çıkış şifresi 1234 dür.

  Önemli Not: Modem TTNET kampanyasından alınmış P-2602HWL-D1A ise giriş şifresi ttnet tir.

  2.Explorer Vb. kullanmış olduğunuz browser programın geçmiş dosyalarını silin Araçlar>İnternet Seçenekleri>Geçmişi Sil yaparak silebilirsiniz. Bu işlem bittikten sonra yeniden şifre ile giriş yapmayı deneyiniz. Yine giriş yapamadıysanız Başlat>Çalıştır> cmd yazarak Tamama tıklayıp dos ekranına düşünüz ve telnet 192.168.1.1 (modemin ip adresini girin) yazarak enter basınız size şifre soracaktır şifreyi 1234 (ttnet kampanya modemi ise ttnet) yazarak giriş yapınız giriş yapabiliyorsanız explorer’ ınızda bir problem oluşmuş olabilir, telnet ekranında da giriş yaptığınız şifreyi kabul etmiyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak modemi resetleyip Ek’teki dokümanlardan yararlanarak yeniden kurunuz.

  RESETLEME

  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiğ varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

  Cihazın internet ayarlarını elinizdeki kullanım klavuzundan yapabilirsiniz bu klavuz sizde mevcut değilse http://ftp.zyxel.com.tr adresinden temin edebilirsiz.

  NOT: (Modeminiz resetlendiğinde tüm ayarlar silinecek ve modeminizi yeniden yapılandırmanız gerekicektir, ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız internet hizmetini aldığınız yerin çağrı merkezini arayıp öğrenebilir veya ADSL sözleşmenizden bulabilirsiniz.)

  Saygılarımızla,
  Emrah Can
  CSO/Teknik Destek”

  Umarım faydalı olur.

 90. umut Yanıtla

  Benim bu model modemimle ilgili bir sorunum var.Modemimin kablosuz bölümüyle ilgili.Yarım saatte bir baglantı kesiliyor ve geri geliyor.Aslında bu sorunun sebebini buldum.Yeniden bağlanma zamanlayıcısı dedikleri bir sistem.1800 olarak ayarlanmış.Yani yarım saat.Ben bu değeri artırdım ancak 2,5 saatten ileriye götüremiyorum.(9999 sn)Yani benim sorum bu zamanlayıcıyı nasıl kapatabiliriz?Cevabınızı bekliyorum.

 91. Anıl Yanıtla

  Merhabalar;
  Sorunum, Zyxel P660-HW T1 v2 kablosuz modemimiz var ben kablosuz bağlantıda kesilmeler yaşıyorum bir daha bağlan diyerek problemim ortadan kalkıyor. Ancak Asıl ve en önemli problemim kablolu bağlantı kesinlikle yapamıyorum internete bağlanamıyorum modemi görüyor bağlantıyı da görüyor gelen ve giden kısımda hareketlilik yok. Kablo Sorunu olmadığına eminim Çünkü birkaç kablo ve bir kaç bilgisayarda denedim. Ethernet kartını baştan tanıtma işlemide olmaz çünkü ayrı ayrı cok bilgisayarda denedim. Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.
  İyi Çalışmalar…

 92. bro Yanıtla

  bu modem 15-20 kişiye kablolu bağlantıdan aynı anda ip verebilirmi tabi modemi önce switche takacaz o şekilde yani profesyonelmi.24 saat ve her zaman açık kalacak sorun yaratırmı.kablosuz da kullanım olabilir.ne diyorsunuz.

 93. ahm3t YazarYanıtla

  @bro
  Merhaba;
  Modem üzerindeki dhcp sistemi sayesinde 192.168.1.33 ile 192.168.1.65 arası IP dağıtabilir. Modemin kalitesi ve iş görme yeteneği ile ilgili firmadan gelen cevabu bekliyorum. Sorunuzu aynen ilettim, gelen cevabı bu haber başlığını takip ederek görebilirsiniz. Şahsi kanaatimi söylemem gerekirse modem işinizi görür fakat 24 saat açık kalması durumu hakkında şüphelerim var. Ayrıca ileride remote bağlantılar kurulacakmı bu modem ile. Hat yoğunluğunuz ne durumda. Kaç kişi aynı anda internet ve ağ uygulamalarını kullanacak. Clientler arasında dosya paylaşma miktarı ve yoğunluğu ne durumda olacak. Yani kullanılacak durum hakkında biraz daha bilgi verirseniz Zyxel’in belki farklı bir ürününne de yönlendirme yapılabilir sizlere.

 94. bro Yanıtla

  İlerde remote bağlantı belki olabilir.Şu an 10 kişi aynı anda nete girecek(switch 24 port 3com marka ilerde 20 kadar kişi olabilir) ama modemin ethernet çıkışlarından biri->switche bağlanacak kablolu dağıtılacak, belki bir kişi kablosuz bağlanacak.Genelde kablolu olarak switch vasıtasıyla net dağıtılacak.Modemin 24 saat devamlı açık kalması şart.Eğer sizin modem konusunda 24 saat açık kalıp sorun yaratmayacak dediğiniz marka ve model varsa yazarsanız sevinirim.Mesela Pikatel Airmax – 104 sizce nasıl?Modem konusunda kafam karışmış durumda 3com marka alıcam ancak onuda piyasada bulamıyorum ,garantisiz 2.el var.Teşekkürler

 95. Muhammet Yanıtla

  @bro
  Merhaba;

  Öncelikle modem fabrika ayarlarında 192.168.1.33 den başlayıp 192.168.1.65’e kadar ıp dağıtabilir.Bu değerleri kendiniz değiştirebilirsiniz.Bu ürünler için max. kullanıcı sayısı 30’dur.Kullanıcı sayısının 15-20 arasında olduğunu söylüyorsunuz.Bu sayı modem için normaldir.Ancak bu sayı arttığında ve 15-20 kullanıcıların sürekli download vb. işlemler yapması durumunda sorun yaşama ihtimaliniz vardır.30 ve üzeri kullanıcı için ZyXEL’in ZyWALL seriesi ürünlerini öneriyoruz.Ürünü swtich ile kullanmanızda bir sakınca yoktur.

  (ZYXEL yetkilisi tarafından yapılan yorumdur)

 96. bro Yanıtla

  biz kablosuz değil kablolu kullanacaz.kabloluda da mı 30 max kullanıcı..yoksa 253 ?

 97. Muhammet Yanıtla

  @bro
  Kablolu veya kablosuz bağlı olması önemli değil.toplamda max 30 kullanıcıya öneriyoruz.253 sayısı burda modemin otomatik ıp dağıtma sayısıdır.Zaten modem farbrika ayarlarında otomatik olarak 32 ıp dağıtmaktadır.

 98. bro Yanıtla

  valla 3COM 3CRWDR100A-72 diye bir model var gerçi yeni model değil 3com sitesinden yeni adsl+2 modemler görülebilir;Ancak cihaz wireless 64 toplamda 253 kullanıcı desteklyormuş.Bu cihazı tavsiye edermisiniz.Ayrıca kurumsal anlamda şirketler onca pc’ye interneti nasıl dağıtıyor farklı bir modemmi yoksa nedir??

 99. ahm3t YazarYanıtla

  @bro
  Merhaba;
  Konuyu değişik platformlara taşımayınız. Bu haber başlığı Zyxel ürünü ile ilgilidir. Eğer farklı marka ürünler ile ilgili sorunuz varsa marka adının geçtiği haber başlığı altından sorununuz dile getiriniz. Burada yaptığınız son yorum gereksiz bilgi kirliliğidir.

 100. ysk Yanıtla

  merhaba ben zyxel wireless modem kullanıyorum evde 2 laptop var internetim 8-10 dk. da bir gidiyordu ama diger laptopta kesinti yoktu reset atmam gerektıgını duydum reset attım bu sefer de benım ınternetım sorunsuz fakat diger laptopta yıne 8 10 dkda bir gidiyor bunu nasıl cozebiliriz

 101. ysk Yanıtla

  onu bı acıklayabılırmısınız 2437 mhz lerden bahsediyorsunuz sanırım onu nasıl sabıtleyebılırım?

 102. ahm3t YazarYanıtla

  @ysk
  Merhaba;
  Sorunuzun detaylı çözümü için konu zyxel yetkilisine aktarılmıştır. Gelen cevabı bu haber başlığıaltından takip edebilirsiniz.

 103. melike Yanıtla

  selam benim sorunum laptopumu internetim açık olduğu halde kablolu modem kullanarak internete bağlanamıyor olması. modemi tanıtmak gerek dediler bende zyxel in prestige 600 series kablolu modemi war ve vista kullanıyorum. Cd si ile mi tanıtıcam cevap yazarsanız çok sewinirim

 104. ahm3t YazarYanıtla

  @melike
  Merhaba;
  Modeminizi web arayüz kullanarak kurabilirsiniz. Elinizdeki modemi kurmak için yukarıdaki anlatımını inceleyiniz. Kurulum aşaması çok farklı değildir.

 105. ysk Yanıtla

  merhaba sorunum hala devam edıyor modemıme defalarca reset attım fakat hala 2 laptop aynı anda sorunsuz baglanamıyor bırısı sorunsuz ıken dıgerı sureklı kopuyor yardımcı olursanız sevınırım

 106. Muhammet Yanıtla

  @ysk

  Merhaba;
  Laptopların işletim sistemi nedir? İnternet kesilmesinden kastın ağ bağlantısının kopması mı yoksa ağ bağlantısı bağlı olduğu halde bir kesilmemi?Ayrıca kullandığın ürünün tam modelini belirtebilirsen daha detalı yardımcı olmaya çalışırım.

 107. duygu Yanıtla

  Mrb. Benim P-660HW-T1 kablosuz modemim var ama internete kablosuz olarak bağlanamıyorum. Kurulumunu yaptım kablosuz olarak çalışıyodu birden kesildi ve bidaha kablosuz olarak bağlanamadım. Kabloyu takınca internetim çalışıyo. Ne yapabilirim?

 108. Görkem Yanıtla

  Öncelikle iyi günler. Vermiş olduğunuz destekten ve bir çok soruna getişrmiş olduğunuz çözümden dolayı size teşekkür etmek istiyorum. Benim sorunum şu şekilde

  Zyxle 660hwT1 wireless 4 portlu modemi yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Daha önceleri modeme reset attıktan sonra “Bundan sonra Gelişmiş Kuruluma Git” seçeneğini işaretlediğimde ne zaman modemin 192.168.1.1 olan adresini girsem direk gelişmiş kuruluma gidebiliyordum. Şimdi ise gelişmiş kuruluma gidememekteyim. Sürekli yeniden yapılandırma başlangıcında yani reset attıktan sonra “Bundan sonra Gelişmiş Kurulum Menüsüyle Açıl” dememe rağmen modem gelişmiş kuruluma gidememekte. Bunun sebebi nedir? Gelişmiş kuruluma gidebilmek için sürekli modeme reset atmaktayım ve ayarları baştan yüklemek zorunda kalıyorum. Gelişmiş kurulum sayfasına gitmenin bir yöntemi var ise çok sevinirim. iyi günler, iyi çalışmalar.

 109. ahm3t YazarYanıtla

  @Görkem
  Merhaba;
  Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.Sorunuz Zyxel yetkilisine aktarılmıştır. Gelecek cevabı bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz.

 110. ahm3t YazarYanıtla

  @Görkem
  Merhaba;
  Zeyxel yetkilisine konuyu ilettik. Geriş dönüş süresi değişkenlik gösterebiliyor. Malum tek biz değiliz soru soran:) Bu yüzden 1-2 gün bekleme süresi olabiliyor. Yapmanız gereken sadece bu haber başlığını takip etmek olsun. Emin olun yetkili ağızdan doğru cevapları bulacaksınız.

 111. Kenan Yanıtla

  Merhaba,
  ben bantgenişliğini yerel ağdaki bilgisayarlar üzerinde paylaştırmak için modem arıyordum. Bunun için QoS özelliği gerekiyormuş. Eski modemimin yerine (airties RT 103) bu modemi alsam bantgenişliğini yerel makinalara eşit paylaştırma imkanım var mı? Örneğin streaming video bağlantılarının bantgenişliğini sömürmesini nasıl engellerim?

 112. Kenan Yanıtla

  @ahm3t
  İlgine teşekkür ederim. Modemimde QoS özelliğinin olmadığını zaten biliyorum. Merak ettiğim “Zyxel P- 660hw- T1” de var görünen bu özellik benim işime yarar mı? Örneğin 2Mbitlik internet bağlantısını ağımdaki 2 bilgisayara 1 er Mbit bantgenişliği düşecek şekilde bölebilir miyim? ya da streaming videolara düşük öncelik atayabilir miyim?

 113. ahm3t YazarYanıtla

  @Kenan
  Merhaba;
  Açıkcası bu modelin arayüzünü hatırlayamadım. Ama Qos özelliği varsa bu durum geçerli olabilir. Yani clientlerde upload-download sınırlaması yapabilirsiniz. Aslında bunu modemde yapabileceğiniz gibi clientlere de yazılım yükleyerek yapabilirsiniz. Tercih size kalmış.

 114. ahm3t YazarYanıtla

  @Görkem
  Merhaba;
  Üzülerek belirtmeliyim ki herhangi bir dönüş yapılmadı. Sorunuzu tekrar ileteceğim. Kendi görüşümü belirtmem gerekirse; eğer web arayüze erişebiliyor fakat menülere ulaşamıyorsanız yazılımda problem olabilir. Yazılım güncellemeyi deneyiniz. Yada kullandığınız web browserda bir sorun olabilir. Alternatif tarayıcılar kullanarak durumu deneyiniz.

 115. SATUK Yanıtla

  merhaba, ben kablosuz modem kullanıyorum.internetim 10 dakikada bir gidiyor ve geri geliyor.ve bu bayağı bir tekrarlandıkça net gidiyor ve hiç gelmiyor modemi aç kapa yapınca geliyor.bu beladan nasıl kurtulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz.teşekkürler.

 116. ahm3t YazarYanıtla

  Arkadaşlar son zamanlarda Zyxel ile ilglii gönderdiğimiz sorulara karşı taraftan ya cevap gelmemektedi yada geliş süresi çok uzun olmaktadır. Sorularınızı tekrardan yetkililere ileteceğim. Geri dönüş olursa bu haber başlığını takip etmeniz yeterlidir. Gelen cevap aynı gün yayımlanır.

  Ayrıca Zyxel ile ilglii sorunlarınız için aşağıdaki linkte yer alan soru-cevap bölümünü okumanızı tavsiye ederim.

  http://www.zyxel.com.tr/web/support_category.php?ProgramNo=PRG2008018

 117. atac Yanıtla

  zyxel p 660 hw modemin var bunu uydunet modeme bağlayıp wireless olarak kullanmak istiyorum nasıl bağlayacğım hususunda bana yardımcı olurmusunuz

 118. ahm3t YazarYanıtla

  @atac
  Merhaba;
  Kullanılan ADSL modemler uydunet (kablonet) ile kullanılamazlar. ADSL Modem ile Uydunet (kablonet) farklı şeylerdir. Uydunet Kablo Tv aracılığı ile sunulan bir hizmettir. Burada kullanılan modem yapısal olarakda içerik olarakta adsl modemlerden farklıdır. Bahsettiğiniz bir şekilde çalışma sistemi imkansızdır. Uydunet (Kablonet) hakkında bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

  UYDUNET Nedir?

 119. onder Yanıtla

  Merhaba;
  Benim problemim cok enteresan P660HTW2 EE modemim var ve iki tane laptopum var.Simdi bir laptopumda xp digerinde vista kurulu ikisiylede kablolu baglaniyorum ikisininde kablosuz ayarlarini ben yaptim ve fark yok.vista kurulu olan laptop modemi hic gormuyor.Cevredeki birsuru modemi goruyor 2 metre yanindaki medemimi gormuyor.xp kurulu olan laptop kablosuz baglaniyor.neden vista kurulu olanla kablosuz baglanamiyorum acaba.Yardimlarinizi bekliyorum.
  Saygilar…

 120. ahm3t YazarYanıtla

  @onder
  Merhaba;
  Vista işletim sisteminin sorunlarını bulup gidermek cidden çok zor. Eğer Vista Servicepack 1 yüklü ise kablosuz bağlantıda sorun yaşayabilirsiniz. WPA şifreleme kullanmayınız. Son olarak modeminizi şifresiz hale getirdiğiniz zaman Vista işletim sistemi ile bağlantı kurabiliyormusunuz? Eğer sorunsuz bağlantı kuruyorsanız modeminizin yazılımını güncelleyiniz.

 121. mesut bayraktar Yanıtla

  merhaba;
  ZYXEL P-660HW Serisi modemim var,2 masa üstü 1 de laptop var. laptop kablosuz bağlantıyla bağlandığımda laptop için hiçbir sorun yokken modemin kurulu olduğu masa üstü bilgisayar internete giremiyor.kablosuz ağdan bağlanmayınca ise hiçbir sorun olmuyor..yardımlarınızı bekliyorum taşekkürler…

 122. onur Yanıtla

  @ahm3t
  Adam zaten modem olarak kullanacam demiyor wireless özelliğini paylaştıracam diyor. Okuduğundan bile bişey anlamıyorsun birde kalkıp akıl veriyorsun. Yani AP olarak kullanacak modem olarak değil.

 123. ahm3t YazarYanıtla

  @onur
  Merhaba;
  Eğer benim yerimde siz olsaydınız sanırım okuduğunuzdan birşey değil kısmını geçelim, gelen soruları okumazdınız bile. Bu vesile ile atac adlı kullanıcımıza verdiğimiz cevabı şu şekilde düzeltiyoruz: Öncelikle Zyxel modeminizin DHCP özelliğini devre dışı bırakıyorsunuz. Daha sonra modemleri ethernet portundan kablo vasıtası ile birbirine bağlayınız. Yalnız bu şekilde uydunet modem ve adsl modem arasındaki bağlantılarda sorunlar olduğu gözlenmiştir. İkinci bilgisayar için IP atamasında çıkan sorunlar nedeni ile bahsettiğiniz şekilde bağlantı kurulabilir ama sorunlu olma ihtimali yüksektir.

  Bu konuda onur adlı okurumuzun yorumunu merakl bekliyoruz.

 124. Kenan Yanıtla

  @onur,
  Kardeş, adamcağız iyi niyetle çözüm bulmaya çalışıyor. Bir çıkarı olmadığı halde sadece çabalaması bile takdire şayan bir durumken niçin böyle hakaretamiz bir yorumda bulundunuz anlamak mümkün değil.

 125. ahm3t YazarYanıtla

  @Kenan
  Merhaba;
  Onur Bey’in bu yorumunu yayımlamadan silebilirdim fakat kendi aldığım kararlar doğrultusunda oldukça objektif ve eleştirilere açık olmaya çabalıyorum. Sizin değerli görüşünüz için de ayrıca teşekkür ediyorum. Buraya gelen soruları aslında Zyxel yetkililerine iletiyordum onlarda geri dönüş yapıyorlardı. Ama son dönemlerde tüm çabalarımıza rağmen Zyxel gelen sorularımızı yanıtlamıyor. Bizde kullanıcılarımızı mağdur etmemek adına kendi araştırdığımız bilgiler doğrultusunda sorunlara çözüm bulma gayretindeyiz.

  Bu çabamızı takdir eden siz değerli kullanıcılarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

 126. salih gursoy Yanıtla

  benim sorunum online oyun için 5730 – 5739 port aralığını açmam gerekiyor. internet üzerinde belirtilen herşeyi yaptım.kılavuzdaki herşeyi yaptım.(eksiksiz.)oyunda online’a girdiğimde

  unable to transmit using UDP port 5730.
  you may need to connect directly to the internet or adjust your connection device i.e. router settings etc.
  Assing DMZ, port mapping, configure NAT Table and other router settings to the console. Invidual products may use uniqe terminology.

  yazısıyla karşılaşıyorum.Çıldırdım artık kıracağım modemi…

 127. ahm3t YazarYanıtla

  @salih gursoy
  Merhaba;
  Farklı programlar için aynı hata iletisini alıyormusunuz. Mesela bir torrent programı için port açtığınızda size yine port yönlendirme hatası veriyormu?

 128. Faruk Yanıtla

  Merhaba
  ben de bu modemden almayı düşünüyordum ama kablosuz ağda WPA şifreleme kullanınca Vista ile bağlantı sorunu oluyormuş internette birkaç yorumdan anladığım kadarıyla, zyxelin kendi sitesinde ise modemin vista ile uyumlu olduğu yazıyor. aklım karıştı açıkçası.
  şu an kullanmakta olduğum modemde bu sorunu yaşıyorum (zaten değiştirmek istememin sebeplerinden biri de bu) ve yeni alacağım modemin de aynı soruna sebep olmasından korkuyorum
  birde kablosuz yayın gücü iyi mi bu modemin? laptop ile arasında yaklaşık 10 metre mesafe ve 3 duvar olacak. sizce sorunsuz bağlanabilecek kadar sinyal alabilir miyim bu modemi kullanarak?
  şimdiden teşekkürler

 129. ahm3t YazarYanıtla

  @Faruk
  Merhaba;
  Zyxel bir dünya markası biliyorsunuz. Ama bazı modelleri problem çıkartabiliyor. Bunu sayfamıza gelen yorumlardan anlayabilirsiniz. Özellikle Windows Vista kullanıcıları kablosuz bağlantı ve şifreleme konularında problemler yaşamaktadır. Benim size tavsiyem bu konuda başınızın ağrımasını istemiyorsanız ve 7/24 Türkçe destek almak istiyorsanız Airties ürünlerinden birini almanız olacaktır.

  Ürün bilgilerine http://www.airties.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 130. Kenan Yanıtla

  @salih gursoy,
  Bende de torrent programında sorun çıkardı bu port açma işi. Bir şekilde aşmayı başardım. Bildiğim kadarıyla modemin 2 farklı yazılımı var. Bunlara göre arayüz değişebilir. Bendeki arayüz edition2 olarak geçiyordu. Türkçe arayüzden tarif etmeye çalışayım:
  1- modeminizin arayüzüne giriş yapın (192.168.1.1)
  2- soldaki menüden Ağ*Ağ Adresi Çeviricisi’ne girin
  3- Ağ Adresi Çeviricisi Etkin kutucuğunu işaretleyin ve Yalnızca Tek Kullanıcı Hesabı’nı seçin ve Uygula butonuna tıklayın.
  4- Yukarıdaki sekmeden Port Yönlendirme’ye gelin
  5- Servis Adı kutusunda en alttaki User Define yi seçin
  6- Gelecek ekranda Aktif kutucuğunu işaretleyin, servis adı kısmına dilediğiniz bir isim (örn: oyunum) girin, başlama portunu (5730) ve bitiş portunu (5739) girin, Sunucu ip adresi kısmına kendi makinanızın yerel ağ adresini yazın (192.168.1.2 gibi)

  Uygula butonuna tıkladığınızda belirtilen portların açılması lazım.

  Not: Zyxel kaliteli bir marka olabilir ancak gerçekten yetkililerinin ilgsizliği sinir bozucu. Piyasaya çıkalı yıllar olmuş böyle bir ürüne veril(mey)en destek umut kırıcı. Ahmet bey yetkililere nasıl ulaşıyor bilmiyorum lakin bu yorumumu da iletirse memnun olurum.

 131. ahm3t YazarYanıtla

  @Kenan
  Merhaba Sevgili okurlar;
  Zyxel firması ile geçtiğimiz irtibat olumlu geçmiştir. Bunda sonra bu makalede yer alan ürün hakkındaki tüm sorularınız Zyxel yetkililerine aktarılacaktır. Sizin yapmanız gereken sorunuzu açık, anlaşılır ve düzgün bir Türkçe kullanarak belirtmeniz olacaktır.
  Sitemize göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz.

 132. ahm3t YazarYanıtla

  @salih gursoy
  Tekrar Merhaba;
  Zyxel yetkilisnde gelen cevabı aktarıyorum:


  Merhaba Ahmet Bey;

  Nat ayarları yapıldıktan sonra modeminizin güvenlik bölümünden güvenlik duvarı kısmındaki etkin güvenlik duvarı kaldırıp uygulamanız gerekmektedir.

 133. ahm3t YazarYanıtla

  @Faruk
  Tekrar Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevabı aktarıyorum:


  Merhaba Ahmet Bey;

  Modemlerin wireless sinyal mesafesi ile ilgili net bir bilgi verilemektedir. Modemin kullanılacağı ortamda bulunan telsiz telefonlar duvarlar etraftaki wireless sinyalleri vs. mevcut sinyali etkilemektedir. Bu nedenledirki net bir mesafe tanımlaması yapılamamktadır. Kablosuz bağlantı ile sorun yaşanmayacak modemleriz ev kullanıcıları için p-660hw-t1 v3 p-660hn f1z p-661hw-d1 sorunsuz kullanılabilinir.

 134. @Murat Dilsizoğlu Yanıtla

  Merhaba bir sorunum var ilgilenebilirmisin dogru yeremi yazıyorum bilmiyorum ama benim modemim P-660HW-T1 v2 bu modeldir ben bu modelde internete wireless dan giriyorum fakat kablo taktıgımda ( cünkü wirelesde max 15 dk ya bir int kesilip geri geliyor ) ag tanımlanamıyor diyor… Utorrent kullanıyorum wireless i devre dısı bırakıyorum yerel ag bağlantısını etkin yapıyorum internete baglanamıyorum ama utorrenttan aktif indirme yapıyor ve limewireden ama internet vs vs vs msn gibi şeyleri acamıyorum bir yardım edermisiniz rica ediyorum… Şimdiden teşekkür ederim…

 135. ahm3t YazarYanıtla

  @@Murat Dilsizoğlu
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevabı aktarıyorum:


  Merhaba Murat Bey Bey,

  Anlayabildiğimiz kadarıyla ethernet portları ile yaşanılan bir arıza ile karşı karşıyasınız.Sorununuzu tam olarak bilmek ve çözüm üretebilmek için bizimle irtibata geçmenizi ve Teknik Destel almanızı öneririz.(212) 444 11 50 numaralı telefondan bize ulaşarak Teknik Destek personelimizden sorununuz ile ilgili olarak yardım alabilirsiniz.Vermş olduğunuz bilgilerin çözüm amaçlı yeterli olmadığı için telefon ile irtibata geçmenizi öneriyoruz.

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 136. zozcan09 Yanıtla

  Öncelikle herkese merhabalar..

  İnternetim kesiliyor ama buna paralel olarak internetim kesilmesine rağmen modemimin ışıklarının hiçbiri sönmüyor.
  Yani anlıyacagınız modem rutinin işlemleri devam ediyor..

  Mesela bir kaç örnek verebilirim sorun hakkında baglantım 5 dakik içinde 2 – 3 kere gidiyor enaz ama modem ip degiştirmiyor ve baglantı giderken her hangi bir web sayfasına girmeyi denedigimde olumsuz yanıt alıyorum fakat msnim aşşagıda online görünüyor.
  Bazı zamanlar msn de kapanabiliyor ama web sayfası acmanın imkanı yok baglantının kesildigi zamanlarda..

  hattımda bir sorun olmadıgını telekomu arayıp öğrendim.eskiden xpde sorun yoktu şimdi vista olan laptopta cok sıkıntı yaşıyorum lütfen yardımcı olun

 137. ahm3t YazarYanıtla

  @zozcan09
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba ,

  İnternet bağlantınızın kesilmesi ile beraber modem ışıkları sönmüyorsa ve modem IP si değişmiyorsa burada bilgisayarınzla ilgili bir sorun olabilir.Bu sorunu başka bir bilgisayarla modemi test ederek anlayabilirsiniz.Bilgisayarınıza bulaşmış spyware, trojan gibi zararlı yazılımlarda bu sorunu yaşamanıza neden oluyor olabilir.Dediğimiz gibi başka bir bilgisayar ile modeminizi test ederek sorunun modem ya da bilgisayardan kaynaklandığını anlayabilirsiniz.

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 138. zozcan09 Yanıtla

  bugün forumlardan okudugum kadarıyla bir sonuca vardım. denetim masasından güç seçenekleri ayarlarıyla oynadım en yüksek performans olarak ayarladım ve su an hiç sıkıntı yok.laptop pille çalısırken genelde kesilme oluyordu şimdi sanırım düzeldi.dediğim mantıklı mı sizce doğru mu yapmışım?

 139. ahm3t YazarYanıtla

  @zozcan09
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevabı aktarıyorum:

  Merhabalar Ahmet Bey,

  P-660HW-T1 v2 Wlan kopma problemi 3.40 AXD.3 FW yazılımı ile giderilmiştir. sizlere İlgili linki gönderiyorum linkteki yazılımı Ek’te bulunan FW upgrade dokümanından yararlanarak modeminize yükledikten sonra bu yazılımın çalışması için modeminizi resetleyip yeniden kurmanız gerekmektedir.

  İlgili FW yazılımının bulunduğu link ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI(Under%20Construction)/DSL%20Modem%26Router/P-660HW-T1v2/Firmware/340AXD3b3.zip

  RESETLEME

  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.

  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.

  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.

  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.

  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.

  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.

  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

  Cihazın internet ayarlarını elinizdeki kullanım klavuzundan yapabilirsiniz bu klavuz sizde mevcut değilse http://ftp.zyxel.com.tr adresinden temin edebilirsiz.

  NOT: (Modeminiz resetlendiğinde tüm ayarlar silinecek ve modeminizi yeniden yapılandırmanız gerekicektir, ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız internet hizmetini aldığınız yerin çağrı merkezini arayıp öğrene bilir veya ADSL sözleşmenizden bulabilirsiniz.)

 140. ugur Yanıtla

  Merhaba, P-660HW-T1 v3 marka modem kullanıyorum uTorrent adlı programı yükledim ve download yaparken sürekli bağlantı sorunu yaşıyorum 5 dk. boyunca ii bir şekilde indiriyor internetide msn’ide kullanabiliyorum ama birden bağlantı kopuyor internete giremiyorum msn kapanıyor ve download ta duruyor ama modemimdeki ışıklar yanmaya devam ediyor. port açtım güvenlik duvarında tanıttım hala aynı sorun devam ediyor. sanırım sorun modemden kaynaklanıyor çünkü pc yi yeniden başlattığımda dahi modeme bağlanamıyorum modemin fişini çıkarıp taktığımda düzeliyor. (modemi kablosuz olarak kullanıyorum ve bağlantı koptugunda başka pc den de bağlanılmıyor) ne yapmalıyım yardım edin lütfen…!!!!

 141. ahm3t YazarYanıtla

  @ugur
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba,

  İnternet bağlantınızda kablosuz olarak kopmalar oluyorsa kablosuz ağ isminiz ve kanal aralığını değiştirin şifreleme methodu olarak static web kullanmanızı önereceğim bunları uyguladıktan sonra tekrar bir problem ile karşılaşırsanız bizi arayıp arıza kaydı açtırabilirisniz.

 142. Kenan Yanıtla

  Madem artık yetkililer ilgi göstermeye başlamışlar, ben de sorunumu tekrar anlatmaya çalışayım:
  P-660HW-T1 modemin arayüzünde QoS kısmı var. Bana gereken mevcut bantgenişliğimi ağımdaki 2 bilgisayar arasında dengeli olarak dağıtmak. Kardeşimin kullandığı 2. bilgisayar streaming videolar yüzünden benim internet bağlantımı adeta bloke ediyor. Bunu engellemek için :
  * 1mbit’lik bantgenişliğini 2 bilgisayara da eşit olarak dağıtmak (512kbit-512kbit)
  * streaming videolara diğer tüm bağlantılardan da düşük öncelik vermek
  * Yerel ipsi statik olan makinamın ipsine her zaman en yüksek önceliği vermek
  çözümlerinden herhangi biri için nasıl bir ayar yapılmalı?

  Bir başka sorun da torrent programlarıyla yaşıyorum. Torrent bağlantıları bazen hiç sağlanamıyor ya da bağlantı sağlanırsa modem arayüzü dahil diğer internet/yerel ağ iletişimi anormal yavaşlıyor. Kısaca torrent programları için uygun, aynı zamanda torrent bağlantılarını programların kendi ayarlarından bağımsız olarak sınırlandırabilecek bir ayar nasıl olmalı?

 143. ahm3t YazarYanıtla

  @Kenan
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Ahmet Bey;
  Merhaba band genişliğini kullanarak belirttiğiniz ayarları yapabilirsiniz.Ekte band genişliği ile ilgili ayarlar bulunmaktadır. Dokumandaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.Streaming video için port numarasını bilmeniz gerekecek band genişliği ayarlarını yaptığınız yerde kaynak port yazar buraya streaming videonun kullandığı port numarasını yazıcaksınız bu şlemleri yaparken takıldığınız bir bölüm olursa tekrar bize dönüş yapabilirsiniz.

  Ekte bahsedilen dosyayı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

  Media Bandwith Management

 144. ahm3t YazarYanıtla

  @Kenan
  Merhaba;
  Arayüzler farklı olabilir, zaten anlatılan olayın mantığı. Siz de kendi modeminizde bu menülerin bulunduğu yerlerde aynı işlmleri gerçekleştirebilirsiniz. Neticede iki modemde Zyxel. Menüler arasında bariz farklar olmasa gerek.

 145. Kenan Yanıtla

  Ne yazık ki arayüzler arasında ciddi farklar mevcut. Gönderilen belgedeki resimler/ayarları modemin arayüzüne uyarlamam o yüzden mümkün gözükmüyor. Arayüzler arasındaki farkı görebilmeniz için linkini verdiğim pdf dosyasındaki ilgili bölüm (QoS) ile belgedeki resimleri karşılaştırırsanız farkı siz de açıkça görebilirsiniz. Örneğin ayarlarda gözüken “BW budget” etiketli, ayarlanan sınıfa ait bantgenişliğinin yazıldığı kutucuğun benzeri dahi modem arayüzünde bulunmamakta… Görünüşe göre ed1 QoS arayüzü ed2 QoS arayüzüne göre çok daha anlaşılır tasarlanmış.

  Anlaşılan daha önce yaptığım (ancak başaramadığım) gibi dene-yanıl yöntemini kullanmaktan başka çare yok 🙁
  Her durumda ilginize tekrar teşekkür ederim.

  Not:
  1- Merak ettim, donanım ve yazılım olarak tamamen aynı olmasına/gözükmesine rağmen zyxel neden 2. bir arayüz kullanma gereği duymuş acaba…
  2- Bu yorumları okuyanlar arasında benim gibi ed2 arayüzünü kullanan var mıdır?

 146. ibrshim Yanıtla

  P-660w-tx zyxel modemim var normal kablolu internete girebiliyorum ama kablosuz internete giremiyorum acil yardım lütfen

 147. ahm3t YazarYanıtla

  @ibrshim
  Merhaba;
  Bağlantı kurmama nedeniniz nedir? Aldığınız bir hata varmı? İşletim sisteminiz nedir? Servicepack kaç kurulu? Modemin şifreleme tipi nedir? Modem ve bilgisayar arasındaki mesafe nedir?

 148. Kenan Yanıtla

  Acaba ben mi doğru göremiyorum diyerek tekrar tekrar baktım ama nafile. Yetkilinin cevabında belirttiği belge (en azından MBM/QoS kısmı) yine diğer arayüze ait açıklamalar içeriyor. Şüphelenmeye başladım şimdi; yetkililerin 2 farklı arayüzden haberleri yok mu?!!

 149. dursun Yanıtla

  ya arkadaslar modemi sorunsuz kurdum kablosuz ağ ayarlarını yaptım ısıklar yanıyor ama windows 7 de kablosuz ağa giremiyorum bilgisayarım yeni ama kablosuz ağlarda gorunmuyor nasıl yapabilirim ?

 150. ahm3t YazarYanıtla

  @Kenan
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:


  Merhabalar ahmet Bey,

  Bir önceki attığınız maile baktım tekrardan müşterinin modemi P-660HW-T1 v3 müş. Üzülerek belirtmek isterim ki bu modelde Band Genişliği Yönetimi bulunmamaktadır.

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 151. ahm3t YazarYanıtla

  @dursun
  Merhaba;
  Farrklı ağları görebiliyormusunuz peki? Sorun sadece sizin modeminize mi ait. Yani kablosuz ağları arattığınızda farklı ağları algılayabiliyorsunuz fakat sizin modemi mi göremiyorsunuz? Durumu biraz daha detaylandırırmısınız.

 152. Kenan Yanıtla

  İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum. Modemi almadan önce araştırdığımda bant genişliği yönetiminin olduğunu öğrenmiştim (elbette farklı versionlardan haberim yoktu). Yine pek çok yerde bantgenişliğini paylaştırabilmek için modemlerin QoS özelliği olması gerektiğini yazıyordu. Modemde bu özellikle ilgili ayrıntılı ayarlar mevcut. İster istemez “madem modemin bantgenişliği yönetme gibi bir fonksiyonu yok ise bu QoS ayarları neye yarıyor?” sorusu aklıma takılıyor.
  Herneyse; sayın yetkilinin ilgisine teşekkürler ancak şu anda ZyXEL’i tercih ettiğim için pişmanım 🙁

 153. ahm3t YazarYanıtla

  @Kenan
  Merhaba;
  Sorunu tekrar ilettim.Gelen cevap şu şekildedir:


  Merhaba Ahmet bey;

  P- 660HW T1 V3 modemlerde bant genişliği ayarı olmadığını bilmenizi isterim. Mevcut modeminiz V3 versiyonudur.

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 154. levent Yanıtla

  bilgisayarı actıgımda internete giremiyorum ag baglantılarımda gorunmuyor ama normal bir sekilde ısıklar yanıyor yeniden baslattıgımda ise normal bir sekilde baglanabiliyorum internete ben internete baglanmak icin her defasında yenidenmi baslatacam pcyi acaba sorun kurulumdan kaynaklanan bir seymi yoksa modemdemi

 155. ahm3t YazarYanıtla

  @levent
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba;

  Öncelikle modem ile bilgisayar arasında bağlantınız kablolu mu kablosuz mu? Belirtmiş olduğunuz probleme kablolu bağlantıda mı yoksa kablosuz bağlantıda mı karşılaşıyorsunuz? İnternete çıkamadığınız durumda ağ bağlantınızın durumu nedir?PC IP alabiliyormu yoksa sınırlı bağlantı mı veriyor?Bu bilgileri bize bildirebilirseniz size daha detaylı yardımcı olabiliriz.

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 156. levent Yanıtla

  eternet baglantısı yapıyorum internet hic yok ag baglantı durumunda bir sey gorunmuyor pc ıp alabiliyorum derken ag baglantılarımda baglantı isareti olamadıgı icin alamıyorumdur herhalde baglantı hic yok

 157. levent Yanıtla

  merhaba etetnet baglantısı kullanıyorum buarada ag baglantılarında bir sey gorundemedigi icin ıp alamıyorum internet hic giremiyorum yani http://192…. bunu deniyiyorum ama genede olmuyor

 158. ahm3t YazarYanıtla

  @levent
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhabalar ,

  P-660HW-T1 v2 Wlan kopma problemi 3.40 AXD.3 FW yazılımı ile giderilmiştir. sizlere İlgili linki gönderiyorum linkteki yazılımı Ek’te bulunan FW upgrade dokümanından yararlanarak modeminize yükledikten sonra bu yazılımın çalışması için modeminizi resetleyip yeniden kurmanız gerekmektedir.

  İlgili FW yazılımının bulunduğu link ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI(Under%20Construction)/DSL%20Modem%26Router/P-660HW-T1v2/Firmware/340AXD3b3.zip

  RESETLEME

  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.

  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.

  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.

  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.

  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.

  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.

  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

  Cihazın internet ayarlarını elinizdeki kullanım klavuzundan yapabilirsiniz bu klavuz sizde mevcut değilse http://ftp.zyxelcom.tr adresinden temin edebilirsiz.

  NOT: (Modeminiz resetlendiğinde tüm ayarlar silinecek ve modeminizi yeniden yapılandırmanız gerekicektir, ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız internet hizmetini aldığınız yerin çağrı merkezini arayıp öğrene bilir veya ADSL sözleşmenizden bulabilirsiniz.)

 159. Mehmet Ali Yanıtla

  Merhaba elimde zyxel P-660hw-t1 v2 modem var bunu airties AP302 ile mesh teknolojisi ile kablosuz olarak haberleştirip kablosuz yayını kuvvetlendirmek istiyorum airtieste ayarları biliyorum o ayarları yaptım web şifrelemesi ve mesh ayarlarını yaptım ama zyxel de mesh ayarlarını bulamadım ne gibi işlem yapmam gerekiyor acaba bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim şimdiden ilginiz için teşekkürederim iyi günler

 160. funda Yanıtla

  merhaba arkadaşlar ben ttnet ten net bağlattım modemim zyxel kablosuz ama kurulumunda sorum yasadım kuramıyorum dns hatası veeriyoo bana acil yardımcı olurmusunuzz_?kurulumunu yapamıyorrumm:(:(

 161. ahm3t YazarYanıtla

  @Mehmet Ali
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba ;
  Modemlerimiz sadece ZyXEL marka ve aynı zamanda WDS (access point/modem ile kablosuz haberleşme özelliği ) destekli modeller ile kablosuz olarak haberleşebilir.Farklı marka bir modem veya access point ile kablosuz haberleşmez.Örneğin; P-661HW-D1 ile G-570S v2 kablosuz olarak haberleşebilirler.

  Daha ayrıntılı bilgi için bizlere 0212 444 11 50 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 162. ahm3t YazarYanıtla

  @funda
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba;

  Kayıtlarımızdaki son 3 çağrınızda bu problem belirtilmemiş.Belirttiğiniz problem için aşağıdaki dökümanlardan faydalanarak ayarları tekrar yapabilirsiniz.Sorun devam ederse problemi daha detaylı incelemek için bizlere 0212 444 11 50 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/Internet%20Ayarlari.doc

  ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/Yeni%20Men%FC%20Wlan%20Ayarlar%FD.doc

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 163. özhan Yanıtla

  Mehmet Ali :Merhaba elimde zyxel P-660hw-t1 v2 modem var bunu airties AP302 ile mesh teknolojisi ile kablosuz olarak haberleştirip kablosuz yayını kuvvetlendirmek istiyorum airtieste ayarları biliyorum o ayarları yaptım web şifrelemesi ve mesh ayarlarını yaptım ama zyxel de mesh ayarlarını bulamadım ne gibi işlem yapmam gerekiyor acaba bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim şimdiden ilginiz için teşekkürederim iyi günler

  aynı sorun bendede var bende zyxel p-660 t1 v2 modemimi rt206 airties modem ile eşleştirmek istiyorum ama bir türlü başaramadım airties te ayarlar sade ve anlaşılır ancak zyxelde köprü tekrar modu göremedim varsada ben bulamadım nasıl yapıldığını

 164. ahm3t YazarYanıtla

  @özhan
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba ;
  Modemlerimiz sadece ZyXEL marka ve aynı zamanda WDS (access point/modem ile kablosuz haberleşme özelliği ) destekli modeller ile kablosuz olarak haberleşebilir.Farklı marka bir modem veya access point ile kablosuz haberleşmez.Örneğin; P-661HW-D1 ile G-570S v2 kablosuz olarak haberleşebilirler.

  Daha ayrıntılı bilgi için bizlere 0212 444 11 50 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 165. mehmet uçar Yanıtla

  slm. benim sorunum zyxel P-660W-tx markalı modemin internet bağlantısı bazen oluyor fakat erişim olmuyor bu süre zarfında ışıklar sürekli yanıp sönüyor,bazende sorunsuz olarak internete girebiliyorum.Amatam bir sitede çalışırken kesiliyor ve bu durum çok sinir bozucu oluyor.Ne yapabilirim bu sorunumu nasıl giderebilirim.

 166. ahm3t YazarYanıtla

  @mehmet uçar
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:


  Merhaba;

  Bahsetmiş olduğunuz sorunu gidermek için öncelikle aşağıdaki link’te bulunan dökümandan faydalanarak internet bağlantı ayarlarını kontrol ediniz.Sorun devam ederse modem üzerinde hangi ışıkların yanıp söndüğünü ve problemi daha detaylı incelemek için bizlere 0212 444 11 50 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/Internet%20Ayarlari.doc

  ZyXEL’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 167. hasan Yanıtla

  merhaba

  yeni aldığım p-660-hw-t3 modem var, alalı 2 gün oldu ancak maalesef stabil wireless bağlantı gerçekleştiremiyorum. Ethernet ile bağlı desktopumk hiç problem çıkarmaz iken, Wireless bağlantıda önceki modemimle problemsiz çalışan laptop kafasına göre kopuyor. wep,wap, ssid , firewall iptal ne varsa denedim ama çözüm bulamadım. Bu sorunla ilgili destek rica ediyorum.
  Zyxel ile ilk tanışmam ve ilk seferinde tüketici iadesi yapmak istemem açıkçası..

 168. ahm3t YazarYanıtla

  @hasan
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba ;

  Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını ek’te göndermiş olduğumuz dökümandan yararlanarak tekrar yapılandırınız. Kablosuz ağ ayarlarında kanal seçiminizi 11 olarak değiştirin ve güvenlik modunu static web olarak değiştirerek web anahtarı kısmına 5 haneli bir şifre oluşturarak ayarlarınızı kaydederek tekrar bağlanmayı deneyiniz.

  Zyxel Kablosuz Ağ Yapılandırması hk.

 169. Ahmetbyram Yanıtla

  sıkıntı büyük dert büyük ben bu modemi bir türlü anlayamadım yada bu meden beni anlayamadı ben bu modemi sadece film oyun indirmek için aldım u torrentteki filmleri 6 saatte indiriyor oyunu 15 günde indiriyor port dedikleri port kısımıda yaptım herşeyi yaptım ama ben bir türlü randuvan alamadım admin bey bana nasıl yardımcı olursunuz 3 katta oturuyorum modemi 3 kattan atsam çalışır mı yoksa kırılır mı?

 170. ahm3t YazarYanıtla

  @Ahmetbyram
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba;,

  Müşterimizin kullanmış olduğu ürünle ilgili sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu öncelikle tespit etmemiz gerekiyor.Bundan önce de hattı ile ilgili bir sorun olup olmadığına da bakılması gerekmektedir.Müşterimizi Çağrı Merkezimize (212 444 1 150)yönlendirerek Teknik Destek almasını sağlayabilirseniz eğer daha hızlı çözüm üretebiliriz.Konuya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Yetkilinin verdiği cevap doğrultusunda Zyxel Teknik Destek hattını arayınız lütfen.

 171. salim Yanıtla

  zyxel p2602hwl d1a modemim var modemimi reset attım attıktan sonra power ışığı sabitlenmiyo ve adsl ışığı ve diğer ışıklar yanmıyo sadece power ışığı yanıp sönüyo ne yapmam lazım teşekürler….

 172. ahm3t YazarYanıtla

  @salim
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba ;

  Bahsedilen problem yazılımsal arızaya benziyor ama yine de bir resetleme yöntemi ile yazılımsal olup olmadığını anlamamız gerekiyor.Sorunun yazılımsal olması durumunda ürünün teknik servise gelmesi gerekmektedir.Bunun için garanti sorgulaması yapılmalıdır.Müşterimizi 212 444 1 150 numaları telefonlarımızdan Teknik Destek alması amacıyla Çağrı Merkezimize yönlendirmenizi rica ediyoruz.Konuya göstermiş olduğunuz alakadan dolayı ZyXEL olarak teşekkür ederiz.

 173. Berkin Yanıtla

  Merhaba,
  Yaklaşık 2yıldır zyxel in bu modelini kullanıyorum. Ancak TTnet in benim oturduğum yerde yaptığı çalışmalardan dolayı internetim 3günlüğüne kesildi. 3.günün sonunda hatanın modemde olduğu söylediler ve tekrar kurmamı istediler. Tekrar kurdum ve internetim geldi.Ama şimdi wireless ten hiç bir aygıt internetimi göremez oldu. Bunu nasıl düzeltebilirim ?

  Teşekkürler.

 174. ahm3t YazarYanıtla

  @Berkin
  Merhaba;
  Sorunuz Zyxel yetkilisine iletilmiştir. Cevap gelene kadar aşağıdaki durumları kontrol ediniz.
  1- Modeminize wep yada wpa şifreleme yaptınız mı?
  2- Modeminizin SSID yayını açık mı kapalı mı?
  3- Modeminizin SSID yayını gizli durumda mı açık durumda mı?

  Siz bu durumları kontrol ediniz. Zyxel yetkili cevabınıda bu haber başlığından takip edebilirsiniz.

  Zyxel Yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba ,

  Web arayüzüdenki wireless ayarları bölümünden kablosuz ağın aktif olup olmadığını kontrol ediniz.Kanal seçimini kanal 7’ye çıkartmanızı önereceğim tekrar bir problemle karşılaşırsanız çağrı merkezimizi arayabilirisiniz.

 175. efruz arda Yanıtla

  mrb yenı aldıgım zyxel 802.11g P-660w-T1 v2 modemımde kurulumda herhangı bı sorun yok ancak baska bılgısayarlarda kablosuz baglantı saglanırken kendı bılgısayarımda kablosuz olarak baglanamıyorum. adaptor aranırken desteklemedıgını ve baglantı kurulamıyor bılgısı yeralmakta bılgısayarıma yuklenen wıreless drıver ( Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection) bundan kaynaklandıgını dusunuyorum konu hakkında destegınzı beklıyorum tesekkr edrım.

 176. ahm3t YazarYanıtla

  @efruz arda
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba;

  Belirttiğiniz gibi modeme başka bilgisayarlar kablosuz olarak bağlanabiliyorsa bu sorunun modemden kaynaklanmadığını anlıyoruz. Sorun sizin belirttiğiniz gibi wireless kartınızın driverinden olabileceği gibi bilgisayarınızın güvenlik duvarındanda kaynaklana bilir. Maalesef bilgisayar kısmında destek veremiyoruz.

  Bilgisayarınızın veya sisteminizde kurulu bir güvenlik yazılımının firewallı bağlantı kurmaya engel olabilir. Kullandığınız işletim sisteminde SP kaç yüklü. Ayrıca modemde kullandığınız şifreleme tipi nedir (WEP, WPA yada daha farklı)?. Kullandığınız bilgisayara ait wireless adaptörü sistemden kaldırıp tekrar kurunuz. Bu karta ait özel yazılım varsa kurmayınız. Sadece sürücü yüklemesi yapınız.

 177. seyfi Yanıtla

  Benim bu modem arayüzünde durum bilgisi altında modemin modeli dışında hiçbir seçenek yok
  Bu seçeneklere nasıl ulaşabilirim.Teşekürler.

 178. ahm3t YazarYanıtla

  @seyfi
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhabalar Ahmet Bey,

  Modemi arayüz ekranında durum menüsü geliyor ise müşteri şifre ekranındaki şifreleri silmediği kayıtlı bir şifre olduğunu düşünerekten giriş yaptığı anlamına gelir müşteri şifre ekranındaki noktaları silerek oraya klavyede 1234 yazarak giriş yapmayı denesin 1234 şifresi ile giriş yapamıyorsa şifre değiştirilmiştir bilinmiyorsa modemin arkasındaki reset düğmesine kalem ucuyla yaklaşık 30 sn basılı tutarak resetleye bilir şifre 1234 ile giriş yaparak modemi yeniden yapılandırabilir.

 179. ÖMER Yanıtla

  Merhaba. Zyxel P-660HW-T1 v2 modeme sahibim.Sabit ip’m yok fakat bilgisayarımı ftp sunucusu olarak kullanmak istiyorum. Gerekli portları açıyorum. 127.0.0.1 local den bağlanabilyorum sadece ip mi yazdıgımda başka bir bilgisayardan veya modeme bağlı bilgisayarımdan dahi yanıt alamıyorum. Ftp programıda kurdum. siteler üzerinden ip mide sabitledim fakat sorunumu çözemedim. İhtiyacım olan durum su pc mi ftp sunucusuna çevirmek. Lütfen açıklamalı kısa bir anlatım istiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

  not: güvenlik duvarını kapattım , port yönlendirdim , ftp programı yukledım. sonuc alamadım.

 180. ahm3t YazarYanıtla

  @ÖMER
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba Ahmet Bey,

  Konu hakkında detaylı bilgi için lütfen 212 444 1 150 numaralı telefondan bize ulaşarak Teknik Destek alınız.

  Sorunuz yorum yapılarak açıklanacak gibi durmadığı için yetkilinin belirttiği gibi teknik destek hattını aramanız gerekmektedir.

 181. Onur Yanıtla

  Benim sorunum daha internete bağlanma evresinde gerçekleşiyor. Ben bu modemi aldık yazılımını vs kurdum. TTNet’i arayıp gerekli ayarları aldım. 192.168.1.1 den bu ayarları uyguluyorum ancak hiç bir bağlantı olmuyor. İlginçtir “Internet” ışığı yeşil yanmasına rağmen internet bağlı olmuyor. Ve ayrıca ADSL ve Ethernet kablolarını eski modemime taktığım an yazılımını PC’den kaldırmış olmama rağmen internete direk bağlanıyor (bir ayara gereksinim duymadan). Bir türlü şu işin içinden çıkamadım açıkçası. Elle DNS yazmadan veya yazarak denedim bir şey değişmiyor. Güvenlik duvarı zaten yoktu ama ne olur ne olmaz diye antivirüs programına kadar kapatıp her şeyi yeniden denedim olmadı Aklıma artık başka bir şey gelmiyor. En son bununla ilgili tekrardan TTNet’i aradım modeme attı suçu. Fikirlerinizi almak isterim. Teşekkürler…

 182. berrak Yanıtla

  masaüstünde internete bağlanıyor laptopta bağlandı yazıyor bağlanamıyor kablosuz ağın aktif olmadığını yazıyor vede routere sisteme giriş şifresi istiyor sanırım daha önce şifre konulup unutuldu acele yardımcı olurmusunuz

 183. ahm3t YazarYanıtla

  @Onur
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

  Modem ayarları yapılandırıldıktan sonra modem ttnet tarafından ıp alıyor mu? Modem tarafında NAT etkin mi? Bunlar kontrol edilebilinir.Sorun devam ediyorsa müşteriyi çağrı merkezimize yönlendirebilirsiniz.

 184. ahm3t YazarYanıtla

  @berrak
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

  Modem giriş şifresi unutulduysa modemi aşağıdaki adımları uygulkarayarak resetlemeniz gerekmektedir.

  RESETLEME İŞLEMİ

  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2 Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.11 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan ttnet yada 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

  Cihazın internet ayarlarını elinizdeki kullanım klavuzundan yapabilirsiniz bu klavuz sizde mevcut değilse http://ftp.zyxelcom.tr adresinden temin edebilirsiz.

  NOT: (Modeminiz resetlendiğinde tüm ayarlar silinecek ve modeminizi yeniden yapılandırmanız gerekicektir, ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız internet hizmetini aldığınız yerin çağrı merkezini arayıp öğrene bilir veya ADSL sözleşmenizden bulabilirsiniz.)

 185. kadirco Yanıtla

  öncelikle merhabalar benim modemimdemi sorun internetimdemi anlayamadım tüm ısıklar normal seyrinde yanarken siteleri açmıyor kafayı yiyecegim birde bu kablosuz lan kısmında kanal seçimi var o nedir bir sürü kanal var fakat bende 6. kanal seçili ne işe yarar bana bilgi verirmisiniz saygılar

 186. Onur Yanıtla

  NAT da etkin, IP de alıyor ama sorun devam ediyor(du). Sorun çözüldü. İlginçtir diğer üyeye yazılan resetleme prosedürünü uyguladım ve tekrardan denedim hiç bir sorun olmadan girdi 😀 Şu an yeni modemimle yazıyorum bunu. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler Ahmet Bey 🙂

 187. ahm3t YazarYanıtla

  @Onur
  Merhaba;
  Sorunu çözümünüze katkımız olduysa ne mutlu. Sitemizi çevrenizdekilere tavsiye ederek sizlerde bize destek olabilirsiniz.

 188. Onur Yanıtla

  Tabii ki oldu. Merak etmeyin sitenizi aklımın bir kenarına yazdım. Etrafıma önerebileceğim siteler arasında yer edindi. Tekrar teşekkürler 🙂

 189. mrt Yanıtla

  Merhaba arkadaşlar bu aralar download hızı çok yavaş bağlantımda. Bunun sebebinin bir başkasının kablosuz bağlantı şifremi bulmuş olabileceği ihtimali olarak düşündüm. Şifremi değiştirmek üzere modemin arayüzüne bağlandım fakat solda menüler yok olmuş :S Yani şifremi değiştirme sayfasına hatta hiç bir sayfaya erişebileceğim bir navigasyon yok. Ne yapmam gerektiği hakkında bir fikri olan vardır umarım. Görüşürüz.

 190. ahm3t YazarYanıtla

  ahm3t :

  @seyfi
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhabalar Ahmet Bey,

  Modemi arayüz ekranında durum menüsü geliyor ise müşteri şifre ekranındaki şifreleri silmediği kayıtlı bir şifre olduğunu düşünerekten giriş yaptığı anlamına gelir müşteri şifre ekranındaki noktaları silerek oraya klavyede 1234 yazarak giriş yapmayı denesin 1234 şifresi ile giriş yapamıyorsa şifre değiştirilmiştir bilinmiyorsa modemin arkasındaki reset düğmesine kalem ucuyla yaklaşık 30 sn basılı tutarak resetleye bilir şifre 1234 ile giriş yaparak modemi yeniden yapılandırabilir.

  @mrt
  Yukarıdaki yorum sizin içinde geçerli olacaktır.

 191. sinem Yanıtla

  merhaba zyxel modem alıp kurdum ana pcde ınternete gırebılıyorken laptopta gıremıorum sıfre koymustum onu da kabul etmeyıp zyxel baglantı yapamdı uyarı gelıor her seferınde..acıl yanıtlarsanız sevınırm..

 192. osman Yanıtla

  P-660HW-T1 v3 model modemim var. kablosuz bağlantımda belli bi süreden sonra kopuyor. modemi kapatıp açınca düzeliyor bu. son bi kaç gündür de world of warcraft oynarken 5dk sonra bağlantım kopuyor.
  firewall etkin. eset ss 4 kullanıyorum. diğer modemimde bu sorun yoktu. oyun haricinde de kopma yaşıyorum.

 193. ahm3t YazarYanıtla

  @osman
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba Ahmet Bey;

  Öncelikle cihazınızı aşağıdaki adımları takip ederek resetleme işlemi yapınız ve resetleme işlemini yaptıktan sonra internet ayarlarınızı yollamış olduğumuz ek’ten yararlanarak yapılandırınız. Ayrıca bizlere cihazınzınızın seri numarasını iletebilirseniz cihazının yazılımınıda güncellemeniz gerekebilir. Ayrıca bizlere 444 11 50 nolu teknik destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

  RESETLEME İŞLEMİ
  Modeminizi aşağıda anlatıldığı gibi resetleyerek ek’te göndermiş olduğumuz dökümandaki ayarları yapılandırınız. Modeminizi resetlediğinizde modeminizin tüm ayarları sıfırlanır. Bu nedenle servis sağlayıcı kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri bilmiyor iseniz modem resetlemeden önce servis sağlayıcınızdan temin ediniz.

  Resetleme işlemi sırasıyla şöyledir:

  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

  Not : Resetleme işleminin gerçekleşmesi için 1. ve 4. seçenekler yapılırken elimizin reset düğmesinden çekilmemesi gerekmektedir, aksi taktirde resetleme işlemi gerçekleşmez.

 194. osman Yanıtla

  ahm3t :
  @osman
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:
  Merhaba Ahmet Bey;
  Öncelikle cihazınızı aşağıdaki adımları takip ederek resetleme işlemi yapınız ve resetleme işlemini yaptıktan sonra internet ayarlarınızı yollamış olduğumuz ek’ten yararlanarak yapılandırınız. Ayrıca bizlere cihazınzınızın seri numarasını iletebilirseniz cihazının yazılımınıda güncellemeniz gerekebilir. Ayrıca bizlere 444 11 50 nolu teknik destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
  RESETLEME İŞLEMİ
  Modeminizi aşağıda anlatıldığı gibi resetleyerek ek’te göndermiş olduğumuz dökümandaki ayarları yapılandırınız. Modeminizi resetlediğinizde modeminizin tüm ayarları sıfırlanır. Bu nedenle servis sağlayıcı kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri bilmiyor iseniz modem resetlemeden önce servis sağlayıcınızdan temin ediniz.
  Resetleme işlemi sırasıyla şöyledir:
  1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
  2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
  3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
  4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
  5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
  6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
  7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.
  Not : Resetleme işleminin gerçekleşmesi için 1. ve 4. seçenekler yapılırken elimizin reset düğmesinden çekilmemesi gerekmektedir, aksi taktirde resetleme işlemi gerçekleşmez.

  sonuç alamadım.
  http://img15.imageshack.us/img15/4051/zyxel.jpg
  resimdeki modemimin durum bilgisi. birde kablosuz ayarlarımda şöle
  http://img109.imageshack.us/img109/2659/zyxel2.jpg
  durum bilgisinde de görüleceği gibi firewall dewredışı

 195. ahm3t YazarYanıtla

  @osman
  Merhaba;
  Yorumunuzu Zyxel yetkilisine aktardım; gelen cevap aşağıdaki gibidir.

  “Merhaba Ahmet Bey;

  Yolladığımız ayarların dışında cihaz üzerinde yapmanız gereken başka bir ayarınız yoktur. Cihazınızı UPS kargo ile 34K388 firma kodu ile karşı ödemeli olarak gönderebilir ve cihazınızın testini yaptırabilirsiniz.”

 196. adsız Yanıtla

  meraba ben yeni p-660w-tx v2 kablosuz modem aldım kurulum programı benden kullanıcı adı ve şifreyi istedi ben girdim ama kaydedilemedi daha sonra deneyin dedi not ..girdiğim kullanıcı adıve şifre doğru ama internete girebiliyorum zyxel kurulum programını her açtığımda bağlantınızda problem var diyor lütfen yardım edin bana

 197. adsız Yanıtla

  ayrıca sürekli bağantı hatası. ağ adaptörünüzün doğru yüklendiğinden ve bağlı olduğundan emin olup tekrar deneyin diyor acaba kolay kurulum programı cd sinde bir problem var web tabanlı yapılandırıcıyla bağlantı ayarlarımı yaptım şuan internete sorunsuz giriyorum

 198. ahm3t YazarYanıtla

  @adsız
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

  Merhabalar ;

  Sorun detayından anlaşıldığı üzere CD kurulupu yapılamamkta bunun birden çok sebebi olabilir işletim sistemi güvenlik seviyeleri sebebiyle CD kurulumu yapılamama durumları söz konusu olabiliyor, fakat Web arayüz kurulumundan yapılmış olan kurulumda da modem sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Detaylı bilgi almak istenirse müşterimizi 0212 444 1 150 numaralı çağrı merkezimize yönlendirebilirsiniz.

 199. yasin Şen Yanıtla

  merhabalar benım tt netın vermıs oldugu p-660w-tx serısı kablosuz modemımı bugune kadar blueotoothu olmayan laptobumla kablo ıle baglanıyordum bluetooth aldım ama bır turlu modemı bulamıyorum acılen yardımcı olursanız sevınırım ii çalısmalar …

 200. engin Yanıtla

  merhaba,

  benm p-660hw-t1 modemim ile clintlerin girdiği siteleri loglamam mümkünmüdür?

 201. ahm3t YazarYanıtla

  @engin
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba;
  660hw t1 model modemlerimizde isim olarak modem içerisinden logları göremezsiniz fakat ip bazlı görülebilir.

 202. HÜSEYİN KöŞKEROĞLU Yanıtla

  ZYXEL P 600 kablosuz modemim var. Kablosuz olarak çalışmamaya başladı. Ana bilşgsayara kablolu olarak bağlı bu şekilde interenete grebiliyorum. fakat kablosuz giremyorum. Ne yapmalıyım.

 203. ahm3t YazarYanıtla

  @HÜSEYİN KöŞKEROĞLU
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba;
  Modeminizin kablosuz kısmında donanımsal bir problem olmuşta olabilir. Bu durumun incelenmesi için 0212 444 11 50 nolu telefondan ZyXEL iletişim hattından bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 204. Mehmet Yanıtla

  merhabalar ßende türk telekomda çalışıyorum ve geçen gün bir müşterimize bi kablosuz zyxel modem verdik ben modemi laptopa tanıttım ve evdede gerekli bağlantıları yaptıktan sonra internete girdi bugün ise laptopu müşterimiz bi bilgisayarcıya götürmüş ve word, excel gibi programlar atmasını istemiş laptopu ewe qetirdikten sonra internete giremiyormuş gittim baktım bağlantı yok diyodu modemde power, wlan, dsl, internet yanıyordu ethernet yanmıyordu ethernet kablosunu takınca sorun yok çıkarınca int. gidiyor belki modeme 2-3 kez reset attım baştan tanıttım ama olmadı bi türlü ağ paylaşım merkezine giriyorum kablolu ağ bağlı diyor kablosuz ağ takılı değil diyor dediğiniz uyqulamarın hepsini yaptım hemen hemen wpa wpa2-sk hiçbiri olmadı aslında yanlışta yapmış olabilirim ama bana sıfırdan hepsini adım adım anlatırsanız çok memnun olurum laptopun işletim sistemi windows7 home edition saygılar..

 205. ahm3t YazarYanıtla

  @Mehmet
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba ;

  cihazınızın kurulum ayarlarını ekteki dökümandan yararlanarak yapılandırabilirsiniz. Ayrıca yaşamış olduğunuz problemi daha detaylı inceleyebilmemiz için bizlere 0212 444 11 50 nolu ZyXEL iletişim hattımızdan bizlere ulaşabilir ayarlarınızı bizlerle birlikte yapılandırabilirsiniz.

  ZyXEL i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  PDF formatında
  http://www.bilgisayar-destek.com/teknik/adslmodemkurulum/zyxel/zyzxelp660hw.pdf

  Word Formatında
  http://www.bilgisayar-destek.com/teknik/adslmodemkurulum/zyxel/p660.doc

 206. Serkan Yanıtla

  ZyXEL P-660HW-T1 v3 Markalı modem aldım, modemi ve arayüzü destek alarak kurdum. modemin bağlı bulunuğu bilgisayarda sorun yok (kablo ile bağlı) fakat wirelesden bağlanan 2 bilgisayarım 2 dk da bir düşüyor ne yapmam gerekiyor.

 207. ahm3t YazarYanıtla

  @Serkan
  Merhaba;
  Modeminizin içerisindeki yazılım bilgisini veya seri numarasını iletebilirseniz size modeminizin güncel yazılımını göndererek yaşamakta olduğunuz problemi giderebiliriz.

 208. Serkan Yanıtla

  @ahm3t
  ZyNOS Aygıt yazılımı versiyonu: V3.70(BRN.0) | 08/27/2009
  Sayısal Abone Hattı Cihaz Yazılımı Versiyonu: DMT FwVer: 3.11.2.64_A_TC

 209. ahm3t YazarYanıtla

  @can
  Merhaba;
  İnternet şifrenizi 444 0 375 numaralı ttnet hattını arayarak yapabilirsiniz. TTNEt dışında bir ISS kullanıyorsanız ilgili yardım numaralarınız aramalısınız.

  Not: İnternet şifresinden kastını kullanıcı adı ve parolanız ise bu söylediklerim geçerlidir.

 210. orhan Yanıtla

  Sayın yetkili

  mevcut modem şifremi (örneğin 11111 ) değiştirmek istiyorum.(örneğin 22222) yapmak istiyorum ne yaptımsa değişmedi, ne yapabilirim ?

  Teşekkür edrim.

 211. Süleyman Yanıtla

  Merhabalar..
  Bende de TT’den aldığım P-660W-T1 serisi modem var 2-3 gün öncesine kadar sorunsuz kullanıyordum ancak telefon hattımda bir sorun çıktı ve bu sorunu hallettikten sonra modemde bir sorun çıktı DSL ışığı uzun süre yanıp sönüyor ara sıra sabit kalıp internete girebiliyor ancak bir süre sonra tekrar çıkıyor veya modem kapatılıp açtığında yeniden bağlanma sorunu yaşıyor. Servis sağlayıcısı geldi ancak bir sorunu yok dedi bu arada modem ayarlarını gerektiği gibi yapılandırdım.. Şimdiden teşekkürler..

 212. ahm3t YazarYanıtla

  @Süleyman
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  “Merhaba
  Yaşanılan problem hat problemidir. Ancak konuyla ilgili olarak birkaç test önerisinde bulanabilirsiz, bizlere modeminizin seri numarasını veya üzerindeki mevcut yazılımı iletebilir misiniz? Modeminizin yazılımını güncellemeniz gerekebilir. Ayrıca modemi başka bir telefon hattına bağlayıp üzerindeki dsl ışığının sabitlenmesini gözlemleyebilir misiniz? Yada başka bir modemle kendi hattınızda dsl sabitleniyor mu? Probleminizle daha yakından ilgilenebilmemiz için bizlere 0212 444 1 150 nolu ZyXEL iletişim hattımızdan ulaşabilirsiniz.”

 213. Mehmet Ali Yanıtla

  Zyxel P-660HW-T1 v2 marka/model bir modemim var ve interneti komşularla ortak kullanıyoruz.
  Kullanıcılara ip den bir yetkilendirme yaparak şu ip ye ait pc şu sitelere giremesin şeklinde bir ayar yapabiliyormuyuz. yoksa yasakladığımız siteleri ağdaki tüm pc ler için mi geçerli oluyor. ip ye yasaklama getirebiliyormuyuz ?

  Şimdiden Teşekkürler

 214. Serdar Yanıtla

  Zyxel P-660W-T1 kablosuz modemin içinden çıkan cd deki setup dosyasından modemi kurdum..Daha sonra zyxel.exe programına tıkladıktan sonra çıkan pencerede ağ adaptörleri aranıyor yazısının yanında yeşil tik olduktan sonra çıkan birden çok ağ adaptörü bulundu sekmesine tıklayıp wireless olanını seçiyorum ama bir kaç saniye içinde program kendi kendini sonlandırıyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim..

 215. ahm3t YazarYanıtla

  @furkan
  Merhaba;
  Web arayüzüne erişmek için Internet Explorer tarayıcısını kullanın. Bilgisayarınızın ethernet girişinin çalıştığından, kullandığınız kablonun çalıştığından emin olunuz. Ayrıca modem farklı bir bilgisayarda web arayüz kullanarak kurmayı deneyiniz. Eğer sonuç yine başarısız olursa modeminizde teknik bir arıza olması söz konusu. Bu durumda 0212 444 1 150 numaralı Zyxel İletişim hattını arayınız.

 216. ihsan Yanıtla

  Merhabalar [b]Chillout[/b] Arkadaşımızın Sorununa Benzer Bir Sorunda Bende Var.

  Bende LG R500 Leptop Var İşletim Sistemim Vista, Evimdeki Bağlantım ttnet 1024 Limitsiz Bağlantı ve ZyXEL P-600 Wriless Modemim Var Modeme Ağ Kablosu Takarak Bağlantı Sağladığımda Hiç Bir Problem Yok Yanlız Kablosuzdan Bağlandığımda Ara Ara Kesintiler Oluyor Bu Kesintiler 1 Veya 2 Saniye Sürüyor Sonra Tekrar Bağlantı Sağlanıyor.

  Aylı Leptopla İş Yerinden de Kablosuz Bağlantıyla İnternete Bağlanıyorum Orada Hiç Bir Problem Olmuyor Yani Ne Kesinti Oluyor Nede Başka Bir Şey. Dün Modemi Formatlayıp Ayarlarını Tekrar Yaptım belki İnternetten Gelen Bazı Veriler Yüzünden Modemde Sorun Olmuştur Diye. Ama Hiç Bir Düzelme Olmadı. Modemimin Bağlantı Ayarlarında Şöyle Bir Olay Var Acaba Bundan Kaynaklanan Bir Sorun Olabilirmi Resmini Aşağıya Ekliyorum.

  http://img526.imageshack.us/img526/7205/modemx.jpg

  Yardımlarını Bekliyorum Teşekkürler.

 217. ahm3t YazarYanıtla

  @ihsan
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Sayın …;

  Modeminizin üzrinde bulunan yazılımı bizlere iletebilirseniz size güncel yazılım hakkında bilgi vererek probleminizi çözebiliriz. Modem arayüzüne bağlandıktan sonra durum ekranında zynos yazılım versionu yazan kısımdan modem yazılımına ulaşabilirsiniz.

 218. ihsan Yanıtla

  cihaz Versiyonunu Az Önce Bu Başlık Altında Aldığım Bir Bilgiye Göre Şu Sürüme Güncelledim Sanırım En Son Yazılımda Bu Olmalı.

  P-660HW-T1 v2 3.40(AXD.3)D0 N/A 2009-12-29 1 MB Türkiye

  Ve Yukarıdaki Resimde Verdiğim Yeniden Onaylama Zamanlayıcısı ve Eylemsiz Zaman AŞımı Kısımları Ortadan Kayboldu İnşallah Bundan Sonra Daha Kesinti Yaşamıycam Bu Güncellemeden Sonra Tekrar Kesinti Yaşarsam Bu Başlık Altından Tekrar Size Ulaşmaya Çalışcam.

 219. tolgahan Yanıtla

  mrb bende ttnet aldığım zyxel p-660w-t1 v3 var bunda bir türlü port açamadım..yaptığım uygulamalar -ağ-nat -port yönlendirme-servis adı user define seçip kual kurulumu geçiş yapıp burda aktiv kutucuğunu işaretleyip servis adı paşlama portu bitiş portu sunucu ip adresini girdikten sonra uyguladedim her şey buraya kadar ok..çıkan ekranda da port açılmış gözüküyor ama açılmamış..nerde hata yapıyorum..

 220. ahm3t YazarYanıtla

  @tolgahan
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:
  Port yönlendirme işlemi yapıldıktan sonra Sol tarafta menülerde Güvenlik menüsünün altında güvenlik duvarına girerek sağ tarafta açılan sayfada Wan dan Lan ‘a kısmını izin vermesi gerekmektedir. Bu işlem modeme dışarıdan gelen istekleri içerdeki bir pc ye Firewall takılmadan geçmesine izin vermektedir. Firewall özelliğini açmadan işlem yapmak ister iseniz ek te bulunan dokümandan yararlanarak modeminizde firewall kuralı oluşturabilirsiniz.

  İlgili resim için tıklayın.

 221. ahmet Yanıtla

  merhaba. işyerinde Zyxel P-660HW-T1 v2 yi kullanıyoruz. benim isteğim kullanıcıların sadece bir veya birkaç tane ip adresine bağlanmaları ve internetin bloklanması. yani bizim kullandığımız bir program var. o program database bağlanmak için internete çıkış yapıyo ve bir ip ye ulaşması gerekiyo. ben istiyorumki o ip adresini modeme tanıtayım sadece o ip adresine bağlansınlar. başka bi adres için kullanıcılardan istek geldiğinde modem cevap vermesin. yani internete girmesinler. ama sadece o programı kullansınlar. diğer modemlerle böyle bişey beceremedik. inşallah bununla olur. teşekkürler

 222. ahm3t YazarYanıtla

  @ahmet
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:
  Bu uygulamayı modemin güvenlik bölümünden kural tanımlayarak yapabilirisiniz.80 portu internete çıkış amaçlı kullanılan bir porttur.80 portuna kural tanımlarsanız kullanıcıların internetini kısıtlayabilirisiniz.Öncelikle Lan-Wan’a kullanıcılara 80 portu ile ilgili bir kural oluşturup izinleri düşür seçeneğini seçip kullanıcıların internetini yasaklayabilirsiniz.Eğer internete çıkmasını istediğiniz kullanıcılar var ise bunlar içinde bir tane daha 80 portu ile ilgili kural oluşturup belirli IP’lere izin verebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz database programı içinde database programı’nın kullandığı portlar vardır.Bunlar içinde kural tanımlamaları yapabilirisiniz.Güvenlik duvarı ile ilgili kural tanımlama dokümanına ekten ulaşabilirsiniz.Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bizlere 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim hattından ulaşabilirsiniz.

  Ayrıca port yönlendirme hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki haberimizi okuyabilirsiniz.

  http://www.bilgisayar-destek.com/zyxel-adsl-modemlerde-port-yonlendirme-ve-firewall-kural-olusturma/

 223. Özlem Yanıtla

  Zyxel p-660W-tx serıes modem aldım. Cd’ den kurulumunu yaptım. Fakat bilgisayarı her açtığımda internete direk bağlanmıyor. Sağ alt köşede kablosuz ağlar var çıkıyor. Ordan girerek internete bağlanıyorum. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim

 224. ahm3t YazarYanıtla

  @Özlem

  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:
  Kablosuz olarak ZyXEL’in programından bağlanmayı çalışıyorsanız kablosuz ağınızı ZyXEL programına kaydetmeniz gerekiyor.Fakat windows’un kendi bağlantısından wireless olarak otomatik bağlanamıyorsanız işletim sisteminizle ilgili bir problem olabilir.Ayrıntılı bilgi için bizlere 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim hattından ulaşabileceğinizi bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

 225. ozan Yanıtla

  S.A Zyxel p-660W-tx serıes modem aldım.gerekli modem kablo islerini pc ye ayarladim direk internete baglaniyor sorunsuz su zyxeş kolay kurulum programinda sorunla karsilasiyorum sorun bu:ag adaptorunuz cevap vermiyor 1)zyxel cihaz acikmi 2)zyxel cihaniz ethernet kablosu ile bilgisayariniza bagli bunlari tektek cikarip yeninden taktim sorun gene devam ediyordu ve modemi kurulumunu sildim tekrar yukledim gene ayni sorunla karsi karsiyayim ne yapmam gerekebilir. emegi gecen herkeze tesk ediyorum saygilarimla

 226. ahm3t YazarYanıtla

  @ozan
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Merhaba;

  CD’den kurulumda pc tarafından modeme telnet ile bağlantı sağlanıp telnet aracılığıyla kurulum yapılmaktadır.Kullanılan işletim sisteminde telnet istemcisi kapalı ise “ZyXEL cihaz açıkmı, Ethernet Kartı bulunamadı vb.” gibi hatalar vermektedir.Bu hataları almamak için kullanılan işletim sisteminde telnet istemcisinin açık olduğundan emin olunması gerekmektedir.Ayrıca P-660W-TX serisi modemler ethernet modem oldukları için CD’den kurulum şart değildir.Web arayüzünden kurulumun yapılması yeterlidir.

 227. yiqit Yanıtla

  merhaba ben zyxel kablosuz modem kullanıyorum ama kablosuz olmuyor onu nasıl yapabilirim

 228. ahm3t YazarYanıtla

  @yiqit
  Merhaba;
  Sorunuzu biraz daha detaylı sorarsanız daha sağlıklı sonuçlara ulaşabiliriz. Ayrıca bir önceki soru sizinki ile benzer. Bu haber başlığı altında yer alan yorumların tamamını okursanız sorunuza cevap bulabilirsiniz.

 229. ozan Yanıtla

  @ahm3t selam tekradan soylediginiz yerleri baktim işletim sisteminde telnet istemcisinin açık olduğundan nasil emin olacagim ilgili yerleri gosterirseniz sevinirim windows xp kullaniyorum saygilarimla

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ozan;
   Windows XP işletim sistemi kullanıyorsanız. Telnet komutunu çalıştırınız. Başlat-Çalıştır-Gelen kutucuğa cmd yazıp enter tuşuna basınız. Siyah bir ekran karşınıza gelecek. Burada şu komutu verin.

   telnet (modemin bilgisayarınıza verdiği ip no) 192.168.2.1 gibi 80 yazıp enter tuşuna bastığınızda ekran siyah hale gelir ve sol üstte bir imleç yanıp sönüyorsa modeme telnet üzerinden bağlanmışsınız demektir.

 230. osman Yanıtla

  merhabalar
  ttnet tarafından verilen zyxell P-660W-T1 v3 model modem ile yaşadığım bağlantı sıkıntısını çözemedim. Sorun şu kablosuz bağlantı ACER Ferrari 5000 model notebookumda bağlantı sorunu yaşıyorum. bağlantı süresi 1 -2 saniye gibi bir süre. başka bilgisayar ile denedim onlarda herhangi bir sorun yok. Sorun benım bilgisayarımda mı dıye dusundum ve baska bır modemle kullandım benım bilgisayarımda da herhangi bır sorun yok fakat bu modem ile benım bilgisayarım bağlantı sorunu yaşıyor. modemin yazılımını güncelledim yine aynı sorun devam ediyor.

 231. ahm3t YazarYanıtla

  @osman
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Modeminiz üzerinde bulunan yazılımı bize iletebilirseniz size konuyla ilgili daha detaylı bilgi verebileceğimizi belirtir, iyi günler dileriz.

 232. fikriye akbaş Yanıtla

  modem ile ilgili sorunum var açılış yaparken http server çıkıyor google direk gelmiyor kurulum yaparmısınız

 233. fikriye akbaş Yanıtla

  tekrar kurulum yapamadım yardımcı olurmusunuz ve hattımıza giren var

 234. ahm3t YazarYanıtla

  @fikriye akbaş
  Merhaba;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:
  Müşterinize cihazını tekrar yapılandırması gerektiğini belirtiniz ve yazılım güncellemesi yapması gerektiğini belirtiniz. Sorununuzun devamı durumunda 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL İletişim hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

 235. betul Yanıtla

  merhaba,sorulup sorulmadıgından emin değilim yorumlar cok oldugu ıcın, zyxel p-660hw-t1 modemini kullanıyorum kablosuz ayarlarını yapmak için modemin ön yüzüne girdigimde modem modelinin altında +ağ +güvenlik +gelişmiş +bakım gibi sekmelerin hiç biri çıkmıyor bu yüzden kablosuz ağı etkinleştiremiyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 236. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba betul;

  Sorununuz buradan çözümlenecek bir konu gibi görünmemektedir. Bu yüzden 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL İletişim hattını arayarak durumu yetkili kişilere aktarmanız daha sağlıklı olacaktır.

 237. unknown Yanıtla

  büyük ihtimal şifreyi yanlış giriyosun..
  eğer daha önce şifre koymadıysan default şifresi 1234 tür eğer koyduysan o şifreyi bulman gerekiyor bulamıyorsan reset at ve 1234 olarak gir düzelicektir.

 238. ezgi Yanıtla

  merhaba modemimin şifresini değiştirmek için biraz internet ayarlarıyla oynadım galiba önce adres çubuğuna 192.168.1.1 yazdm sonra benden kullanıcı adı şifre istedi onlarıda girdim yine bi şifre istedi 1234 yazdm ve açılan ekranda sadece modem genel bilgileri kullanım bilgileri servis bilgileri falan yazıyor bir de sol üstte durum onun altında modemin model numarası yazıyor ekranda girebileceğim bir menü veya ayarlar falan yok ve bu modemle her internet sayfası açtığımda sadece bu sayfa çıkıyor bu sayfadan nasıl çıkıp normal internet sayfalarına girebilirim ve modemimin şifresini nasl değiştirebilirim biraz açık bir şekilde anlatıp yardımcı olursanız sevinirim teşekürler…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ezgi;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Bu durumda modemi resetlemeniz gerekiyor resetle ilgili işlemler aşağıda anlatılmaktadır.

   Hard Reset ile ilgili işlemler aşağıda anlatılmaktadır.

   RESETLEME

   1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
   2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük,içe gömük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
   3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
   4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
   5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
   6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
   7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

 239. muci Yanıtla

  zyxel P-660HW-T1_v2 modemin kablosuz ağ şifresini unuttum cd de yok nasıl düzeLtebiLirim bu durumu ?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba muci;
   Modeminize ethernet kablosu ile bağlanıp web arayüzüne girebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Kablosuz şifrelemeyi değiştirebilirsiniz. Tabi burada önemli olan web arayüz şifrenizide biliyor olmanız gerekmektedir.

 240. LEVENT Yanıtla

  zyxel P-660HW-T1_v2 modemin SISTEME GIRIS SIFRESINI UNUTTUM NE YAPABILIRIM LUTFEN YARDIN EDIN

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba LEVENT;
   Bu durumda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme ile ilgili bilgileri önceki yorumlara bakarak edinebilirsiniz.

 241. RocKhan Yanıtla

  bu modemde kitapdaki ayarların aynısını da yaptım buradakileri de denedim aten pek fark yok, ana makine hariç diğer cihazlar wireless dan bağlanamıyor sorun ne olabilir.

 242. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba RocKhan;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

  Sayın ;

  Öncelikle ekteki dökümandan yararlanarak modeminizin wireless ayarlarınızı kontrol ediniz. Daha sonra yaşamış olduğunuz sorunun bir çok çözüm yolu bulunmaktadır. Modemdeki şifreleme türünüz nedir? Ayrıca cihazınızın seri numarasını yada cihazınızın üzerinde yüklü olan yazılımı iletebilir misiniz? Sorununuzu cihazınızın yazılımını güncelleyerek çözümleyebilirsiniz.

  Belirttiğimiz işlemelerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa veya uygulamada problem yaşarsanız lütfen bize ulaşınız. Sizlere verimli bir servis sunabilmemiz için uygun zamanınızda ürünün çalıştığı ortamdaki, ürüne erişebilen bilgisayarınızın başındayken bizi aramanız çözüm süresini kısaltmaktadır. Bizi her zaman 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

  Eski Menü Kablosuz Ayar

  Yeni Menü Kablosuz Ayar

 243. orhan Yanıtla

  s.a. modemikurdum fakat kablolu bağlanıyorum ama kabloyu çıkartınca bağlantı gidiyor bu olay resetledikten sonra ortaya çıktı birtürlüdüzelmiyor kablosuzdan bağlanamıyorum sorun nedendir acaba

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba orhan;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

   Sayın;
   Modeminizin kurulumunu yaptıktan sonra bilgisayar tarafında etraftaki kablosuz ağları taratarak kendi modeminizin yaymış olduğu sinyalleri buluyorsunuz ve bağlanıyorsunuz. Kurulum yapıldıktan sonra bu işlemi gerçekleştirmezseniz modeminize kablosuz olarak bağlanamazsınız.

 244. volkan bas Yanıtla

  google chrome kurdum ve açarken zyxel P-660HW T1 v2 yapılandırma istiyor we şifre..nerden çıktı bu google kullanamıorm bu yüzden şifreyide kabul etmiyor..acil yardım

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Sayın ;

   Bahsetmiş olduğunuz sorun genelde modem TTNET tarafından ip alamadığı zaman hızlı kurulum için gelen ekrandır. Yinede modeminizle ilgili yaşadığınız problemin tam ve doğru olarak tespit edilmesi için sizinle birlikte sorunu ürün üzerinde incelememiz gerekmektedir. ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte modemin bağlı olduğu bilgisayarınızın yanındayken, 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. İletişim Hattımızı aramadan önce ürün kullanım kılavuzu ve ürünle birlikte verilen belgeleri ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmanız halinde destek sürenizin kısalabileceğini bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

 245. Burak Yanıtla

  ahm3t bey iyi günler , Ben Zyxel p-600 series bir modeme sahibim ve dün bir sorunlar karşılaştım.Modemi resleyince o sorunum düzeldi.Fakat şimdide laptopumdan Kablosuz ağa bağlanamıyorum.Başka bir kablosuz ağa bağlanmayı denedim ve oldu.Yani sorun benim modemimde.Güncelleştirmeyi kontrol ediyorum ve ürünümün son güncellikte oldugunu söylüyor.Tüm ayarların doğru oldugunu düsünüyorum fakat bir eksiklik var ki bağlanmıyor.Yardımcı olabilir misiniz?

 246. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Burak;
  Resetleme işleminden sonra modeminizi WEP veya WPA olarak şifrelediniz mi? Şifreleme yaptıysanız modeminizi kablosuz ağlarda arattığınız zaman görünüyor mu? Yanında anahtar şeklinde bir simge var mı? Öncelikle modeminizin kablosuz ağları arattığınızda görünür olduğundan emin olunuz.

 247. Burcu Yanıtla

  Mrb.bnmde bir sorunum var;kablosuz modem aldım, klavuzda ve cd’de anlatıldığı gibi kurdum fakat internet ışığı yanmıyor internete girmiyor.ne yapmam lazım kaç kere baştan kurdum günlerdir sürekli bununla uğraşıyorum lütfen yardım edin 🙁

 248. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Burcu;
  Modeminizi şifrelediniz mi acaba? DSL ışığı yani hat ışığı sabit olarak yanıyor mu?

 249. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Burcu;
  Size sorduğumuz sorulara yanıt vermediğiniz için sorun çözümüne devam edemedik. Bundan sonraki sorunlarınıza ltfen daha detaylı bilgiler veriniz. Sorunu anlayamadan sağlıklı cevaplar verebilmemiz imkansız.

 250. Burcu Yanıtla

  aman yardm etmesseniz etmeyin o kadar demişim yardım eder misiniz ltfen die! ben kendim hallettim zaten 😎

 251. fatih Yanıtla

  selam bir sorum var bu modemin anten kısmı sokulup daha buyuk db sahip bir anten takmak mumkunmudur birde nasıl sokerim asılsam gelirmi yoksa elimdemi kalır simdiden teskurler..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba fatih;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Sayın Ahmet Çalış;

   HW-T1 v2 adlı cihazın anteni sabittir ve değişimi mümkün olmamaktadır.Herhangi bir müdahale sonrası tarafımızdan onarımının mümkün olmadığını bilginize sunar iyi geceler dileriz.

 252. ahmet Yanıtla

  mrb zyxel marka modem var fakat cep telefolarından internete bağlanılmıyor sadece bilgisayarlar yararlanabiliyor bu modemde ne gibi eksiklikler olabilir.şimdiden yardımlarınız için tşkler

 253. umur Yanıtla

  merhaba,

  zyxel p-660hw-t1 modem sahibiyim. uzaktan bağlantıya şifre koydum. çünkü uzaktan benim onayım olmadan modeme kimse bağlanmasın ama koyduğum şifreyi değiştirmek istiyorum ama nasıl değiştireceğim. unuttum. yardımınız için şimdiden teşekkürler. hemen cevaplarsanız sevinirim. çünkü bir daha bu siteye giremiyebilir.

 254. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba umur;
  Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

  Sayın ahm3t;

  Modem şifrenizi değiştirmeniz için öncelikle cihazınızın arayüzüne ulaşmanız gerekiyor.Cihazınızın arayüzüne ulaştığınızda sol tarafta bakım nemüsü altında sistem başlığına tıklamanız gerekmektedir.Sistem bölümüne ulaştığınızda açılan sayfanın orta bölümünde Admin şifre bölümü bulunmaktadır.Bu bölüme eski şifrenizi daha sonra yeni şifrenizi girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 255. Taner AKKOÇ Yanıtla

  Merhaba

  Zyxel P-660HW-T1-v3 2. bir kablosuz modemim var. aynı apartmanda ortak kullandığımız wireless e sinyal yükseltici olarak kullanabilirmiyim? Eğer kullanabiliyorsam bana ayarları ile ilgili mail gönderebilirmisiniz?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Taner AKKOÇ;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Sayın Ahmet Çalış;

   Modeminizi internete bağlandığınız modeme bağlayarak access point olarak kullanabilirisiniz.Aşağıdaki adımları takip ederek işlemleri modem arayüzünde uygulayabilirsiniz.

   Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınız brige moda alıp kullanablirsiniz.

   Öncelikle 192.168.1.1 ile modem arayüzüne bağlantı kurunuz.

   Ağ—geniş alan ağı—mod(brige)(köprü)—uygula

   Ağ—yerel alan ağı—dhcp setup(kurulumu)—dhcp(kapalı)(hiçbiri)—uygula

   Modeme telnetten ulaşmak için Başlat/Çalıştır kısmına ”telnet 192.168.1.1”(modem ip) yazıp enter’a basın.Modemin şifresini girip (menü kısmı açılırsa 24 enter 8 enter yapıp komut satırına düşün) komut satırına düşün ve aşağıdaki komutları kullanarak erişim ayarlarını yapınız.

   Sys general load

   Sys general bridge on

   Sys general save

   Belirttiğimiz işlemelerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa veya uygulamada problem yaşarsanız lütfen bize ulaşınız. Sizlere verimli bir servis sunabilmemiz için uygun zamanınızda ürünün çalıştığı ortamdaki, ürüne erişebilen bilgisayarınızın başındayken bizi aramanız çözüm süresini kısaltmaktadır. Bizi her zaman 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 256. ibrahim Yanıtla

  Zyxel P-660HW-T1-v3 bir kablosuz modemim war… Fakat wireless kullanamıyorum çünkü benden aygıt iyelik parolası sormakta we kutunun arkasında ne kadar sayı warsa denedem ama olmadı… Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz..?

 257. Emre Yanıtla

  merhaba
  ZYXEL PRESTIGE 660W 54MBPS KABLOSUZ 1 PORT ADSL2+ MODEME SAHİBİM.
  wireless için ayarları yaptım şifremi oluşturdum. internete girdikten 2 gün sonraa wireless tan baglanamıyorum . tekrardan modemden bilgisayarıma kablo ile baglanıp ayar yapmam gerekiyor.

  acaba wireless ayarlarında 2 gün içindir falan gibi bir yermi var bunu sormak istiyorum .lütfen yardımcı olurmusunuz?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emre;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

   Sayın …,

   Modemimizde gün bazlı wlan ayarlarının silinmesi ile ilgili bir kısıtlama yoktur, modeminize kablosuz bağlanamadığınız zaman kablo ile bağlandığınızda ayarlar silinmiş mi gözüküyor? birde modeminizin tam modeli yada seri numarasını verirseniz güncel yazılım yüklemenizi önerebiliriz.

 258. özlem Yanıtla

  p 660 t1 zyxel 1 port modem sorun

  evde 2 laptop var..
  internet bağlantımız elektrik hattı üzerinden..(yani 1 port kirişi internet bağlantısında kullanılıyor)
  biz ağa wireless bağlancaz… fakat bir türlü hallolmadı… ağ güvenliği şifresi hatası veya başka hatalar oluyor… acil…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Özlem;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

   Sayın …;

   Modeminizle ilgili yaşadığınız problemin tam ve doğru olarak tespit edilmesi için sizinle birlikte sorunu ürün üzerinde incelememiz gerekmektedir. ADSL hattınıza ait kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte modemin bağlı olduğu bilgisayarınızın yanındayken, 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. İletişim Hattımızı aramadan önce ürün kullanım kılavuzu ve ürünle birlikte verilen belgeleri ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmanız halinde destek sürenizin kısalabileceğini bilgilerinize sunar, iyi hafta sonları dileriz.

 259. recep Yanıtla

  ıyı gunler 660w-tx modem aldım modem kuruldu fakat kablosuz ınternete gıremıyorum. sadece kablolu olarak gırebılıyorum bunu nasıl halledebılrıım.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba recep;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Merhaba;

   Modeminizin wireless ayarlarını ekte gönderdiğim dokümandan yararlanarak yapılandırabilirsiniz.
   Belirttiğimiz işlemelerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa veya uygulamada problem yaşarsanız lütfen bize ulaşınız. Sizlere verimli bir servis sunabilmemiz için uygun zamanınızda ürünün çalıştığı ortamda, bilgisayarınızın başındayken bizi aramanız çözüm süresini kısaltmaktadır. 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına her zaman ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

   Ek: http://www.bilgisayar-destek.com/teknik/adslmodemkurulum/kablosuzag.doc

 260. esat Yanıtla

  modemin power ışığı ilk yanıp sönüyor sonra yanmıyor ethernet yanıyor acaba nasıl düzeltirim ❓

 261. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba esat;
  Peki bu yanıp sönme esnasında internetiniz kesiliyor mu? Eğer kesilme olmuyorsa power lambasında sorun var demektir. Eğer power gittiği zaman internet kesiliyorsa eğer adaptörünüz arızalı olabilir, modeminizde bir arıza olabilir. Bu durumda 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattını arayınız.

 262. Şahin Yanıtla

  Merhaba öncelikle sabırla verdiğiniz cevaplar takdire şayan… Benim sorunum şudur. Zyxel 660hw kablosuz modemim var. playstation 3 den bağanıp online oyun oynamaya çalışırken hep firewall port hatası veriyodu. bende 192.168.1.1 web arayüzünden ayarlamaz için girdim. ancak sol tarafta bi menü yok.. Sadece “durum” sekmesi ve “660hw-t1-v2” yazısı var.. altında menü açılmıyor bu yüzden değişiklik yapamıyorum.. Modemi fabrika ayarlarına resetledim yine aynı olmasının yanında bu sefer de ttnet kullanıcı adı ve şifremi kabul etmiyor.. Yardımcı olurmusunuz.. bu yan menüyü nasıl açıcam?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Şahin;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Sayın …,

   Modeminizin menülerinin gelmemesi şifreyi girmeyerek karşınıza çıkan şifre ekranındaki noktaları kayıtlı şifre zannedilerek giriş yapılmasıdır. Modemi resetledikten sonra karşınıza çıkan şifre ekranındaki noktaları silerek şifreyi klavyeden girmeniz durumunda modem arayuz ekranına erişebilirsiniz.

 263. ozan Yanıtla

  ahmet bey iyi akşamlar bende Zyxel P-660HW-T1 aldım fakat bilgisayarımda cd sürücüsü yok modemi nasıl tanıtabilir internete bağlanabilirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ozan;
   CD içeriğine gerek kalmadan modeminizi web arayüz kullanarak kurabilirsiniz. Kurulumu yapmak için sitemizdeki Zyxel modem kurulum makalelerini detaylı incelemeniz ve yapılan yorumları okumanız yeterlidir.

 264. Serdar Yanıtla

  Merhabalar

  Ahmet bey benim sorunum şu ZyXel P-660HW T1 v2 modemim var bu modeme nedense laptopumdan kablosuz bağlantı üzerinden modemin web arayüzüne ulaşamıyorum ancak kablo ile bağlandışımda böyle bir sorun olmuyor ne yaptımsa işin içinden çıkamadım laptop işletim sistemim Win7 64bit internete bağlanmada sorunum yok.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Serdar;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Merhaba;

   Sorun ile ilgili 2 bilgisayardada aynı anda arayüzün açık olmamasına dikkat edilmeli. Cihazın arayüzünden çıkarken direkt browser in kapatılmaması çıkış butonuna tıklayarak çıkılması gerekmektedir. Bunların dışında ara yüze erişemeyen cihazın browserindada sorun olabilir başka bir browser ile denenmesi veya sorun yaşanan pc ye kablo ile bağlanarak arayüze erişmek test edilmelidir.

   Belirttiğimiz işlemelerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa veya uygulamada problem yaşarsanız lütfen bize ulaşınız. Sizlere verimli bir servis sunabilmemiz için uygun zamanınızda ürünün çalıştığı ortamda, bilgisayarınızın başındayken bizi aramanız çözüm süresini kısaltmaktadır 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına her zaman ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 265. ferit Yanıtla

  merhaba ben zyxel p-660hn-f12 kablosuz modem aldım bu modem 300 mbps yazıyor ben airtes 125 cihaz takdım ama bilgisayar 54 mbps görüyor bu 300 hız sadece bilgisayardan bilgisayara bilgi aktatma hızımı internet için degilmi beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ferit;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Merhaba;

   300 mbps bilgisayar ile modem arasındaki veri transfer hızıdır. Modeminiz 300 mbps lik yayın yapar fakat alıcı cihazınız 54 mbps lik sinyal alıyor olabilir eğer wireless adaptörünüzü laptopunuzdan kullanıyorsanız laptopunuzun wlan kartının devre dışı olduğuna emin olun. Bunun dışında modeminiz ile bilgisayar arasında mesefe, duvar ve diğer kablosuz sinyallerin yaratacağı engellerden dolayı sinyal kaliteniz zayıflıyor ve veri hızını 54 mbps görüyor olabilirsiniz.

   Belirttiğimiz işlemelerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa veya uygulamada problem yaşarsanız lütfen bize ulaşınız. Sizlere verimli bir servis sunabilmemiz için uygun zamanınızda ürünün çalıştığı ortamda, bilgisayarınızın başındayken bizi aramanız çözüm süresini kısaltmaktadır 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına her zaman ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 266. Serdar Yanıtla

  Ahmet Bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

  Ancak söylenmiş olan herşeyi yapmıştım FF3.6, Chrome, Opera 10.6x ve IE9 Beta sistemimde kurulu ancak hiçbirinden girilmiyor kablo ile modeme bağlandığımda sorun yok ozaman web arayüzüne erişebiliyorum bunu zaten belirtmiştim sadece wireles üzerinden bağlandığımda web arayüzüne giremiyorum sanırım ZyXel ile direkt görüşmek gerek sanırım ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba Serdar;
   Bu durumda yapılacak en mantıklı şey Zyxel müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Yalnız durum hayli enteresan:). Çözümü bulduğunuzda bizimle paylaşırsanız sevinirim.

 267. osman ermiş Yanıtla

  P-660W-T1 v2 model modem sahibiyim cep telefonun wirefire dan bağlantısı yapmak ıstedıgımde hata verıyor acaba ne yapmalıyım yardım cı olurmusunuz ,teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba osman ermiş;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Sayın ;
   Cep telefonu ile bağlantı ayarlarını ekteki dökümandan yararlanarak yapılandırıp test eder misiniz? ayrıca modem üzerindeki yazılımın en güncel yazılım olması gerekmektedir bizlere yazılımı mail yolu ile ulaştırmanız durumunda güncel yazılımı yükleyerek bağlantınızı test edebilirsiniz.

   Adım 1
   Adım 2

 268. Selçuk Oğuz Yanıtla

  Bu modemi kullanıyorum. P-660HW-T1 v3. Performansından gayet memnunum. Fakat birşey yapmak istiyorum beceremiyorum.
  iki tane bilgisayarım var.dizüstü ve masaüstü. 8mbiit bağlantı hızımın, dizüstü bilgisayarıma 100kb, masaüstü bilgisayarıma 700kb hız paylaştırmak istiyorum. Bu modem ile mümkünmü acaba?

 269. Kürşat Yanıtla

  merhaba Ahmet bey ZyXel P-660HW T1 v2 modemim var ve ne yazık ki sürücüsünü kaybettik , sizden ricam modemin en güncel sürücüsünü bizlerle paylaşmanız ; ilginiz için teşekkürler..

 270. rıdvan gökkurt Yanıtla

  zyxel 24 saat yardım telefonlarını aramayıns akın bu kadar ilgisizlik olamaz 20 dakika bekledim ve hala baglanmadı tamamen bunlar hatta bekletip para kazanma derdindeler yazık cok yazık

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba rıdvan gökkurt;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Merhaba;

   TTNET’in yapmış olduğu alt yapı güncellemelerinden dolayı çağrı merkezimizde anlık yoğunluklar olabilmektedir.Santralimizde 4 dk bekleyen müşterimize operatör tarafından hatlarımızın yoğun olduğunu ve yaşamış olduğu problem ile iletişim bilgilerini bildirmesi durumunda en geç 24 saat içerisinden dönüş yapılacağı bilgisi verilmektedir ve bu tür yoğunlukları azaltmak için gerekli çalışmalar devam etmektedir.

 271. rafet Yanıtla

  Sonunda sorunumu çözen bir site ile tanıştım. Yararlı bilgiler için teşekkürler.

 272. orhan Yanıtla

  selam,

  ahmet bey, bende linksys wag54g ve zyxel p-6600w-t1-v3 2 adet modem var. halihazırda linksys modemi kullanmaktayım. modemlerin wireless özelliğini kullanarak, üst katta bulunan 2 bilgisayarı, zyxel in yardımıyla kablosuz olarak linksys e bağlamak istiyorum. bu mümkün müdür? mümkünse ayarlarımı nasıl yapmalıyım?

  teşekkürler

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba orhan;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

   Merhaba;

   Linksys modem ile P-660HW-T1 v3 kablosuz olarak birbirleriyle haberleşemez.Sadece Linksys modem ile P-660HW-T1 v3 arasına ethernet kablo ile bağlantı kurulursa bu şekilde haberleşme sağlanabilinir. Bu şekilde haberleşme sağlamak için öncelikle P-660HW-T1 v3 ün arayüzüne girip sol taraftaki menülerden Ağ>Geniş Alan Ağı bölümünden Mod kısmını Köprü yapıp ayarları kaydediniz.Daha sonra yine sol tarafta Ağ>Yerel Alan Ağı bölümünden DHCP Kurulumu Menüsüne gelip DHCP’yi Hiçbiri konumuna getirip ayarları kaydediniz.Son olarak Ağ>Kablosuz Ağ Bölümünden ürününüzün wireless ayarlarını yapılandırıp ayarlarınızı kaydediniz.

 273. engin Yanıtla

  merhaba bende zyxel P-660W-T1 v2 modem var modemin kurulumunu yaptım fakat kablosuz baglantı yaptıgımda sonuç tam bir fiyasko 4mbit internetim var ama kablosuz baglandıgımda dizüstü ile siteleri 2 dk gibi bir sürede açıyo speed test yaptıgımda aldıgım sonuç 130 ila 350 arasında download 260 ila 450 arasında da upload veriyo bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba modem için son güncellemeleri yaptım fakat hiçbir değişiklik olmadı

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba engin;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap;

   Sayın Çalış;

   Bu problemi yaşayan müşterimizi 0212 444 11 50 nolu ZyXEL iletişim hattımıza yönlendirebileceğinizi bilgilerinize sunar iyi günler dileriz.

 274. yağız Yanıtla

  slm
  öncelikle bu kadar doğru bilgi veren ve paylaşan başka bir site bulamadım cok tşk.
  ZYXEL P-660HW-T1 v2 modemim var 1laptop 2 masaüstü pc ile internet bağlantısı wirless üzerinden yapmaktayım. 3 pc de internete girdiğinde sıksık kendini kilitlemekte (kırmızı ışık dahil tüm ışıklar) modeme reset atmak zorunda kalıyoruz. daha önceden masaüstü pcler ethernet kartı ile bağlıydı sorun yoktu. yardımlarınız bekliyorum

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba yağız;
   Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederim.
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Aşağıdaki linkte yer firmware güncellemesine göre modeminizi güncelleyiniz.
   http://www.bilgisayar-destek.com/zyxel-p-660hw-t1-modemlerde-firmware-guncelleme/

   Haberin altında sizin kullandığınız modem versiyonuna ait .BIN dosyası mevcuttur. Sorunlarınız güncellemelerden sonra da düzelmezse aşağıdaki işlemleri yapınız.

   Belirttiğimiz işlemelerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa veya uygulamada problem yaşarsanız lütfen bize ulaşınız. Sizlere verimli bir servis sunabilmemiz için uygun zamanınızda ürünün çalıştığı ortamda, bilgisayarınızın başındayken bizi aramanız çözüm süresini kısaltmaktadır. 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattına her zaman ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 275. Alper Balibey Yanıtla

  Zyxel P-660hw-T1 v2 model modemim var.netbookumda modemi resetledikten sonra kurulum sorunu yaşıyorum bir şekilde şifre hata sayfasına yönleniyorum ama girdiğim şifre ve kullanıcı adıda doğru.eski kablolu modemimi taktığımda internete bağlanıyor.zyxel software’i indirdim ancak windows 7 de hata veriyor.acaba windows 7 için bir güncelleme düşünülüyor mu?ya da ne yapabilirim bu problemi çözmek için? teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Alper Balibey;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Merhaba Ahmet Bey;

   Modemlerimiz Windows 7 işletim sisteminde modem arayüz kurulumundan yapılandırılarak sorunuz çalışmaktadır. CD ye gerek duymaksızın ekteki dokumanlardan yararlanarak cihazınızın kurulum ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

   RESETLEME İŞLEMİ
   Modeminizi aşağıda anlatıldığı gibi resetleyerek ek’te göndermiş olduğumuz dökümandaki ayarları yapılandırınız. Modeminizi resetlediğinizde modeminizin tüm ayarları sıfırlanır. Bu nedenle servis sağlayıcı kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri bilmiyor iseniz modem resetlemeden önce servis sağlayıcınızdan temin ediniz.

   Resetleme işlemi sırasıyla şöyledir:

   1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
   2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
   3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
   4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
   5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
   6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
   7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

   Not : Resetleme işleminin gerçekleşmesi için 1. ve 4 seçenekler yapılırken elimizin reset düğmesinden çekilmemesi gerekmektedir, aksi taktirde resetleme işlemi gerçekleşmez.

   Kurulum Anlatımı Word Formatında indir

 276. yağız Yanıtla

  Ahm3t bey verdiginiz linkten güncellemeleri indirdim ve kurulumu yaptım ama değişen hiç birşey olmadı. son çare kaldı modemi değiştirmek. Hata etmişim sanırım ZYXEL almakla. yinede çok saolun. ilginiz ve alakanız için. kolaygele

  • ahm3t YazarYanıtla

   yağız merhaba;
   Bence acele etmeyin ben sorununuzu tekrar ZyXEL yetkililerine aktaracağım. Geri dönüşü lütfen bekleyiniz.
   İletişim bilgilerinizi aşağıdaki mail adresine göndermenizi rica ederim.

   admin @ bilgisayar-destek . com

 277. Serdar Yanıtla

  Merhaba

  Daha önce bir problem ile ilgili yazmıştım çözerseniz yazın demiştiniz sorun çözüldü ama kendi kendine 🙂 modem arızalandı servise gitti servis çalışıyo diye geri gönderdi ve ilginç şekilde çalıştı ve wireles üzerinden giremediğim modem yönetim sayfasına artık giriyorum albuki daha önce defalarca fabrika ayarlarına döndürüp denemiştim neyse sorun çözüldü muhtemelen firmware ile ilgili bir sorundu çünkü arızada flash arızası gibiydi bir şekilde kendine geldi modem :).

  • ahm3t YazarYanıtla

   behsat merhaba;
   Makalemizi ve yorumları okuyarak kurulumu rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer kurulum esnasında sorunlar yaşıyorsanız bunları detaylı olarak bildirirseniz daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarabiliriz.

 278. EDA Yanıtla

  Zyxel P-660HW-T1 v modemin bize verdiği ip sabitlemek istiyorum ama bir turlu basaramadım modem kapanıp açıldıgında bana baska ip adresi veriyor sistemde toplam 6 PC var.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba EDA;
   Zyxel yetkilisinden gelen cevap:

   Sayın ahm3t ,

   İstedğiniz menüye arayüze giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menülerden önce “Ağ”a tıklayıp altında “Yerel Alan Ağı” bölümüne giriş yapınız. Üstte bulunan sekmelerden “İstemci Listesi”ne giriş yapın. Orda göreceğiniz cihazların mac adresleri routerinizden aldığı ipleri göstermektedir. Rezerv butonunu kullanarak istenilen mac adrese o ip adreslerini rezerv edeceğini bilginize sunar, iyi günler dileriz.

 279. süleyman Yanıtla

  wep tabanlı yapılandırıcıya girdiğimde sağ tarafdaki menüden hiç bir seçeneğe ulaşmıyorum tıkladığımda hiçbir şey açılmıyor yukarıda durum var ona basdığımda sayfa yenilenmiş gibi oluyo hiç bir değişiklik yok ne yapmalıyım ?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba süleyman;
   Modeminizin web arayüzüne Internet Explorer kullanarak girmeyi deneyiniz. Ayrıca web geçmişini temizlemeniz faydalı olacaktır.

 280. Sezer ÇInar Yanıtla

  Bende ıpye girerken sadece menü seçenek kısmında şu yazı yazıyor P-660HW-T1 v2
  yani diğer menülerde seçenek hakkım kalmıyor ve wirelessin şifresi değiştirmeliyim bana yardım edebilirmisinz menüler gözükmediği için bişey yapamıyorum :S

 281. cihat Yanıtla

  merhaba. bu model modemimin şifresini ve kullanıcı adını nasıl değiştirebilirim?

 282. Gülşah Yanıtla

  zyzel ağ adımı değiştiremiyorum tarayıcıya ip adresimi girdikten sonra şifre istiyor girdiğim şifreyi kabul etmiyor yanlış şifremi giriyorum acaba yardımcı olurmusunuz ağ adımı değiştiremiyorum

 283. Gülşah Yanıtla

  zyzel kablosuz ağ adımı değiştiremiyorum tarayıcıya ip adresimi girdikten sonra şifre istiyor şifremi giriyorum kabul etmiyor yanlış olan nedir ?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gülşah,
   Modeminizin kitapçığında bu şifre mevcuttur. Şifre 1234 tür. Eğer bu şifre ile açılmıyorsa değişmiştir. Bu durumda modeme reset atmaktan başka çareniz yok maalesef

 284. aycan Yanıtla

  usta 192.168.1.1 ile arayüze giriyorum fakat “””1234″””” olan şifreyle giriş yapamıyorum .modemi resetledim ama değişen bişey yok .sorun ne olabilir.baska arayüz şifresi varmıdır…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba aycan,
   Bildiğim başka bir şifre yok. Yüksek ihtimal modeme Reset atamamış olabilirsiniz.

 285. mehmet Yanıtla

  mrb ahmet bey P-600HW-T1 v2 model modeme yazılım yüklerken işlem uzun sürdüğü için yükleme işlemi tamamlanmadan modemi kapattım. açmaya çalıştım fakat başaramadım restleme işlemini yaptım elektriğini 30 dk kesip tekrar resetledim olmadı ve şu an cihaza ulaşamıyorun. teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba mehmet,
   Sorunuz Zyxel yetkilisine iletilmiştir.

   Zyxel Yetkilisinden gelen cevap:

   “Değerli Müşterimiz;

   Modeminizle ilgili yaşadığınız sorunu tam olarak tespit edilmesi için yapacağımız yönlendirmelerle, ürün üzerinde sizinle birlikte inceleme yapılması gerekmektedir. Uygun bir zamanınızda ürünün çalıştığı ortamdan, 7 gün 24 saat hizmet veren 444 1 150 numaralı ZyXEL iletişim Hattı’na ulaşarak teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

   Belirtilen sorunların çoğu ZyXEL İletişim Hattı’ndan verilen telefon desteğiyle çözülebilmektedir. Teknik destek uzmanlarımız tarafından yaşadığınız problemin detaylı olarak incelenmesinden sonra durumun telefonda giderilemeyeceğine karar verilmesi halinde arıza kaydınızın oluşturulup ürününüz, teknik servisimize anlaşmalı kargo firmamız aracılığıyla hiçbir ücret talep edilmeden ulaştırılacaktır.

   İyi akşamlar dileriz.”

 286. Melike Yanıtla

  Kullandığım zyxel 660hw t1 v2 modemimi resetledim. Daha once resetledigimde masaüstü bilgisayarim vardi onu kullaniyordum. Suan laptop kullaniyorum toshiba satellite marka. Web arayuzune girmeye calisiyorum fakat sifre 1234 girdikten sonra yeni şifre ekrani gelmiyor bunun yerine durum ekrani goruntuleniyor. Kullanim kilavuzuna baktigimda “not:sifrenizi klavyeden girmezseniz modemin web arayuzu acilmayip sadece durum ekrani goruntulenecektir.” Yazdigini gordum. Yani eger benim bilgisayarimin klavyesini algilamiyorsa nasil girecegim ki?? Girebilmek icin kullanim kılavuzundaki ornek resimde adres satirinda yazan http://192.168.1.1/passWarning.html kismini sifreyi yazip durum ekranina girdikten sonra bu satiri yazip enterladim fakat kabul etmedi. This object on the p660hw t1 v2 is protected yazdi maalesef

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Melike,
   Web arayüzüne IE tarayıcı kullanarak erişim sağmayaı deneyin. Ayrıca gelen durum ekranının ekran görüntüsünü gönderebilir misiniz.

 287. Geri bildirim: Camfrog Windows 7 Ses Ayarları Resimli Anlatım Camfrog | Camfrog

 288. Geri bildirim: Camfrog Ses Ayarları Resimli Anlatım Xp Camfrog | Camfrog

 289. tuncay Yanıtla

  merhaba P-1202-T10B modemim var laptop ve telefon ile kablosuz bağlanabiliyorum.fakat masa üstü windoes xp bilgisayarıma ethernet kablosu çektim ilk başta bağlantıda ünlem işareti vardı tcıp ayarlarından 192.168.1.33—255.255.255.0—192.168.1.1 yaptım ünlem işareti kalktı düzelmiş gözüküyor fakat genede sayfa açmıyor…yapabileceğim başka bir şey varmı,saygılar

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba tuncay,
   Öncelikle masaüstü bilgisayarınızda LAN ayarlarından otomatik IP alacak şekilde yapılandırmanızı yapın. Modem-Bilgisayar bağlantısını yaptıktan sonra başlat-cmd-enter-ipconfig-enter tuşuna basıp bilgisayarın hangi IP numarasını aldığını kontrol edin. Eğer modemden bir IP almamış ise modemde mac filtreleme olabilir kontrol edin. Eğer tek port ethernet varsa bu portta bir arıza olma ihtimali var. Son olarak bu bilgisayardan kablolu olarak başka modeme bağlantı yapılabiliyor mu? Bazen ethernet sürücüsü aygıy yöneticisinde yüklü olarak gözüktüğü halde sağlıklı çalışmayabilir. Ethernet kartınıza ait güncel ve doğru sürücünün yüklendiğinden emin olunuz.

 290. Zafer apkin Yanıtla

  Mrb.
  zyxel p-660HW-T1 v2 ile çevreden gelen kablosuz bir ağa nasıl bağlanırım? Ağın şifresi mevcut.20m yakinimda.hatta wifi yayını yapan modemde aynı marka.yayın cep telefonu ile tek dis aliniyor.bendeki modemi cama koyarsak güc 3dise kadar cıkacak.gucu boylece artirip ethernet cikislardan pcye baglamak istiyorum.lutfen yardim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Zafer apkin,
   Cihazınızı repeater konumuna getiriniz. Ardından ilgili menülerden ilerleyerek hangi ağı tekrarlamak istediğinizi seçmelisiniz. Elinizde bulunan şifreyi sinyal aldığınız ağı seçip girdiğiniz takdirde evinizde bulunan modem sinyal aldığınız modemin kapsama alanını bir miktar daha öteye atacaktır. Detayları modeminizin menüsünü ezbere bilmediğimden dolayı aktarmam maalesef mümkün değil.

 291. Gökay Yanıtla

  Ahmet bey zyxel p-660w-t1 v3_IPv6 kullanıyorum arayüz şifremi değiştirmeden önce hem bilgisayarımdan hem de tabletimden 192.168.1.1 e girebiliyordum fakat tabletimden şifre değişince artık sadece tabletten girebiliyorum ama ben her ikisinden de girmek istiyorum ne yapabilirim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gökay,
   Öncelikle bilgisayarınızın modemden IP aldığını aemin olunuz. Daha sonra webarayüze girmek için “İnternet Explorer” tarayıcısını kullanın. Modeminizin arayüzüne girdikten sonra login kısmında otomatik tamamlamalar gelirse bunları silip baştan giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir