ZyXEL’in sunduğu Yeni Nesil UTM Firewall Ürün Serisi İle Ağ Güvenliğinizi Artırın!

ZyXEL-usg

BYOD ve bulut bazlı uygulamaların BT dünyasında hız kazanmasıyla ve internetteki saldırıların artış göstermesiyle birlikte; sağlam, zengin özelliklere sahip ve yönetilmesi kolay koruma sistemleri, işletmeler için hayati önem taşımaya başladı. ZyXEL’in yeni NGFW (Next Generation Firewall) Serisi, bu tehditler için son derece kapsamlı bir koruma sağlıyor. Yeni seri, kurumlara gigabit hızında işlem gücü, sofistike malware koruması ve akıllı uygulama kontrolü sunuyor.

ZyXEL, optimum ağ performansı sunarken bir yandan da derinlemesine ve sofistike bir malware koruması ve sosyal ağ kontrolü sağlayan yüksek performanslı yeni nesil Firewall ailesinin en yeni üyeleri USG (Tümleşik Güvenlik Ağ Geçitleri) ürünlerini piyasaya sundu. Gelişmiş Seri, (USG 110, USG210 ve USG310) küçük ve orta ölçekli firmalar için güvenliğe ve her zaman online kalmaya yönelik spesifik özellikler sunuyor. Performans Serisi ise (USG40, USG40W, USG60 ve USG60W) küçük işletmelerin yanında şube birimleri ve perakende satış noktaları için tam anlamıyla entegre güvenlik çözümleri sağlıyor. Büyük ölçekli firmalar için geliştirilen Extreme Serisi modellerin, (USG1100 ve USG1900) ise 2014 üçüncü çeyreğinde piyasa sunulması planlanıyor.

Yeni nesil Firewall ailesi, kapsamlı bir koruma sağlıyor

BYOD (Kendi Cihazını Getir) ve bulut bazlı uygulamaların BT dünyasında hız kazanmasıyla ve internet saldırılarının artış göstermesiyle birlikte; sağlam, zengin özelliklere sahip ve yönetilmesi kolay koruma sistemleri de her işletme için hayati önem taşımaya başladı. ZyXEL’in yeni NGFW serisi de günümüzdeki ve gelecekteki tehditler için son derece kapsamlı bir koruma sağlayarak bu ihtiyacı gideriyor.

Maliyet avantajı sağlayan ürünlerin yönetimi ve kurulumu son derece kolay

“Yeni nesil Firewall ürünlerimiz, sundukları çözümlerle sadece kurumlar için değer yaratmakla kalmıyor, KOBİ’ler için elzem ürünler olarak kanal partnerlerimiz için de yeni bir gelir akışı yaratıyor” diyen ZyXEL Türkiye Kurumsal Ürünler ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal, gün geçtikçe artan ve kendini yenileyen tehditler karşısında en güncel ve güçlü ağ güvenlik çözümleri ile ZyXEL olarak firmaların yanında yer aldıklarını belirtiyor. Erünsal, “Yeni USG serimiz sundukları bir dizi özelliğin yanında, gizli maliyet içermeyen agresif bir fiyatlandırmaya da sahip. Bu seri, hem yeni hem de tekrarlayan lisans satışlarımızda, geliştirilmiş bir servis yönetimi sunmasının yanında, yönetimi ve kurulumu kolay ürünler olarak öne çıkıyor. Bu sayede yeni ürünlerimiz, tamamıyla uyumlu ve aynı işletim sistemini kullanan iletişim çözümleri sağlayıcısı olarak kanal ortaklarımızı tek satış noktası haline getiriyor.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Sosyal ağ kontrolü ile çalışan verimliliği artıyor

ZyXEL’in yeni USG Serisi günümüzde kurumların yüzleşmek zorunda kaldıkları karmaşık güvenlik sorunlarına çözümler getiriyor. USG’lerde Kaspkersky gibi sektörün lider teknoloji partnerlerinin geliştirdiği derinlemesine ve sofistike lisans hizmeti çözümleri ile birlikte, yeni nesil uygulama zekası ve optimizasyon teknolojisiyle donatılmış sosyal ağ kontrolü yer alıyor. ZyXEL’in NGFW ürünleri; internet tehditleri, spam ve sosyal ağ sitelerinden kaynaklanan üretkenlik düşüşlerinin önüne geçiyor ve çalışan verimliliğinin artırılmasında yardımcı oluyor.

Sınıfının lideri olan seri, yüksek hız ile güvenilirliği bir araya getiriyor

Ürünlerdeki entegre WLAN yönetim fonksiyonu, CAPWAP (Kablosuz Erişim Noktası Kontrolü ve Takibi) teknolojisini destekliyor ve ağ üzerindeki Wi-Fi Erişim Noktası’nda merkezi erişim doğrulaması ve erişim yönetimi sağlıyor. Kullanıcılar WLAN’ı kolaylıkla ölçeklendirebiliyorlar ve ilave bir WLAN kontrolörü satın almaya ihtiyaç duymadan Wİ-Fi Erişim Noktası’nı tek bir merkezden yönetebiliyorlar. Tümüyle yenilenen USG Serisi, kendi sınıfının lideri donanım ve yazılım platformları, VPN ve UTM işlem hacmi ile tasarlandı. Kullanıcılar, yüksek hızda ağ keyfi sürerken bir yandan da ağın her zaman güvenilir olduğundan emin olabilirler. Gelişmiş ve performans serilerine ek olarak ZyXEL, ayrıca bu seri içerisinde büyük ölçekli firmaların güvenlik gereksinimlerini karşılamak için Extrem Serisi’ni de pazara sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir